Dvě temné vládkyně

Dvě temné vládkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491435/bmid_dve-temne-vladkyne-oNf-491435.jpg 4 246 246

Temné koruny série

Jedna královna vládne, druhá povstane. Třetí díl série Temné koruny. Tři sestry už své karty vynesly. Další královna však svou partii teprve rozehraje! Královna Katharina konečně získala korunu, ale není jí to nic platné. Královstvím se nesou nespokojené hlasy a jejich volání každým dnem sílí. Jsou její sestry po smrti, nebo někde v úkrytu čekají na příležitost zbavit ji trůnu? Mirabella a Arsinoe se skutečně ukrývají na pevnině a každou noc prožívají svou vlastní noční můru. Zjevuje se jim přízrak proslulé Modré královny, jenž svým kostnatým prstem ukazuje k moři a dává jasný pokyn: vraťte se na Fennbrin. Také Jules se skrývá a naslouchá slovům bojovnice Emilie a věštkyně Mathildy, které ji nabádají, aby se ujmula role prokleté královny a zahájila boj proti Katharině. Chystá se povstání, s nímž má Modrá královna možná víc společného, než by kdokoli hádal… nebo čekal.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Two Dark Reigns , 2018

any37
09.07.2020 4 z 5

Tahle série je takovým mým prokletím, čtu ji pořád dál, i když se mi nijak obzvlášť nelíbí. Stále přetrvává můj názor: skvělé a originální téma a svět, ale špatné zpracování. Musím ale dodat, že se autorka každou knihou zlepšuje. Třetí díl se nedá vůbec srovnávat s prvním. Od začátku to bylo napínavé a strašně záhadné, rozuzlení už malinko pokulhávalo a tolik se mi nelíbilo, ale přesto byl tento díl nejlepší.

maja11231
08.07.2020 5 z 5

Kniha jako vždycky skvěle napsaná. Těším se na pokračování.

wotana
06.07.2020 4 z 5

Zhruba do půlky docela nuda, ale pak se to rozjelo a ten konec - no nečekaný. Myslela jsem, že tenhle díl je poslední, ale není a tak jen tiše doufám, že 4. díl vyjde co nejdříve.

annes
22.06.2020 3 z 5

Sakra :-D Já myslela, že tohle je poslední díl a hltala jsem stránky v e-knihy jednu za druhou v napětí a očekvání, jak to dopadne. A ono toto? Za mě asi nejslabší díl, ale dost možná díky tomu, že jsem oipravdu čekala velkolepý závěr. Určitě ale budu čekat, jak to s holkama dopadne a kdo tedy usedne na trůn!
Jo a kdyby po sérii náhodou chtěla napsat i něco třeba o jiných královnách ostrova, jeho historii či nějaké místní legendy, tak já si to určitě ráda přečtu :-)

Googies
16.06.2020 5 z 5

Co jako ten konec??? Zase cekat na dalsi dil :D

Malinali
13.06.2020 5 z 5

Já mám tuhle sérii moc ráda a vše se děje jinak, než jsem si myslela, že bude. Jules jsem si oblíbila a Mirabellu mám nejradši. Tak snad se v cz verzi dočkáme i toho finále - IV. dílu. Těším se.

kalinkacz
07.06.2020 4 z 5

Konečně jsem se dočkala! Jedna z mých nejočekávanějších knih pro letošní rok... Tři temné koruny jsou a sérií, která je dle mého názoru v ya žánru fakt boží... První díl je pomalejší, jelikož autorka čtenáře uvádí do fantasy světa, ale druhý díl byl doslova narvaný akcí... A to samé jsem čekala od dílu třetího... Ne, že bych se nedočkala, ale té akce bylo mnohem méně a některé zápletky jsem dokonce odhadla... Romantické linky se trošku vytratily a byť jsem si čtení užila, tak prostě druhý díl nasadil laťku opravdu hodně vysoko... Doufám, že závěrečný díl se k ní vyšplhá...

lena.o.knihach
29.05.2020 3 z 5

Třetí díl série Tři temné koruny pro mě byl zatím nejslabší. Jak jsem byla plná očekávání a snila jsem o další akcemi nabité knize, po rozečtení Dvou temných vládkyň jsem se nestačila ani divit.

Příběh se začal ubírat úplně jiným směrem, než jsem čekala a moc mě to zrovna neuchvátilo. Do popředí se dostalo dost vedlejších postav a těm hlavním už moc prostoru nezbývalo.

Také jsme se toho hodně dozvěděli o historii celého ostrova. Sice to byly zajímavé informace, ale pro mě ne moc záživné.

A na konci mě Kendare Blake přece jenom nezklamala. Naopak mě poslední třetina knihy hodně bavila a na závěrečný díl se už moc těším. I když tato kniha nezačala úplně dobře, i přes to všechno skončila skvěle a navnadila na epické finále.

danielosbourne
23.05.2020 4 z 5

Na třetí díl Temných korun jsem se neskutečně těšil. První díl téhle série si mě naprosto získal a druhý mě jen utvrdil v tom, že jde o skvělou sérii. Když jsem se ale začetl do třetího dílu, pocítil jsem mírné zklamání, protože se začínaly řešit věci, které mi nepřišly v tu chvíli důležité. Po tom, jak skončil druhý díl, jsem očekával, že se budeme zabývat jinými věcmi, ale autorka rozhodla jinak.
Někdy po sté stránce se ale vše začíná dávat dohromady a začne postupné přiostřování. I když jsem přečetl knihu s rychlostí blesku, tak musím přiznat, že podle mě jde o zatím nejslabší díl série. Ale dost možná je to tím, že jsem očekával opravdu trochu jiný příběh. Nicméně se mi i tento díl líbil a netrpělivě vyhlížím závěrečný díl.
V tomhle dílem jsem však přehodnotil své sympatie k jednotlivým královnám. Zatímco jsem do teď měl nejraději Arsinoe, po tomhle díle musím ale přiznat, že je to Katharina, která má nejzajímavější příběh a jsem neskutečně zvědavý, jak to s ní všechno nakonec dopadne.
Zároveň kladně hodnotím to, že se autorka rozhodla trochu více představit svět, ve kterém se příběh odehrává a dát více prostoru do teď vedlejším a i novým postavám.