Drama v Mexiku

od:

Drama v Mexiku

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi. Soubor šesti textů dosvědčujících imaginaci a talent, které Verne rozvinul ve svém oblíbeném oboru: v literární fikci. Vyznačují se zejména svěží inspirací romanopisce, jehož uchvacovaly dějiny, vábilo popisování lidí na okraji a pohotově karikoval některé rysy tehdejší společno... celý text

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi.

Soubor šesti textů dosvědčujících imaginaci a talent, které Verne rozvinul ve svém oblíbeném oboru: v literární fikci. Vyznačují se zejména svěží inspirací romanopisce, jehož uchvacovaly dějiny, vábilo popisování lidí na okraji a pohotově karikoval některé rysy tehdejší společnosti.

Povídky:
- Drama v Mexiku (Un drame au Mexique)
- Buřiči z lodě Bounty (Les révoltés de la Bounty)
- Gil Braltar (Gil Braltar)
- Fffff!... plesk!... (Frritt-Flacc)
- Deset hodin na lovu (Dix heures en chasse)
- Výstup na Mont Blanc (Quarantième ascension française au Mont-Blanc) méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/957/drama-v-mexiku-957.jpg 3.310
Originální název:

LES PREMIERS NAVIRES DE LA MARINE MEXICAINE (1876)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Návrat
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Eigis
21.08.2013

Kniha sestává z šesti velice různorodých povídek. Právě tato pestrost a rozdílnost od typické Vernovi tvorby mě nejvíce bavila.

První vypráví o vzpouře na dvouch španělských válečných lodích. Při níž je zabit jejich velitel. Rebelové se pokoušejí prodat obě lodi Mexiku, ale jsou nakonec dopadeni a zabiti mstiteli zabitého kapitána. Povídka se my velice líbila.

Buřiči z lodě Bounty z lodi Bounty jsou vpodstatě stručným historickým popisem.

Gil Braltar je velice povedená humorná povídka o španělovi, který se vydává za opici a v čele opičí armády se vydá dobýt britskou pevnost, naštěstí její velitel je tak ošklivý, že se opice rovněž domívají že je jedním z nich a odejdou. Celkově mě tato povídka velice bavila.

Fffff!... plesk!. je hororová povídka, kterou Verne napsal podle svého vzoru E. A. Poa. Je dobře vymyšlena a jen potvrzuje autorovu literární všestranost.

Deset hodin na lovu je satirická povídka odehrávající se na jednom nepovedém lovu. Je doplněna pro Verneovky naprosto netypickými ilustracemi a kdybych nevěděl kdo jí napsal neuhodnul bych to.

Výstup na Mont Blanc je cestopisný deník Paula Verna, který na horu skutečně vystoupil.

vitavita
07.04.2012

Povídky se dobře čtou, chtěl bych jen poznamenat, že povídku Výstup na Mont Blanc napsal Paul Verne.