Bez dechu

Bez dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193556/bmid_bez-dechu-193556.jpg 4 352 62

Drakie série

< 4. díl

Azurka opustila na několik týdnů svůj kmen a vydala se s rodiči na dovolenou, na které si má vyzkoušet, jak zapadnout mezi lidi. Příští rok se totiž chystá vyrazit na cesty - nejdřív chce vidět oceán a teprve potom hodlá zaujmout svou dospělou roli mezi drakii. Ale na dovolené se nachomýtne k nehodě, při které zachrání lidskou dívku před utopením a seznámí se s Tatem, nejúžasnějším lidským klukem, jakého kdy viděla. A všechno je najednou jinak...... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Breathless , 2012

kacka29
02.01.2015 4 z 5

Jednoduchý příběh, který nám víc přibližuje postavu Azurky. Čekala jsem trochu víc napětí a děje, ale i tak skvěle napsaná novela. Škoda jen, že nebyla delší...

Lumine
28.12.2014 3 z 5

Proti Jacindě o něco slabší odvar.

Tahle novela je spíše o citech a lásce a né až tak moc o kouzlech. Za celou knížku si Az vzpomněla na Jacindu vícekrát než Jacinda na Az za celou trilogii. Celou knížku jsem si spíše říkala "Stalo se to před, nebo po příběhu v trilogii?" a pak "Pokud se tohle stalo před, proč o tom neřekla Jacindě?"
Ale jinak je to pěkný příběh. Je milý a tak nějak roztomilý. Zase máme jiný pohled na život alá Drakie. Sice dávám jen tři hvězďulky, ale doporučuji. :) Oceňuji, že se dá číst i před nebo mezi díly trilogie, protože děj této knihy nic z trilogie neprozrazuje ani nenaznačuje.

alien147
27.12.2014 3 z 5

Knížka byla super ale trochu mě mrzelo že tento díl už nebyl o Jacindě ale o Azurce.... Bylo to fajn ale taky mohla být delší a taky tam mohlo být víc akce.... ale jinak doporučuji :) :*

barleyfox
19.12.2014 3 z 5

Opravdu jsem od toho čekala víc. Děj tam moc nebyl, ani příliš napětí, celou knížku čekám na nějaké překvapení a ono nic. Každopádně stojí za to si přečíst, autorka píše moc pěkně a čtivě. Oproti ostatním dílům je to slabší, ale jestli bude ještě nějaké pokračování, určitě si ho ráda přečtu.

Nikoll2
15.12.2014

Kniha se mi stejně jako předešlé díly líbila. Jediné co mě mrzí je, že je konec useknutý, ale to se od takového počtu stránek dá očekávat. :D
I přes to, knihu doporučuji :)

(K)Belík
10.12.2014 5 z 5

Jak jsem čekala jako ostatní díly nezklamala, ale mohla být delší :/

Kao
04.12.2014 4 z 5

Škoda,že to je jenom novela... Chyběl mi tam nějaký lepší děj. Prostě mi to přišlo takové až moc úžasné a šťastné...Žádná pořádná akce a navíc to skončilo úplně banálním happyendem ale co... Četlo se to suprově,měla jsem to za pár hodin a alespoň jsem se dozvěděla něco dalšího i o ostatních členech kmenu:)

Teraslík
28.11.2014 5 z 5

Bavila mě stejně jako předchozí díly i když byla o Azurce. Skvěle napsaná jako vždy. Doporučuji.

spencer
26.11.2014 5 z 5

Knížka se mi líbila. Byla krátká a jako novela mi přišla super :)

Jolilinka
15.11.2014 3 z 5

Fajn oddechovka, Azurka je mi mnohem příjemnější než Jacinda, ale bylo to moc krátké, nemělo to žádný pořádný děj a dalo se to číst jen tak tak. Mohlo by to být delší, navíc v knihách o Jacindě je to taková veselá holka, věčně optimistická se zásobou vtipů v rukávu, kdežto tady z ní autorka udělala druhou Jacindu, jen o trochu sympatičtější (nutno dodat, že Jacindu totálně nenávidím). A mohlo to mít dělší a pořádný děj, ne jen ahoj, jak se máš, nemůžu s tebou být, rozmyslela jsem si to. Protože přesně o tom tahle kniha je.
P.S.: Anotace je totálně vedle!
P.P.S.: Autorka tam mohla Jacindu taky trochu přidat, ne se o ní jen jednou dvakrát zmínit. Navíc: Kdy se tenhle příběh odehrává? Po Jacindině příběhu? Nebo spíš před ním?

Eponka
15.11.2014 4 z 5

Moc pěkné ale hrozně moc krátké a useklé potká kluka hned ho miluje on jí jdou spolu na školu atd... prostě moc rychlé a krátké rodičům to nevadí no divný škoda že to více nerozepsali třeba to jestli se pořádně dozvěděl jak vypadá atd. :-/

DiDi123456789
04.11.2014

Luxus, luxus, luxus!!!
Azurka je mi o hodně sympatičtější než Jacinda a knížka byla přečtená během chvilky.
Skvělá novelovka!:-)

Evča Korejka
25.10.2014 5 z 5

Kniha je opravdu skvělá...Nemám co dodat.Je to zpestření a knížka se fanouškům Drakie určitě zalíbí.Sise to není z pohledu Jacindy, ale Azurky, její nejlepší kamarádky.
Azurka mi přišla taková kouzelná a přátelská.Umí dobře plavat, potápět se a nadevše miluje vodu.
Romantika zde ale vůbec nebybí.120 stran- myslela jsem si, že to autorka ani nestihne všechno zmáčknout do sebe.Bohužel se jí to ale podařilo.:(

eloušek
06.10.2014 4 z 5

mě se knížka líbila nebyla na takový urovni jako díly předchozí ale to jsem ani neočekávala, ale jsem moc ráda že spisovatelka napsala další díl.....

barborelka
28.09.2014 5 z 5

Jaká škoda, že příběh nebyl delší......kdejaká kniha o ničem má x pokračování a tahle je tááááák krátká. Jinak moc pěkný a milý příběh...snad se autorka umoudří a přidá nám ještě něco ze světa Drakijů ;-)

orangerose
12.09.2014 5 z 5

krásný příběh o kamarádce Azurce od Jencindy, libí se mi moc :)

Nel-ly
02.09.2014 2 z 5

Proč?
Ne, nepochopila jsem to, příběh vykradené Malé mořské víly s iracionálním koncem... vím, že je to novelka k jinak zajímavé ya sérii (nečetla jsem a asi nepřečtu, popravdě :D, i když svět se jeví zajímavě, přijde mi to přeslazený až moc)
ale četlo se to dobře a postavy mě za ty... dvě hodiny?..., co jsem to četla, nestihly nijak nasrat

Anne Leyyd
30.08.2014 4 z 5

Pěkný krátký návrat do světa drakií. Na novelu to bylo pěkně, čtivě, svižně psané - přesně jak by být mělo. Za sebe ale určitě preferuji příběhy, které jsou složitější a propracovanější. Ovšem jak říkám, tak na novelu dobré a 4 hvězdy zasloužené :-)

Určitě doporučuji těm, kteří četli sérii Drakie.

Půca4
28.08.2014 5 z 5

Moc se líbila!!

Adele02
27.08.2014 4 z 5

Prostě stará dobrá Jordan.
A pořád mě mrzí, že to neudělala s Cassianem.

draci láska

Sophie Jordan