Drž mě pevně, miluj mě zlehka: Příběhy z tančírny Century

Drž mě pevně, miluj mě zlehka: Příběhy z tančírny Century https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90294/bmid_drz-me-pevne-miluj-me-zlehka-pribeh-wnQ-90294.jpg 4 480 105

Po románovém projektu Třetí přání, pentalogii, jež vychází letos také konečně v USA, a poslední knize esejí Co jsem to proboha udělal? Robert Fulghum absolvoval několikaměsíční taneční školu tanga přímo v Argentině, vrátil se do Seattlu, kde organizoval různé taneční akce točící se opět kolem tanga, např. Tango kabaret, kde dělal moderátora, a přelom roku strávil na Bali v doprovodu tanečnice tanga. A celou tu dobu mu v hlavě zrála kniha. V Seattlu se nachází tančírna Století (Century Ballroom), která slouží jako pevný bod, nebo pevný parket, kolem něhož se točí jednotlivé příběhy jako na kolotoči. Fulghum ve všech povídkách zkoumá potřebu člověka reagovat fyzicky na hudbu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Hold Me Fast, Love Me Slow: Tales from the Century Ballroom , 2011

Snow-White
14.09.2014 5 z 5

Chce se mi tančit!

raty
14.08.2014 5 z 5

Velmi milé a příjemné čtení, plné zajímavých myšlenek. Krásné ilustrace. Obdivuji jak autor poskládal spoustu střípků do jedné knihy.

Viaby
24.07.2014 5 z 5

Fulghum nesklame, ale niektoré jeho knihy si treba načasovať ... chce to pripraveného čitateľa a zimný melancholický podvečer.

VeruFreckles
17.06.2014 4 z 5

Moje první kniha od Fulghuma. Podařilo se mu na mě skvěle přenést atmosféru tančírny Century. Příběh čtenáře nabádá ke zkoušení nových věcí, protože jen když vystoupíme ze svého pohodlí, můžeme se o sobě dovědět zase něco trochu nového a mít pocit, že skutečně žijeme. Po přečtení budete mít chuť odhodlat se konečně k otevření dveří, u kterých nevíte, zda jsou zamčené a možná se i trochu bojíte, že zamčené nebudou.

Od plného hodnocení mě odrazují občasná klišé. Vysoko ale hodnotím skvělé ilustrace Willow Bader, které čtení dávají další rozměr.

s.macuska
12.03.2014 5 z 5

Moc milé, takové pohlazení. Ve své podstatě jednoduché a při tom plné krásných myšlenek a citátů, které dávají smysl!

Aja12
25.02.2014 5 z 5

Po všech těch detektivkách, co jsem teď četla, tato kniha byla naprosto příjemná změna. Úplné pohlazení na duši.

willi
31.01.2014 5 z 5

Nádherné čtení, které má duši....

Ivuska.09
16.01.2014

Moc jsem se na tuhle knížku těšila, ale asi jsem očekávala něco trochu jiného. Nicméně souhlasím s tím, že člověk má hned chuť jít si zatancovat tango. Navíc má knížka pár stránek, takže je to opravdu rychlé čtení. Na druhou stranu, kdybych knihu nepřečetla, bohužel bych o nic nepřišla.

Vlkova.kristyna
14.10.2013 5 z 5

Člověka navnadí hned na to, jít do taneční školy tanga:) Krásná, čtivá knížka, kterou se dá přečíst za pár hodinek.

Barolenka
11.09.2013 4 z 5

Příjemné, milé čtení...hned mám chuť tančit :-)

Vevericka.eva
15.07.2013 5 z 5

Úžasná kniha, četla se tak lehce. V rytmu tanga jsem ji úplně protančila během dvou dní. Vřele doporučuji, pokud hledáte knihu do prázdninové pohody.

Skawin
11.06.2013 4 z 5

Trochu jiný Fulghum, ale stejně příjemné prostředí knihy, pohodovost, naděje..

Hanka876
05.03.2013 5 z 5

Opět pěkná kniha,jak jsem očekávala.

Clarice
05.03.2013 1 z 5

Kniha pro mne byla opravdu velkým zklamáním a rozčarováním. Téma je v zásadě velmi zajímavé, ale zpracované způsobem ...jako by knihu vůbec nepsal Fulghum - oním kouzelným jazykem, plným náznaků a hlubších filosofických podtextů - ale spíše začínající spisovatel snažící se marně fulghuma napodobit.
Některé fráze mi přišly tak neuvěřitelně natvrdlé, že jsem měla chuť knihu odhodit.
Podle mě ji prostě Fulghum nepsal! A pokud ano, pak se děsím, co přijde příště.....

debe
21.02.2013 5 z 5

Nikdo a nic není tak, jak na první pohled vypadá. Obzvlášť ve Fulghumově podání mají postavy opět své silné příběhy a místa, kde se odehrávají svou poetiku. I tato kniha zanechává úsměv na tváři a navíc - touhu začít opravdu tančit.

rakytnik
08.02.2013 5 z 5

Kdo neslyšel hudbu při čtení tohoto románu nechť zvedne ruku.

Barbastelle
17.01.2013 4 z 5

Předvídatelný příběh, trochu scuknuté myšlenky a spousty krásných klišé - prostě všechno, co Fulghum tak skvěle umí. Četlo se mi to krásně a mám chuť jít si zatančit a otvírat dveře!

Jaru
01.11.2012 5 z 5

Nádherný příběh. Opravdu umělecké dílo. Doporučuji.

Dandulka
10.09.2012 5 z 5

Teda!!!!!!! Napsat takovouhle ódu na taneční boty, to je fakt něco!!!! To zvládne jen mistr. Mám z toho pocit, že autor se celým životem protancovával v rytmu tanga.Skvělá kniha, doporučuji!

Suri.kata
19.08.2012 5 z 5

Knížka pojednává o tom, že řada dveří, které nás obklopují, je ve skutečnosti jen zavřená, ne však uzamčená. Lidé by se proto neměli bát vzít za kliku, protože se za těmi dveřmi může skrývat zcela nový svět. Tento prostor dává vzniknout lidským vztahům. Tanec je vlastně prostředek, který nahrazuje všechny mezinárodní jazyky. Lidé spolu mohou tančit a přitom si rozumět, aniž by k sobě promlouvali slovy. Já osobně mám právě z tohoto důvodu tanec ráda. Žádná slova. To, co je ve Vás a co chcete říct, se ukáže v tanci. Navíc, tančit může také člověk s handicapem.
Knížka se čte velmi dobře. Velmi příjemně na mě působily také ilustrace Fulghumovy manželky Willow.

povídky osudy lidí tanec humoristické povídky tango

Robert Fulghum
americká, 1937