London Road

London Road https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259054/bmid_london-road-259054.jpg 4 1216 1216

Dublin Street série

Johanna Walkerová nikdy nemyslela na seba. Nastal čas dopriať si kúsok šťastia. Žije v zajatí predsudkov, kým nestretne jeho... Johannu vníma okolie ako vypočítavú zlatokopku, ktorá sa ochotne vrhá do postele majetným chlapom a necháva sa vydržiavať. Vlastná matka ju považuje za neschopnú a žalostné je, že Jo, ako ju kamaráti oslovujú, postupne podľahne predsudkom a uverí im. Skrátka, nestojí za nič. Iba skutoční priatelia poznajú pravdu o jej nezávideniahodnom osude. Na Joiných pleciach vždy ležalo bremeno starostlivosti o rodinu, zvlášť mladšieho brata Cola. Jo pri rozhodovaní neustále prihliada na bratovu budúcnosť, dokonca aj pri výbere partnera. Nedopustí, aby jej braček dopadol v živote ako ona. Rozum však dostane košom, keď spozná Camerona MacCaba, sexi neviazaného barmana a kolegu. Príťažlivý Cam si však Jo zjavne zaškatuľkoval ako vypočítavú mrchu, a keď sa prisťahuje na London Road do bytu o poschodie nižšie, vyzerá to na poriadnu katastrofu. Ako sa jej teraz podarí ututlať zahanbujúcu pravdu o matke a potlačiť hriešne myšlienky na drzého, no atraktívneho Cama? Veď je zadaná!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Down London Road , 2013

ZPavlí
03.09.2014

Většinou čtu druhé a další díly jen abych měla sérii úplné, ale kniha se mi líbila a těším se na další (Jamaica Lane).

Nel-ly
02.09.2014 4 z 5

Když jsem zjistila, že druhá kniha ze série se bude věnovat Jo, trochu jsem se zděsila... a pak byla mile překvapena, protože hrdinka mi byla sympatičtější (když nic jiného, tak ty "průměrné" holky, co jsou vlastně sexy královny krásy, jsou už otravný, tahle ví, jak moc je krásná, ale má zas jiná traumata) a celý příběh zeky plynul
není to nic světoborného, ale v rámci žánru určitě nadrpůměrné, řekla bych, už pro spletitost vedlejších postav, které se prostě jen nemihnou kolem, aby jako omáčka doplnily ústřední dvojici... jistě, chvílema je to nerealisticky přeslazené, až to bolí, autorka opět pomalu incestově spojuje všechny nejlepší kamarády, bratry a příbuzné (si počkejte, o kom budou další knihy, i když ta trojka je jasné už z příběhu), ale tak už to v podobných knihách bývá
opět čtení na jedno (delší) odpoledne

BlueIvy
02.09.2014 5 z 5

Svet div sa, konečne súčasný (samozrejme ako inak erotický) román, ktorý ale má aj dej a zápletku - a tou zápletkou nie je to, že kde si to tí dvaja najbližšie rozdajú - ten dej má spád, príbeh je to dojemný, neomieľaný stotisíckrát, hlavné postavy mi sadli ako (s prepáčením) riť na šerbeľ a konečne som videla, že aj erotikuš román nemusí byť neskutočne stupídny. Ďakujem Vám pani Youngová.
Inak, žasnem aké babky píšu erotické romány, veď niektoré tie dámy majú nad sedemdesiat - no zdá sa, že majú aspoň tým pádom bohaté skúsenosti... alebo fantáziu? Už viem čím sa budem živiť ak sa dožijem dôchodku.
Proste ešte musím vyzdvihnúť to ako autorka opísala postavy po emocionálnej stránke, ako jednotlivé situácie prežívali a ja hlboko vžitá do diania som bola ako na hojdačke - mala som zimomriavky, uškŕňala som sa, rosili sa mi oči, červenala som sa, revala som ako hladné mimino, inokedy záchvat smiechu. Keď tak uvažujem ešteže ma pri tom nevideli moji profesori, hneď by si ma zvolili za objekt psychologického skúmania...!
Každopádne toto je šperk medzi touto literatúrou - jediným negatívom knihy je, že koniec je stááášne zbytočne a nasilu náááťahovaný.

lupo
01.09.2014 3 z 5

Super že děj měl spád, byl zajímavý a s erotickými pasážemi tvořil čtivý celek.

nika123
30.08.2014 5 z 5

Po všech těch bastardech, cizincích, pádech, bohyních atd. je to příjemná změna. Žádné svazování, bití, prostě mílá, příjemná knížka. Už se těším na další díl.

marsel
28.08.2014 5 z 5

Překvapil mě tento díl, krásně napsáno.

Styblice
26.08.2014 4 z 5

První díl bych hodnotila kladněji, ovšem ani druhý díl nezklamal. Čekala jsem více erotiky,ale příběh se mi líbil. Nejvíce cením propojení všech dílů, avšak každý má jiné hlavní postavy. Určitě si ráda přečtu i Jamaica Lane :)

Eneo
24.08.2014 3 z 5

O něco slabší než díl předchozí, trošku mě zklamala rámcovost příběhu.

Tina 243
17.08.2014 5 z 5

Druhý díl této knihy se mi líbil mnohem víc než první ze série. V prvním díle byla postava Johanny popsána, tak jak působí prvním dojmem. Druhý díl ovšem osvětluje její důvody a pohled na svět. Myslím, že v této knize každému dojde, že ne vždy je dobrá dbát na první dojem. Knihu vřele doporučuju :D

Samira
14.08.2014 5 z 5

Druhý díl se mi líbil beze zbytku, naprosto skvělý. Jestli jsem proti Joss měla nějaké výhrady, Jo si mě absolutně získala. Opravdu krásná knížka, silný příběh a úžasné reálné postavy. Moc se těším na další díl!
Doporučuji!

Petra28
12.08.2014 5 z 5

skvělá oddechovka ... přesně ten druh knížky, která se hodí na proložení žánrů !

MisuleB
30.07.2014 5 z 5

Wow. Tak totálně předčilo to, co jsem čekala, a že jsem toho čekala hodně. Dokonce myslím, že tento díl byl mnohem lepší než jednička. Trochu jsem se po Dublinu bála, že to nebude tak supr, protože Jo jsem moc nemusela, ale tady je úplně skvělá.
Rozhodně jsem si zamilovala Colea a Cama jakbysmet. Autorka píše naprosto skvěle a tak, že se čtenář nenudí. Rozhodně byl London emotivní kniha a nepostrádala vůbec nic. Zvědavá na Jamaicu. :´)

machrus
27.07.2014 4 z 5

Po druhém díle trochu slabší,ale ne nějak výrazně.Děj byl opět zajímavý a opravdu se dá napsat,že nějaký děj vůbec kniha měla.Protože poslední dobou tyto knihy plné sexu nemají jiný děj než jenom sex. Tyhle knihy se hrozně lehce čtou.Jsou to prostě zamilované slaďáky (jak já tomu říkám - takový ten úprk od reality),ale některé ty knihy prostě začínájí postrádat i nějaký ten děj.A právě u Samanthy Young ho vždycky alespoň najdu.

LilianaFalcon
23.07.2014 4 z 5

Jo, jo... po Dublin street jsem se bála, že druhý díl nebude nic moc, ale stál za to :-) hrozně mě bavil ten mladší brácha.

kacaaba
21.07.2014 5 z 5

Super kniha, co jsem očekávala, to jsem dostala. Příjemné čtení, romantika.

Lucka.79
21.07.2014 5 z 5

Pro mě další bezva knížka od této autorky, její styl psaní mi opravdu hodně sedl, kniha se mi moc líbila. Sice je od začátku jasné, jaký bude konec, ale jaké překážky k tomuto konci povedou už zase tak jisté není. Kniha měla šmrnc, mezi hlavními hrdiny to jiskřilo hned od začátku, erotických scén bylo tak akorát – nic přehnaného, Jo byla sympatická žena, na své okolí sice působící coby vypočítavá zlatokopka, ale v jádru zodpovědná sestra pečující o svého dospívajícího bratra. A jak už tak bývá zvykem, tak i tady se najde nějaký ten kostlivec z minulosti … Propojení s předchozím dílem mě potěšilo, bylo fajn alespoň okrajově vědět, kam se Joss a Braden posunuli.

evasamankova
17.07.2014 4 z 5

Stejně jako kniha Dublin Street, tak i London Road se mi líbila. Sice dějově předvídatelné, ale přesto příjemné a občas i velmi vtipné čtení.

trynitrix
16.07.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila ale prvni díl byl o fous lepší tady se trochu už dalo čekat co příjde. Příběh má vášeň, cit, lásku spoustu emocí :-) moc pěkný .

janey88
12.07.2014 5 z 5

Úžasná kniha, tento díl se mi líbil o hodně víc a určitě si jí zase někdy přečtu (brzo).

fidáš
12.07.2014 5 z 5

Naprosto úžasný příběh. Romantika, humor i ta slza ukápla, prostě parádní knížka. Moc se těším na další knihu z této série.