Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470354/bmid_dvojity-kriz-YZy-470354.jpg 5 3822 949

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

Aknel26
10.03.2019 4 z 5

Hned po pár stranách jsem řešila velké dilema: číst, nebo odložit? Opravdu se mi líbil autorův styl, text se četl úplně skvěle a taky mi byla fakt sympatická dvojice detektivů, ale ty detailní popisy brutálních vražd mě odrazovaly. Nakonec jsem vytrvala - a jsem ráda, že jsem se neochudila o zatraceně napínavý příběh. Těším se na další díly. Jen by to chtělo někoho, kdo by mi udělal v knížce poznámky typu "následující stranu vynech, popis stahování z kůže".

tomjurd95
10.03.2019 5 z 5

Parádní příběh, velmi překvapivý konec. Četlo se to samo :-)

Levhardka
06.03.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem .-), již se rozhlížím po další knize.

stumpy
06.03.2019 4 z 5

Dobře napsáno, napínavý, brutální, zvrhlý. Jedna hvězdička dolů za to, že od půlky vím kdo. Jinak dobrý a do poslední chvíle.

igor6114
06.03.2019 5 z 5

...po prečítaní si máte chut dat minimálne jednu sklenku single malt :) Teším sa na dalšie knihy od tohto autora.

Petulla72
05.03.2019 5 z 5

První knihu kterou jsem od Chrise četla byla Galerie mrtvých (tudíž poslední díl) téměř okamžitě jsem si ho zamilovala a musela přečíst další knihy od něj.
Přímo tato kniha je skutečně moc dobrá, děj není nijak zbytečně natažený, stupňové napětí a dvojka skvělých detektivů (do kterých jsem se okamžitě zamilovala) přijdou mi takový novodobý Sherlock a John Watson, rozhodně budu číst další díly a knihu vřele doporučuji.

Anibag
04.03.2019 5 z 5

Skvělé!

Adel153
02.03.2019 5 z 5

Úžasná kniha u které stránky mizí pod rukama. Skvělé napsané a čtivé. Těším se na další díly od autora.

Jack Bauer
02.03.2019 3 z 5

Prvního Chrise jsem četl „Jeden za druhým" a to mě nesmírně navnadilo, abych začal Huntera číst od prvního dílu. Po pětce jsem měl asi větší očekávání, neboť zde se Hunter seznamuje se svým novým parťákem Garciou, zpočátku spousta tlachání a vyšetřování než nějaké napětí a akce a navíc jsem nějak vytušil, kdo by mohl být pachatel, hned jak se objevil na scéně, takže žádné šokující překvapení se nekonalo .Jelikož podobných thrillerů už mám hodně načteno, tak mě takové zvraty nepřekvapí a dalo se to víceméně čekat. I tak je to ale velice dobrá četba, která neurazí, ale nijak zvlášť taky nenadchne. Věřím, že další díly s Hunterem budou takové jak pátý.

zeja
02.03.2019 5 z 5

Děsivé, ale čte se to samo.:-)

andulka1406
02.03.2019 5 z 5

Krása. Takhle dobrou knihu jsem dlouho nečetla. Knížka je napínavá hned od první stránky. Postavy jsou propracované a celý příběh je neskutečný. Je to maličko záběr pro slabší povahy, ale opravdu skvělá kniha a autor to napsal bravůrně. Vraha jsem si tedy vůbec netipla, nenapadlo by mě to. Mám svého nového oblíbeného autora.

Lukasitch
26.02.2019 5 z 5

Čistokrevné thrillery čtu spíše nárazově, u tohoto mě překvapilo, nalákalo, zařazení do 100 nejlépe hodnocených knih. A má to svůj důvod. Knihu jsem přečetl během pár hodin a určitě se chystám na další díly. Poctivě a drsně napsaná kniha. Člověka napne k prasknutí. Sympatičtí hlavní hrdinové přirostou čtenáři k srdci a chvílemi i pobaví svým pošťuchováním.
Čtenář se nevyhnutelně musí zamyslet nad myslí samotného autora, nicméně podle životopisu se v tématu opravdu vyzná a zřejmě také viděl malou část pekla na vlastní oči.

raty
26.02.2019 5 z 5

Za mě velmi čtivé, stupňované napětí a překvapení na závěr. Dvojka vyšetřovatelů mě docela oslovila. Určitě zkusím další díl.

Restang
24.02.2019 3 z 5

Po samé chvále jsem si říkala, že se musím konečně pustit do čtení tohoto autora. Ovšem za mě lepší dobrá, také jsem čekala víc, surové vraždy to nezachránily, prostředí Los Angeles mě moc nebere a ten konec.. a pachatel to jako vážně? :) Takže váhám, ale dám mu ještě jednu šanci a uvidím zda to bude lepší nebo stejné.

Peti081
22.02.2019 4 z 5

Po stálém doporučování a chválení Cartra jsem se pustila do čtení první knihy. No špatné to určitě nebylo,chvílemi hodně napínavé,ale čekala jsem přeci jen trochu víc.Další knihu zkusím,třeba mi sedne lépe.

Marta08
19.02.2019 3 z 5

Čte se to dobře, i když severská krimi nabízí něco navíc. Je to hodně americké v tom smyslu, že oběti musí velmi trpět, je to hodně krvavé a celkově velmi brutální (viz stahování z kůže zaživa). Jinak to ale bylo dobré, jen nepůsobí moc důvěryhodně, že by pachatel byl fyzicky schopen vše zvládnout.

nevřelka
19.02.2019 4 z 5

Tak trošku podobné knize Jeden za druhým od téže autora. Jo, bavilo mě to, vraždy byly brutální, četlo se to samo, Hunter je fajn chlapík a Garcia taky. Možná jsem čekala trošku invence od předešlé knížky, ale nevadí, i tak mě to bavilo.

maxx
19.02.2019 5 z 5

Knihu jsem dostal na doporučení a musím uznat že opravdu mě nezklamala. Od první kapitoli až do poslední jsem hltal každý děj tohoto případu a ta mě jen doporučuji a určitě přečtu i ostatní knihy od úžasného spisovatele Chris Carter

Klaaarka
18.02.2019 5 z 5

Prostě super. Napínavé od začátku do konce. Paráda

iLuciferie
15.02.2019 2 z 5

Za mě zas jedna z knížek, u nichž nechápu tak vysoké hodnocení. Nepřišla mi ničím výjimečná, ani zajímavá, jen zbytečně brutální.