Egypťan Sinuhet

kniha od:

Egypťan Sinuhet obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Snad žádný jiný beletrista nedokázal vzbudit o starověký Egypt a jeho historii takový zájem jako finský spisovatel Mika Waltari svým úspěšným románem Egypťan Sinuhet. V patnácti knihách ze života lékaře Sinuheta se čtenář ocitá ve 14. století př. Kr., v době, kdy Hornímu i Dolnímu Egyptu vládl proslulý faraon Tutanchamon. Pozoruhodné a barvité osudy vypravěče Sinuheta čtenáře zavedou do významných míst tehdejšího světa, do válečné vřavy, nelítostných bojů o moc, dvorských pletich a úkladů tak podrobně a věrohodně, že lze jen obdivovat, jak nestárnoucí obraz této doby i podobenství lidského života v samotném Sinuhetovi i osudech obyčejných lidí autor vytvořil. Mistrné vypravěčství, lehké pero a humor i moudrost, které tento román prostupují, zaručují tomuto dílu nesmrtelnou přitažlivost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369735/egyptan-sinuhet-RQj-369735.jpg 4.64232
Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Vyšehrad
Orig. název

Sinuhe egyptiläinen, 1945

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (589)

Kniha Egypťan Sinuhet

Přidat komentář
666Jitka
06. dubna

Knihu jsem četla už dříve s velkým nadšením a jedním dechem. Jedna z nejkrásnějších knih o starém Egyptě, které jsem zatím měla to potěšení přečíst. Poslouchala jsem také jako audio knihu a také se mi moc líbila. Určitě se jak ke knize, tak k audio verzi ještě ráda vrátím.

8405
22. března

Velmi povedená a krásná kniha. Po jejím přečtení si připadám jako bych prožil celý Sinuhetův život. Obsahuje velké množství moudrosti, je poměrně zábavná a velmi obohacující. Jedná se o první takto rozsáhlou publikaci, kterou jsem přečetl bez větších problémů. O to víc se zapsala do mého srdce a nevylučuji, že se k ní v budoucnu vrátím.


Mary432
20. března

K Egypťanovi se vracím pravidelně. Nalistuji stránku a čtu. Nevím, jestli to dobře napíšu, ale u žádné jiné knihy jsem neměla tak zvláštní pocit soucitu k hlavnímu hrdinovi, chápala jsem jeho chyby a žasla nad zmoudřením. Sinuhet vystupuje z historie, je v knize natrvalo "mumifikován" v živé podobě o jaké se faraonům ani nesnilo.

-Pečivo-
17. března

Po střední jsem jel s klukama na dovolenou do Hurghady a zvládnul jsem za dva týdny neopustit ani jednou hotelový resort, vypít čtyři bazény tvrdky a nevidět ani jednu pyramidu. Takže jsem expert na egyptologii a proto není divu, že jsem do sebe nasoukal těchto 1000 stran o egyptským doktorovi.

V knize se toho stalo tolik, že to nemá cenu ani psát, protože bych to musel psát strašně dlouho. Takže abych to zkrátil - 7/10.

EmillyT
11. března

Jedna z mých oblíbených knih. Jsem ráda, že jsem se k ní díky čtenářské výzvě pro rok 2021 měla příležitost opět vrátit. Příběh je velmi poutavý a čtivý, když jsem ho dočetla, opět mi bylo líto, že již končí. Čtenář v knize nalezne spoustu zajímavých a moudrých myšlenek. Už teď se těším, až se k této knize zase jednou vrátím.

Evazita
09. března

Někdo tady psal, že na tuto knihu vzpomínat nebude...Tak to já musím říct, že vždy, když uslyším něco o Egyptě, vybaví se mi Sinuhet a jeho neskutečný životní příběh, Kaptah, Haremheb, Aton s Amonem, mladý chetitský princ.
A rovněž nádherná životní moudra, která jsou v knize obsažena.

“Není rozdílu mezi lidmi a každý člověk se narodí na svět nahý a srdce lidské je jedinou mírou mezi lidmi. A nelze měřit člověka podle barvy jeho pleti či podle jeho jazyka, a nelze měřit člověka podle jeho roucha či šperků, a nelze měřit člověka podle jeho bohatství či chudoby - nýbrž jedině podle jeho srdce.”

Hanka231
04. března

Moje zamilovaná kniha.

Kjeta
27. února

Na mne silná kniha, ale začetla jsem se a moc mě bavila.

1 ...