Egypťan Sinutet: Patnáct knih ze života lékaře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sinuhet je dítě neznámého původu. Připlul ke své nevlastní matce Kipě a otci Senmutovi v proutěném košíku po řece. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Dobrodružství, která zažil, jsou četná. A tím nejpovolanějším, kdo by nám o nich měl povědět, je on sám.

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83274/egyptan-sinutet-patn.jpg 4.63669
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Český klub
Orig. název:

Sinuhe egyptiläinen (1945)

Počet stran:830
Jazyk vydání:český
Ilustrace/foto:Vladimír Tesař
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-86922-08-9
Nahrávám...

Komentáře (472)

Kniha Egypťan Sinutet: Patnáct knih ze života lékaře

Přidat komentář
vasekv499
23. května

Skvost

Frupet
17. května

Kniha je bezesporu plná historických událostí a životních moudrostí. Postavy ať již historické nebo smyšlené mě nepřestávaly bavit (Kaptah, Haremheb nebo Nefernefernefer, Minea...). Nicméně nejvíc mě bavily neuvěřitelná slovní spojení jako: narodit se s lejnem mezi prsty, obveselovat se, tvá slova jsou mi jen bzučením mouchy... už pro to stojí za to si knihu přečíst.

Dominika13
03. května

Velmi, velmi dlouhá kniha. Nejen z hlediska počtu stran, ale i velmi dlouhými a mnohdy vláčnými pasážemi. Každopádně miluji Egypt z hlediska historie, kultury, jazyka i náboženství. Z tohoto hlediska jsem velmi ráda za zkušenost s knihou.

BuchtaMaková
25. dubna

Moje oblíbená, ráda se k ní vracím.

Tomeckova
21. dubna

Tato kniha je tak krásné vyprávění v tom pravém slova smyslu ! Nikam zbytečně nezabíhá, nikde se nezdržuje, jen nás (čtenáře) vede příběhem ze starého Egypta. Někdy kniha znamená opravdu jen to, co je v ní napsáno.

guardian
08. dubna

Četla jsem již v pubertě, takže nedokážu říci, jak náročná kniha ve skutečnosti je. Zařadila bych ji mezi náročnější čtení, ale rozhodně stojí za to přečíst. Především pak pro milovníky historie Egypta je to jedno ze základních literárních děl, která by neměla chybět ve vaší sbírce přečtených knih.

Slůník
06. dubna

Před přečtením mě starověký Egypt absolutně nezajímal... Jeden z formujících čtenářských zážitků.

tanya139
25. března

Kniha byla rozhodně zajímavá, bohužel už si úplně detailně nevybavuji, co konkrétně se mi líbilo nebo nelíbilo. Mám v plánu přečíst znovu, protože jsem dílo četla v době, kdy jsem na něj ještě nebyla dostatečně čtenářsky ani životně zkušená.