Egypťan Sinutet: Patnáct knih ze života lékaře

Sinuhet je dítě neznámého původu. Připlul ke své nevlastní matce Kipě a otci Senmutovi v proutěném košíku po řece. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Dobrodružství, která zažil, jsou četná. A tím nejpovolanějším, kdo by nám o nich měl povědět, je on sám.

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83274/egyptan-sinutet-patn.jpg 4.63654
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Český klub

Sinuhe egyptiläinen (1945)

Kniha Egypťan Sinutet: Patnáct knih ze života lékaře

vasekv499
včera

Skvost

Frupet

Kniha je bezesporu plná historických událostí a životních moudrostí. Postavy ať již historické nebo smyšlené mě nepřestávaly bavit (Kaptah, Haremheb nebo Nefernefernefer, Minea...). Nicméně nejvíc mě bavily neuvěřitelná slovní spojení jako: narodit se s lejnem mezi prsty, obveselovat se, tvá slova jsou mi jen bzučením mouchy... už pro to stojí za to si knihu přečíst.

Dominika13

Velmi, velmi dlouhá kniha. Nejen z hlediska počtu stran, ale i velmi dlouhými a mnohdy vláčnými pasážemi. Každopádně miluji Egypt z hlediska historie, kultury, jazyka i náboženství. Z tohoto hlediska jsem velmi ráda za zkušenost s knihou.

BuchtaMaková

Moje oblíbená, ráda se k ní vracím.

Tomeckova

Tato kniha je tak krásné vyprávění v tom pravém slova smyslu ! Nikam zbytečně nezabíhá, nikde se nezdržuje, jen nás (čtenáře) vede příběhem ze starého Egypta. Někdy kniha znamená opravdu jen to, co je v ní napsáno.

guardian

Četla jsem již v pubertě, takže nedokážu říci, jak náročná kniha ve skutečnosti je. Zařadila bych ji mezi náročnější čtení, ale rozhodně stojí za to přečíst. Především pak pro milovníky historie Egypta je to jedno ze základních literárních děl, která by neměla chybět ve vaší sbírce přečtených knih.

Slůník

Před přečtením mě starověký Egypt absolutně nezajímal... Jeden z formujících čtenářských zážitků.

tanya139

Kniha byla rozhodně zajímavá, bohužel už si úplně detailně nevybavuji, co konkrétně se mi líbilo nebo nelíbilo. Mám v plánu přečíst znovu, protože jsem dílo četla v době, kdy jsem na něj ještě nebyla dostatečně čtenářsky ani životně zkušená.