Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/bmid_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4 2625 533

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

Nel-ly
15.09.2020 3 z 5

Kdysi jsem to četla, když vyšel první díl a bavil mě. Byla to sranda, i když hodně předvídatelné. Ale popravdě jsem na to docela zapomněla než vyšly další díly, kvůli kterým se mi už vracet něchtělo k něčemu, co jsem do té doby zapomněla.

Alíša236
09.09.2020 5 z 5

Moc ráda jsem se cítila opět na patnáct. Opravdu jsem se bavila, hlavně v první polovině, kdy bylo vše nové. Těším se na pokračování

ovsemzectu
05.09.2020 5 z 5

Ta kniha nemá konec. Doporučuji koupit hned druhý díl. Já to bohužel zjistila až na poslední stránce. Příběh super, hned chci číst další díl. Doporučuji!

vik_torie
29.08.2020 5 z 5

Nenáročné, zábavné a zajímavé čtení. Miluju autorčin styl vyjadřování.

Schmetti
08.08.2020 4 z 5

Ahoj lidi, Rudou jako rubín jsem četla od července s nějakými přestávkami. Třeba týden nebo dva jsem se knížky nedotkla. Je to young adult, kdy hlavní hrdinové a blízké okolí umí cestovat zpátky v čase díky jednomu genu. No... Viděla jsem, že knížku spousta čtenářů chválí a má vynikající hodnocení na databáziknih, ale mám trochu pocit, že čtenáři byli asi mladší než já, tak je tahle knížka nadchla víc.

Bylo to příjemné a zajímavé, mám ráda knížky s příběhem odehrávající se v Anglii, historii, jiná století, to všechno se mi moc líbí, ale něco tomu chybělo. Další dva díly si přečtu, chystám se na Modrou jako safír ????
Moje hodnocení je tedy 3,5⭐ / 5 ⭐

Třeba mě druhý díl bude bavit víc ????

Anna.Marie
07.08.2020

Knížka se mi moc líbila. Jedním z důvodů je, že nikdy přesně nevíte co tam bude. Když získáte odpověď na jednu otázku hned se naskytne další. A proto jsem to přečetla na jeden nádech. Je to velmi pěkná knížka. Určitě doporučuji.

NONAM
05.08.2020 5 z 5

Kde bych začala....
Já jsem viděla jako první filmy téhle série (jako dost dalších lidí ) a co k tomu říct prostě jsem se do nich zamilovala. Hodně lidí mi doporučovalo právě knížky a tak jsem si je koupila. A jsem za to strašně ráda :-)
V knížkách je hodně věcí co ve filmu není, takže jestli se vám líbily filmy a nebo rádi čtěte doporučuji :-)

kristyna7520
26.07.2020

Jako první jsem viděla film, který patří k jedněm z mých oblíbených. Knížku jsem si chtěla moc přečíst, ale stále jsem ji odkládala...nechtěla jsem být zklamaná, že se příběh odehraje podle filmu. Nakonec mě knížka velmi překvapila a zhltla jsem ji za jeden večer. Kniha mi dovysvětlila spoustu věcí, které jsem ve filmu pozbyla.

Ymir
12.07.2020 5 z 5

Drahokamy jsou jisto jistě jednou z mých nejvíce oblíbených knižních sérií, které kdy byly napsány.

Maanna
30.06.2020 3 z 5

Nápad je fajn, ale provedení je někdy takové strááášně rozvláčné, asi tak jako Gweniny přesuny v Templu, a naopak, v rámci romantické linky nebo obecně důležitých zvratů zase vše pádí až neuvěřitelně. Hlavní hrdinové přejdou během dvou dnů od antipatie k obrovské zamilovanosti (přičemž pro tento obrat není valný důvod). Nemohu říci, že by mě kniha naplnila nadšením, což je škoda, protože nápad je dobrý.

Isabella2528
29.06.2020 5 z 5

Tato knížka se mi strašně moc líbí

Katy09
24.06.2020 5 z 5

Všechny tři filmy patří mezi mé nejoblíbenější a po přečtení Ruda jako rubín mám celou sérii Drahokamů ještě raději. Určitě doporučuji.

SpeeDeeX
22.06.2020 4 z 5

Super oddechovka se zajímavým námětem. Příběh je strašně čtivý a občas i vtipný. Podle anotace jsem sice čekala, že se Gwen dostane do minulosti a tam se do někoho zamiluje ale nakonec jsem ráda, že je to jinak. Gwen jsem si oblíbila, stejně tak i Leslie, jen Gideonovi jsem nějak nepřišla na chuť. Taky se mi nelíbila romantická linka mezi ním a Gwen, byla taková nepřirozená a strašně narychlo. Většinu knížky se nesnášeli a najednou se na konci zničehonic líbají. I tak se mi ale knížka hodně líbila. Jsem zvědavá na pokračování a doufám, že tam bude víc Lucy a Paula. Dost mě zajímá, jak to s nimi vlastně je. :)

Ivka14
21.06.2020 2 z 5

Kniha by mě bavila kdybych byla mladší. Kniha mě nebavila a do dalších dílů se nepustím, což mě mrzí.

Damonka12
21.06.2020 5 z 5

Skvělá YA kniha o cestování časem.

lucye007
16.06.2020 4 z 5

Kniha mi v knihovně ležela pěkných pár let, než jsem si pustila film. A s filmem přišel čas i na knížku. Byla to příjemná knížka se zajímavým námětem. Přečtená za jednu noc. Moc dobrá oddechovka.

Annaeli2
29.05.2020 4 z 5

Jako první jsem viděla film a upřímně, teď toho lituji, jelikož bych si jinak knihu přečetla dříve. Ačkoliv se mi to ze začátku zdálo průměrné a nezajímavé, jakmil nás úžasná hlavní hrdinka zavede hlouběji do dění, již se neodtrhnete. Moc se mi líbil autorčin neotřelý styl psaní, který je rozhodně lepší než v její další sérii Stříbrných knih snů. Snad jediné, co by mohla vynechat, je až příliš časté ok. Jinak bych jí ještě ráda pochválila neotřelé cestování časem. Knihu rozhodně doporučuji!

andrejci
28.05.2020 5 z 5

Tak tohle bylo úplně jiné než film. Kamarádka mi říkala, že to je jiné, ale nenapadlo mě že tak moc. Knížka je samozřejmě lepší. Důvod proč jsem to tak dlouho odkládala byla obálka. Ta mě vůbec nenadchla. Děj se mi líbil. Žádné zbytečné natahování. Další díl si určitě přečtu jsem zvědavá na ty rozdíly.

milena8281
07.05.2020 4 z 5

Příjemné a čtivé. Dlouho jsem se na tuto sérii chystala, filmy jsem viděla nejdřív a moc se mi to líbilo, i když YA už rozhodně nejsem. Odpočinkové čtení. Knihy každopádně vysvětlí něco z toho, co ve filmech prostě ukázat nelze.

Lenas2412
27.04.2020 5 z 5

Mám k této knize/knižní sérii, hluboký vztah z mnoha různých důvodů.
Milovala jsem ji od první chvíle a miluji ji dodnes. Četla jsem ji už mnohokrát v průběhu několika let a stejně mě nikdy neomrzí. Nepřestane být zábavná, dramatická, napínavá.. Kniha mě umí rozesmát i chytnout za srdce a v minulosti jsem u ní jistě uronila i spoustu slz.
Za sebe vřele doporučuji