Dům číslo 6

Dům číslo 6 https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215410/bmid_dum-cislo-6-OED-215410.jpg 4 317 122

Novela zavádí čtenáře na periferii města, do polorozpadlého domu schovaného kdesi uprostřed bývalého továrního areálu mezi vysokými pecemi vítkovických železáren. Stejně jako zchátraly, zrezivěly a rozpadly se výrobní haly továrny, sešli také lidé, kteří v domě ještě přežívají.

Bauriska
02.10.2019 2 z 5

Neurazí, nenadchne..

ADE138
28.09.2019 5 z 5

Sáhla jsem po této knize jen kvůli čtenářské výzvě, a jsem mile překvapená, opravdu mě bavila a měla jsem ji za jeden deštivý den dočtenou.

petulka19
21.09.2019 5 z 5

Knihu jsem objevila díky čtenářské výzvě a jsem za to velmi rada. Poslouchala jsem jako audioknihu. Sama pocházím z Ostravska, takže možná o to více se mi kniha líbila.. velmi me bavily pasáže v nářečí :) těším se na další knihu autorky!

mrkvajda
17.09.2019 5 z 5

Přečteno díky Čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Už se těším, až si půjčím i druhou knihu autorky. Četla jsem ve vlaku cestou z práce a divím se, že jsem vždy vystoupila správně. Příběh vtáhne do děje od samého začátku.

LaCoccinelle
14.09.2019 5 z 5

Knížku jsem četla do Čtenářské výzvy a určitě nelituji. Kniha se čte sama. Přečteno za jeden den. Byla jsem do děje knihy tak vtažena, jako bych v tom domě bydlela také. Ostravské nářečí též super. Doporučuji k přečtení a určitě si od autorky přečtu i druhou knihu.

IvaKo
10.09.2019 4 z 5

Kniha se mi hodila do letošní Výzvy, autorku jsem neznala a byla jsem příjemně překvapená. Příběh sugestivně zobrazuje pochmurnou atmosféru opuštěné periferie Ostravy a působivá práce s místním jazykem dělá z nájemníků posledního domu v areálu bývalých železáren naprosto věrohodné postavy.

denib
07.09.2019 5 z 5

Dobrá odpočinková detektivka, na konci možná trošku nevěrohodná, ale to jde odpustit. Velmi oceňuji, že tu jsou popsané osudy všech zúčastněných, co se jim dělo před samotným příběhem, co k tomu vedlo. Ať už to pro je samotnou krimi zápletku důležité nebo ne, každá postava se tak stává skutečnou, u každé postavy tak je více srozumitelné její chování. Ráda si přečtu i Děti hněvu.

Jamira
06.09.2019 5 z 5

Skvela knizka, srovnatelna se svetovymi krimi. Navic paradne zaxhycena atmosfera Ostravy, proste luxus.. :)

alush.ak
05.09.2019 4 z 5

Nebýt čtenářské výzvy, o této knize bych se jistě vůbec nedozvěděla, což by byla škoda. "Uvěřitelný" příběh a ještě "uvěřitelnější" postavy. Zkrátka, pro mě velmi příjemné překvapení.

smardice
02.09.2019 4 z 5

Přečteno pro Čtenářskou výzvu a díky za to, jelikož bych si ji nejspíš nepřečetla a to by byla škoda, protože kniha se mi líbila. Je to opravdu zajímavá a čtivě napsaná novela, moc se mi líbilo ostravské nářečí, dobře popsaný život a atmosféra lidí z domu číslo 6 v Ostravské periferii.

Lutzka
31.08.2019 4 z 5

Velmi čtivá kniha, škoda, že závěr byl trochu překotný... Zasloužil si trochu propracovanější ukončení :-) Velmi oceňuji jazyk :-)

marlowe
30.08.2019 3 z 5

Škoda, že Nela Rywiková upřednostnila formu před obsahem. Jazyk: 5*, zápletka, příběh, detektivní linka: 2*. Na jedné straně pečlivá práce se stavbou vět a s detailními popisy (formální stránce autorka věnuje velkou pozornost), na straně druhé, bohužel, špatně zvládnutá (až odbytá) výstavba příběhu, kde konečný dojem kazí mnoho nelogičností, nepřehlédnutelných švů a zbytečně rozplizlých (zcela nedůležitých) odboček, které unavují a nebaví. Takže musím zopakovat ten úvodní povzdech: Škoda!

kytikyti
27.08.2019 5 z 5

V rámci čtenářské výzvy. Musím říct, že se z toho vyklubala docela dobrá detektivka. Ze začátku mě štval typický popis "čecháčkovství", až bolestně přesný, a také hlavní hrdina kterému je přes třicet a obráží bary jako kdyby mu bylo dvacet. Nakonec to do té knihy ale dobře zapadlo. Zajímavá a myslím velmi originální detektivka, zaujímá tajemstvím uzavřených bytů i příběhy lidí z domu číslo 6, které mě bavily také.

hrosik3
23.08.2019 5 z 5

Z toho, co jsem letos zatím četla, je to asi největší překvapení. Opravdu čtivá kniha, která vás vtáhne do děje a charakterů postav. Doporučuji!

hnilda3
17.08.2019

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem ráda, protože se četla dobře a příběh byl zajímavý.

Blue
15.08.2019 4 z 5

Dle mého se jedná o velmi suverénní výkon, jak co se týká stylu a schopnosti upoutat čtenáře, tak co se týká vhledu do životů jednajících postav, tedy znalosti prostředí a životních postojů lidí "rázovitého regionu". Jinými slovy: autorka skutečně ví, o čem píše. A píše to velmi dobře.

gersie
08.08.2019 5 z 5

Škoda že si autorka neporadila lépe s tím závěrem, mohla to být vynikající kniha.
Ale i tak dávám plný počet , neboť kromě závěru jsem byl knihou nadšen, moc se mi to líbilo.
Dozvěděli jsme se mnoho ze života nájemníků domu č.6. Jejich osudy byly spíš k vážnému zamyšlení , než k nějakému souzení, to snad ani nešlo. Je škoda , že si často lidé nedokážou najít tu lepší cestu a nechají se nerozumně svézt na scestí.

makacek
04.08.2019 5 z 5

Ctive, ac to obsahuje nahledy do zceleho zivota jednotlivych postav.

Jenny055
29.07.2019 5 z 5

Na základe čitateľskej výzvy som siahla po tejto našej detektívke, myslela som si, že to nebude nič pre mňa, ale čo človek neurobí kvôli čitateľskej výzve. Počúvala som audioknihu. Martin Zahálka knihu nahovoril tak vynikajúco, že bolo príjemné už len počúvať jeho prednes. Postavy a ich život bol popísaný tak reálne, že som tomu verila a vybavilo sa mi veľa spomienok z tej doby, na ktorú som už takmer zabudla.

Ita
27.07.2019 3 z 5

Přečteno za dva dny. Poslední stránky jsem téměř hltala pozdě do noci. Zajímavé počteníčko. Jsem mile překvapena a děkuji "výzvě", že mi tahle docela napínavá detektivka přišla pod ruku.