Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/bmid_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4 2625 534

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

Aquairus
12.02.2013 5 z 5

Prostě paráda... Kerstin opět nezklamala, i když se tentokrát pustila do trochu jiného žánru, než jsem u ní až dosud zvyklá. Nádherná, čtivá a originální knížka, která v člověku vyvolá skvělou náladu. Druhý díl mám už koupený a šetřím si ho až na chvíli, kdy konečně vyjde díl třetí a já si je budu moct přečíst oba najednou, doufám, že to bude stejně krásný počtení :-)

ylena.k
03.02.2013 5 z 5

Když jsem po této knížce sáhla v knihovně jako po novince moc jsem si od toho neslibovala :)) Ale nakonec jsem byla ráda, že jsem si jí vzala, protože jsem jí přečetla jedním dechem :D a nelituji ani času obětovanému této knížce :)) už se těším až budu mít čas na druhý díl

VeronikaK85
12.01.2013 5 z 5

Kniha mě upoutala svou obálkou, a i když je to kniha pro mládež (což už bohužel nejsem), začala jsem číst. Upoutala i myšlenka cestování v čase. I styl psaní mi vyhovuje. Těším se, až budu mít zase chvilku času a budu knihu moci dočíst.

Nickky
27.11.2012 4 z 5

Knížka mě upoutala svou nádhernou obálkou.
Nejdříve se mi do čtení moc nechtělo,ale pak.... nešlo přestat! :) Skvělá knížka, těším se na pokračování

zdenulii
04.11.2012 4 z 5

Moc se mi líbí tento příběh. Děj je super, knížka vás vtáhne a nepustí..Sice mi od začátku byla jedna věc jasná, ale nevadí...Jen jedinou připomínku mám..Nelíbí se mi způsob psaní autorky, nesedí mi. Jinak super:)

Kateriska
29.09.2012 3 z 5

Kniha se krásně čte, možná si přečtu i pokračování. Ale co se týče děje jde spíše o lepší průměr, čtyři hvězdičky by byly moc :(

ciniminisek
05.09.2012 5 z 5

Tak přesně u téhle knížky jsem udělala och!!Přesně je to typ knihy,kdy čtete,stránkujete a strašně se divíte,že už jste na konci a není nic ke čtení dál.Strašně se těším na další díl.
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila,tak jako její kamarádku.Charlotte mi nesedí a asi i nikdy nesedne.Prostě láska jako všude jinde.Velká láska-žárlivá bývalka.
Jediné co mi čtení znepříjemňovalo bylo to,že byla velmi podobná jména v rodině.Musela jsem si párkrát jméno přečíst aby mi dotrklo,o kom,že je vlastně řeč.

Cleo De Nile
15.08.2012 4 z 5

Velmi čtivá, nenáročná a zajímavá kniha s krásnou myšlenkou. Mně Gwendolyn namyšlená nepřipadala, spíš jsem měla - jako asi většina - problémy s Charlotte. Taky Gideon mi moc nesedl. Nemůžu se ale dočkat, až se dozvím víc o příběhu Lucy a Paula, ti dva mě upřímně zajímají více než hlavní postavy. Já osobně dávám 4* a s napětím očekávám druhý díl :)

Emmgirl
09.07.2012 5 z 5

Co se týče této knihy, bezprostředně po dočtení jsem byla nadšená. Samozřejmě člověk musí brát v úvahu to, že se jedná pouze o první rozjezdový díl, ve kterém je čtenář teprve uveden do děje a celého příběhu, tudíž nečekejme hned zázraky a zápletky obrovitánských rozměrů. :)
Anotace sice slibovala příběh zcela jiný, ale uvidíme, co se z toho ještě vyvine. Dle anotace jsem očekávala zcela jiný děj, což mě nejprve společně s obálkou trochu odradilo, avšak obsah knihy je mnohem lepší a kvalitnější, než na první pohled přesládlá obálka pro malá dítka, která je však ponechána z německého originálu.

Já osobně Gideonovi a Gwendolyn fandím, v průběhu této první knihy se obtížně dostávali přes počáteční averzi a nesympatie, což si někdy vysloužilo čtenářův pohled ála protáčející se panenky, avšak musím říci, že mi k sobě skvěle pasují a ladí. Navíc zbožňuji škádlení dvou hlavních hrdinů, kteří se zprvu nesnášejí avšak pak se vše náhle otočí a oni pro sebe zahoří. :)) Doufám, že se jejich vztahu dočkáme ve větší míře v nadcházejících dvou dílech. :)

Navíc doufám v to, že si špatně myslím jak to bude pokračovat, jelikož opravdu netoužím po tom, aby se do vyvíjejícího se vztahu mezi těmi dvěma připletla Charlotte, se kterou by mohl Gideon nějak navázat na jejich přeslazená setkání. Oh, jen to ne! Nenávidím milostné trojúhelníky, kterých je teď všude přecpáno. :/

Za mě tedy následující verdikt: Úžasná kniha, pěkně psaná s ještě lepším českým překladem! :))) Těším se na druhý díl a doufám, že se brzy po druhém dočkáme i toho závěrečného - třetího - Zelené jako smaragd. A že v nich autorka neudělá žádné klišé této doby, tudíž žádný milostný trojúhelník, žádná Charlotte s Gideonem, ale pouze a jen Gwendolyn s Gideonem v pozadí s odvíjejícím se příběhem. :)

Natalis
05.07.2012 1 z 5

Mám sice jen pár stránek, ale už poměrně dost na to, aby se děj začal rozvíjet. Provedení je.....jak bych to řekla, myslím, že by to šlo napsat lépe. Úplně se ztrácím v té rodině. No, nic moc.

Origamigirl
18.06.2012 3 z 5

Mno, nápad je to dobrý, ale provedení maličko pokulhává. Vůbec jsem nepochopila proč na obalu píší "Gwendolyn se zamiluje do Gideona... blablabla...láska překonávající čas... blablabla, děj se s popisem skoro neshoduje! Gwen mi sice nepřipadá jako nafoukaná holčička, zato Gideon je NAPOROSTEJ debil. Občas trochu matoucí, ale stejně se mi to líbilo. Děj nebyl vůbec dokončený a vůbec jsem nepochopila co je zač ten hrabě, no mám pár teorií o těch "záhadách". Na příběh Paula a Lucy se těším, myslím, že to bude zajímavější než první díl...

Lady Dračí ok
17.06.2012

Abych řekla pravdu, moc mě to nebavilo. Souhlasím s Omy, děj byl dosti chabý. Sama Gwendonlyn mi přišla,jako rozmazlená holčička,co se naštve,když všichni neskáčou podle ní.. ALe přečtu si druhý díl, fandím totiž Lucy a Paulovi :D

anna11
13.05.2012

me se moc libila knizka a doufam ze brzy vyjde modra jako safír..:-D

Omy
04.05.2012 3 z 5

Asi to bude znít divně, ale já v celé knize nenašla pořádnou zápletku. Většinu knihy všichni proseděli v Templu, párkrát se pohádali, hlavní hrdinka seděla jak pecka a... nic.