Dům u jezera

Dům u jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20653/bmid_dum-u-jezera-OiG-20653.jpg 4 388 111

Když Grace ve čtrnácti letech poprvé vchází do impozantního šlechtického sídla Riverton, netuší, že její život se v příštích několika málo letech obrátí naruby. Rozlehlý dům, v němž jako čerstvá služka nastupuje do služby, ukrývá záhady předchozích generací, které tudy prošly v minulém století. Spletité předivo vztahů mezi panstvem a služebnictvem, tradiční šlechtou a novodobými zbohatlíky i napětí mezi jednotlivými členy šlechtické rodiny vytváří barvitou mozaiku osudů, které ožívají v Graceiných vzpomínkách. Její příběh, nerozlučně spjatý s životem nadané okouzlující Hannah, dědičky rivertonského panství, se odehrává na pozadí převratných bouřlivých časů po první světové válce, kdy světem otřásala společenská revoluce a rodila se nová, moderní společnost. Jen Grace ví, jaké tajemství si její matka vzala s sebou do hrobu, jen ona byla svědkem tragédie, která se roku 1924 odehrála na břehu rivertonského jezera a znamenala zánik starobylého rodu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The House at Riverton / The Shifting Fog , 2006

Ivis01
05.09.2018 5 z 5

Po Zapomenuté zahradě další kniha od Kate Mortonové -První kniha se mi líbila víc ale i tato mě moc zaujala,hezky se četla ,prolínání minulosti se současností,zajímavý příběh.

kathla
24.08.2018 4 z 5

Příjemná kniha, která má zajímavou pointu - taková maličkost, díky níž jsou ovlivněny životy několika lidí. Toto je můj 4. přečtený titul od této autorky a je nejslabší, přesto se mi líbil a kniha se dobře četla.

akdar72
26.07.2018 5 z 5

Líbila se mi moc. Skvěle popsaná doba, kdy služebnictvo bylo velmi loajální k zaměstnavateli a celé jeho rodině.

IvcaIvet
27.06.2018 3 z 5

Zkrátka a jasně Zapomenutá zahrada vede.. dlouho se nic významného neděje a až poslední díl knihy se trochu rozhýbal a já přestala trpět nudou a začal se odvíjet děj, který dle mého měl být hned od začátku..

prochajda
31.05.2018 3 z 5

Konečně jsem dočetla....žádné strhující čtení s napětím to nebylo.
Pro mě zatím nejlepší Zapomenutá zahrada.

Danago
22.03.2018 1 z 5

Od autorky je to moje 4 knížka , ale tentokrát byla pro mě velké zklamání.
Příběh vypráví Grace, která byla od 14 let služebnou , jsou to její vzpomínky na dobu před první světovou válkou a po ní.
Bohužel 400 stran zvláštní nudné popisy života panstva a služebnictva , kdy se vlastně nic zajímavého nedělo. Prolínání dvou časových linií to nijak zvlášť nezachránilo, i když to bylo trochu oživení. Posledních 100 stran vzniká jakýsi příběh, který už se dá číst, ale to už je ne zlepšení pocitu z knihy málo.
Dočetla jsem knihu jen s velikým úsilím a přemáháním.

ArwenAragorn
19.03.2018 5 z 5

Kniha je úžasná! S napětím jsem četla o osudech šlechtické rodiny, k nimž přichází mladičká Grace jako služka na začátku 1. světové války, o jejich tajemstvích, která měla zůstat navždy skryta, až jsem se dostala k tragickému závěru, který mě hluboce zasáhl.
Kate Mortonová píše stylem, který dokáže čtenáře strhnout, má vždy výborně promyšlený děj, dokonale vykreslené postavy a nejen to - příběh se vám dostane pod kůži a ještě dlouho po přečtení poslední stránky ho máte v paměti.

LenkaKa
05.03.2018 4 z 5

Je to dobrý příběh a hezky se čte.

Vercutka
04.03.2018 5 z 5

Vždy, když čtu knihu od této autorky,nestačím se divit, jak to umí se slovy,jak barvitě dokáže popisovat a vcítit se do psychologie postav (samozřejmě velkou chválu překladu). Tento příběh je chvílemi zdlouhavý,předvídatelný, ale i přesto napínavý. Nebyl to jenom příběh,co mě na knize zaujalo, ale kniha donutí člověka přemýšlet.... O co všechno se ochudíte, když žijete život někoho jiného.....

ctenarkaEva
18.01.2018

Bohužel jsem se do této knihy nedokázala začíst a asi po 120 stranách jsem ji odložila. Třeba se k ní ještě někdy vrátím.

Sandalkar
13.01.2018 3 z 5

Poměrně zdlouhavá knížka, která ovšem stojí za přečtení. Hlavní hrdinka mě sem tam rozčilovala svými životními rozhodnutími, ale to také znamená, že ve mě vzbudila emoce. Velké plus má příběh za vykreslení změň v anglické společnosti i to, že ukazuje, jak jednoduše lidé přicházejí o své sny.... Což mě motivovalo se na ty moje znovu více zaměřit! :-)

Natali692000
02.01.2018 4 z 5

Tato kniha mě velmi bavila. Líbí se mi doba, ve které se odehrává. Mám ráda staré domy a jejich příběhy. Autorku jsem si velmi oblíbila, četla jsem od ní také Šepot vzdálených chvil. Nemůžu říct, která z těchto dvou knih se mi líbila více. Zaujaly mě obě. Každá má své kouzlo a přitom v obou se odhaluje nějaká tragedie významného rodu/rodiny. Jak jsem již řekla, knížka mě bavila. Líbilo se mi, že to je psané formou vzpomínek a prolíná se to s dnešním světem. Děj odsýpal celkem rychle, ovšem místy se poněkud táhl. Avšak mě to neodradilo, neboť jsem byla napjatá, jak se to nakonec vše vlastně semlelo. Těším se na další knihy od paní Mortonové. 4*

medlovice
07.12.2017 3 z 5

Někdy se stane, že kniha, na kterou dlouho čekám a moc se těším mě pak nezaujme a nebaví. Tato mě vůbec nechytla. Za hezkým obalem se skrývala jen prázdná nuda, dlouhé táhlé pasáže, zbytečné popisy . Občas to oživilo prolínání dvou časových linií , velmi obdivuhodné, mě je jen polovina z toho co bylo Grace a nepamatuju si co bylo před pěti lety. Nevšední téma a atraktivní prostředí mě nudilo tak, že jsem přeskakovala a pak ještě víc. Být to první kniha od autorky už ji nevyhledávám, ale Tajemství letního odpoledne bylo výborné.

kaka
26.10.2017 4 z 5

Líbila se mi, nepřekvapila, místy mi přišla až táhlá a děj neodsýpal, ale odpočinkový účel splnila a jelikož jsem velkým fanouškem Panství Downton, nemohu jinak, než doporučit !

jana79
08.10.2017 5 z 5

Prvni kniha od této autorky se mi tak líbila,že jsem ji rok sháněla,než mi ji sestra pořídila k vánocům. Já ji měla půjčenou z knihovny a v obchodech nebyla. Až přes databázi ji sestra sehnala. Šťastné jsme byly obě. A nedám na tuhle spisovatelku dopustit a mam všechny její tituly,jen škoda že nemají obal jako v angličtině,ty se mě líbí více.

kytarka
20.09.2017 3 z 5

Od téhle spisovatelky asi nejslabší kniha kterou jsem od ní četla. Děj mi příjde takový utahaný, dá se říci, že dle mě celkem nudné povídání, vše se rozuzlí na konci knihy v pár stránkách... nicméně je to šílený příběh.

knihovnička007
16.09.2017 5 z 5

Kniha, kterou si ráda přečtu ještě jednou (někdy)...
Příběh od roku 1914 a dál... Ráda čtu o této době, tady je to zase něco jiného-příběh popisuje jak život komorné Grace, tak rodinu žijící na panství Riverton.
Kniha je hodně překvapivá a některé zvraty mne hodně překvapily.
Zpočátku mi kapku dělaly problémy časy, ale zvykla jsem si.
Bohužel z důvodu nedostatku času jsem četla knihu déle, než je u mne obvyklé, tak jsem si knihu tak nevychutnala, jak bych chtěla. Tak snad příště.
Za mne moc hezký příběh, jen konec... Ale život je takový...

snimcibdim
10.09.2017 3 z 5

Mortonová je pro mě trochu lepší červená knihovna. Lepší v tom, že postavy nejsou úplně ploché, zápletka bývá přeci jen promyšlená a ne úplně prvoplánová. Proto když hledám nějakou relaxační oddechovku, tak po ní ráda sáhnu. Krom toho miluji edwardiánskou Anglii, takže kniha mi splnila to, co jsem od ní čekala: oblíbené dobové kulisy a nenáročné potěšení.
PS: snad jen ty přebaly by nemusely být tak kýčovité, člověk aby se s tím styděl ukazovat :-D

Pavlaj
26.08.2017 5 z 5

Krásný výlet do života anglického šlechtického sídla začátkem 20. století, do vztahu panstva a služebnictva a do překotných společenských změn, které přišly po první světové válce. Klidně mohlo posloužit jako inspirace pro seriál Panství Downton, jak některými postavami, tak dějovými liniemi.

Luciska13
25.08.2017 4 z 5

Příběh ze začátku opravdu plyne pomaleji. Vlastně celé vysvětlení a zápletka se odehrají ani nemrknete. Pokud čekáte klidný romantický příběh, tak jste na omylu. Většina knihy opravdu plyne v klidu a pohodě, ale nemohu to považovat za knihu, u které si člověk odpočine. Sice se mi kniha moc líbila, líbí se mi i autorčin styl... Ale vůbec netuším kolik hvězdiček...