Egypťan Sinuhet

Egypťan Sinuhet
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405366/bmid_egyptan-sinuhet-r6q-405366.jpg 5 5107 5107

Nesmrtelný román ze starověkého Egypta. Snad žádný jiný beletrista nedokázal vzbudit o starověký Egypt a jeho historii takový zájem jako finský spisovatel Mika Waltari svým úspěšným románem Egypťan Sinuhet. V patnácti knihách ze života lékaře Sinuheta se čtenář ocitá ve 14. století př. Kr., v době, kdy Hornímu i Dolnímu Egyptu vládl proslulý faraon Tutanchamon. Pozoruhodné a barvité osudy vypravěče Sinuheta čtenáře zavedou do významných míst tehdejšího světa, do válečné vřavy, nelítostných bojů o moc, dvorských pletich a úkladů tak podrobně a věrohodně, že lze jen obdivovat, jak nestárnoucí obraz této doby i podobenství lidského života v samotném Sinuhetovi i osudech obyčejných lidí autor vytvořil. Mistrné vypravěčství, lehké pero a humor i moudrost, které tento román prostupují, zaručují tomuto dílu nesmrtelnou přitažlivost.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Vyšehrad

Sinuhet egyptiläinen , 1945

tatruszka
15.04.2013 5 z 5

Tuto knihu mi doporučil strýc, moc ji chválil. Když jsem ji začala číst, tak jsem si nebyla jistá, co od ní můžu očekávat, ale bála jsem se zbytečně. Příběh byl sice mnohdy psaný "těžce", ale krásně a moudře. Myslím, že se k ní ještě někdy v životě vrátím.

Mercatino
08.04.2013 5 z 5

Nádherná kniha která patří povinně do každé knihovničky každého zodpovědného čtenáře(sice jí taky nemám,ale koupím). Protože je to ten nejlepší druh knížky na světě,je to totiž knížka ve které budete neustále objevovat nová ponaučení,novou moudrost,nový úsměv,a taky novou sílu do života.Ať Vám slouží.

misell58
05.04.2013 5 z 5

Skvěle napsaná kniha plná životních mouder a poučení. Určitě se k ní jěště vrátím. Děkuji pane Waltari!

Pet007
02.04.2013 5 z 5

Úžasná kniha, ke které jsem se několikrát vrátila.

barcc85
29.03.2013 5 z 5

Milovníci Egypta přečtoku rychle a zaujatě :)

Nemerose
25.03.2013 5 z 5

Plné historických faktů a životních pravd. Škoda jen, že jsou lidé na sebe tak zlí, kvůli zvůli někoho, kdo pravděpodobně ani není.

Targa Dall
20.03.2013 2 z 5

Mě moc nenadchla. Kolem tisíce stran bylo na ten příběh moc dlouhé.
Pěkné věci, hluboké myšlenky, to ano, ale moc rozvláčněné. Ve 3/4 jsem knihu odložil asi na půl roku a dočítal později. Prostě me nechytla.

dagusa
16.03.2013

Kniha se mi moc líbila,četla se skvěle a na to,že má tolik stran jsem ji měla přečtenou docela brzy,protože je napínavá a chtěla jsem vědět,co bude dál?!

malazluta
14.03.2013 5 z 5

Tato kniha je dokonalá, určitě patří do mojí pomyslné "top 10". K některým myšlenkám v této knize podle mě musí člověk dospět věkem, i zkušenostmi. Když jsem ji četla poprvé, tak mi přišla složitá a teď vím, že to bylo vlastní nevyzrálostí. Pokaždé když ji čtu znovu, tak mě dostane svou nadčasovostí.

Honey19
08.03.2013 5 z 5

Tohle je moje nejoblíbenější kniha. Úžasně napsaný poutavý příběh, který mne nikdy mne neomrzí. Každé další přečtení knihy je pro mne zážitkem.

Ameli
05.03.2013 5 z 5

Moje zamilovaná kniha :-)

SMITH
05.03.2013 5 z 5

Moja najobľúbenejšia kniha .

Miťuli
04.03.2013 5 z 5

Mám ráda knihy, které něco člověku dají.... A tato kniha člověku dá hodně. Člověk na ní nikdy nezapomene... Doporučuji přečíst, jedna vůbec z nejlepších knih.

terkycca
04.03.2013 5 z 5

stejně je to moje neoblíbenější knížka :-)
teda prozatím, uvidím, jestli Sinuheta někdo překoná :-)

kowalenska.m
25.02.2013 5 z 5

Nádherná kniha. Přečetla jsem dvakrát a vždy mě něco překvapí. Na někoho to je možná spousta textu, na mě ne. Rozhodně ne u téhle knížky. Nutila mě přemýšlet a to mě baví. I jeho vztah k ženám je zvláštní. Navíc mám ráda Kaptaha :)

Alizon
19.02.2013 5 z 5

Cetla jsem nadvakrat - poprve jako hodne mlada - nic mi to nerikalo, u nekterych pasazi me sice zamrazilo v zadech, ale celkove jsem ji vyhodnotila jako prapodivnou, krutou a tezko uveritelno splacaninu. Po letech jsem se k ni vratila a zrejme v nejakem vhodnejsim rozpolozeni a tentokrat jsem ji precetla na jeden vikendovy zatah.

Atuin
15.02.2013 4 z 5

Pokud ji člověk jednou přečte, má na vybranou buď si ji zamiluje nebo ne. Pak ji buď nechá volně a navždy ležet vedle sebe nebo ji odloží. Kniha neúnavně hledá člověka ve všech jeho elementárních proporcích, takže je přístůpná úplná ovšem, stejně otevřená na začátku i na konci. Ať už výpravne scény válečné, nebo jiné nuance příběhu, to vše je naplňeno dobrou záminkou, která se nese celou knihou.

Luxiee Axony
09.02.2013 4 z 5

Přestože mne Egypt v dějepise vůbec nebavil a nezajímal, knihu jsem přečetla. Zdá se až nemožné, jak jsem se do ní "zažrala".

DasaN
08.02.2013 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Nemůžu uvěřit ,že se někomu může zdát nudná.....

mimidra
05.02.2013 5 z 5

Nejkrásnější kniha, jakou jsem zatím přečetla. Myslím, že pokud ji člověk přečte ve 20-ti či na sklonku života, vždy se v nějaké její pasáži najde. Kniha je bohatá na životní moudra, řeší etické otázky a především ukazuje hlavního hrdinu jako obyčejného člověka, který i přes svou moudrost a ryzí srdce často chybuje a to se nám všem tolik podobá.