Egypťan Sinutet: Patnáct knih ze života lékaře

Sinuhet je dítě neznámého původu. Připlul ke své nevlastní matce Kipě a otci Senmutovi v proutěném košíku po řece. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Dobrodružství, která zažil, jsou četná. A tím nejpovolanějším, kdo by nám o nich měl povědět, je on sám.

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83274/egyptan-sinutet-patn.jpg 4.63674
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Český klub

Sinuhe egyptiläinen (1945)

Kniha Egypťan Sinutet: Patnáct knih ze života lékaře

Kory98
dnes

Co napsat o knize, která byla přečtena tisíci čtenářů a nejméně stovkami hodnocena ? Snad jen, jak mě mrzí, že jsem po ní nesáhla již dříve. V mých očích je to velké dílo, nejen svými 800 stranami, kterým může málokterá kniha konkurovat, ale je velké i svými myšlenkami. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla "žít" egyptským životem, ale pak jsem se do něho ponořila. Až mi bylo líto, že jsem dočetla do závěru, a přála si, aby pokračoval, protože v každé z 15 knih se něco dělo, co mě jako čtenáře udržovalo v napětí a neměla jsem pocit, že se ztrácím v nějakém marném zdlouhavém popisu čehosi. Těch 800 stran uplynulo jako voda v Nilu ke svému konci a můj čtenářský rozhled je zase o jednu knihu, která zůstane mojí srdeční bohatší.

KarinŠ.

Moje nejoblíbenější kniha a moje srdcovka .

Monini

Hodnocení opravdu vysoké, ale mě to prostě nebavilo. Četla jsem ji už podruhé, abych jí dala ještě šanci. A ne, opravdu víc jak tři hvězdy získat u mě nemůže. Zádrhel je nejspíš v tom, že jsem se vůbec "neskamarádila" s hlavní postavou. Bohužel

vasekv499

Skvost

Frupet

Kniha je bezesporu plná historických událostí a životních moudrostí. Postavy ať již historické nebo smyšlené mě nepřestávaly bavit (Kaptah, Haremheb nebo Nefernefernefer, Minea...). Nicméně nejvíc mě bavily neuvěřitelná slovní spojení jako: narodit se s lejnem mezi prsty, obveselovat se, tvá slova jsou mi jen bzučením mouchy... už pro to stojí za to si knihu přečíst.

Dominika13

Velmi, velmi dlouhá kniha. Nejen z hlediska počtu stran, ale i velmi dlouhými a mnohdy vláčnými pasážemi. Každopádně miluji Egypt z hlediska historie, kultury, jazyka i náboženství. Z tohoto hlediska jsem velmi ráda za zkušenost s knihou.

BuchtaMaková

Moje oblíbená, ráda se k ní vracím.

Tomeckova

Tato kniha je tak krásné vyprávění v tom pravém slova smyslu ! Nikam zbytečně nezabíhá, nikde se nezdržuje, jen nás (čtenáře) vede příběhem ze starého Egypta. Někdy kniha znamená opravdu jen to, co je v ní napsáno.