Modrá jako safír

Modrá jako safír https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263473/bmid_drahokamy-modra-jako-safir-UWW-263473.jpg 5 2190 309

Drahokamy série

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (a ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Lučina7
17.11.2020 4 z 5

Druhý díl mě doslova nadchl proto, abych si přečetla i ten třetí.

any37
05.11.2020 4 z 5

Z prvního dílu jsem byla celkem na rozpacích a vůbec netušila co mám od toho následujícího očekávat. Ale bylo to velice milé překvapení. Zatímco v Rubínu jsme spíše poznávali svět, tady se konečně pouštíme i do nějaké akce a dobrodružství, najevo vychází nějaká ty tajemství a záhady a navíc se v porozumění světa pouštíme ještě víc do hloubky. Jsem vážně zvědavá, co nabídne poslední díl a jestli se moje hodnocení bude stálé stupňovat.

Ocásek
20.10.2020 5 z 5

Po Rudé jako rubín jsem se nemohla dočkat až se pustím do druhého dílu. Většinou jsou druhé díly pouze "vycpávkové", ale mile mě překvapilo, že u této trilogie to tak nebylo, druhý díl byl mnohem lepší než první. Moc se mi líbilo, že Modrá jako safír pokračuje přesně tam, kde předchozí díl skončil.
Hlavní hrdinka Gwendolyn mě příjemně překvapila a musím říct, že jsem si ji i oblíbila. Velmi sympatičtí mi přijdou i Lucy a Paul, kteří bohužel zatím nedostali v knížce moc prostoru. Absolutně nejlepší postavou je rozhodně Xemerius. Xemi je prostě miláček, díky jeho hláškám a poznámkám je knížka o tolik vtipnější a čtivější.
I po druhém dílu, ale zůstává v knížce plno nevyřešených otázek. Jsem moc zvědavá na jejich rozuzlení v závěrečné knížce - Zelená jako smaragd, do které se díky otevřenému konci musím hned pustit.

Knihomolka223
15.10.2020 5 z 5

Tato knížka mě velice překvapila. Dokonale propletené časové linie, napínavý příběh s trošičkou lásky a občas i vtip od Gwendolinina chrliče. :-D Rozhodně doporučuji.

AndrejNG
27.09.2020 5 z 5

Báječná kniha. Vřele doporučuji.

_Michelle_
25.09.2020 5 z 5

Parádně živá a dynamická kniha, ve které není nouze o nevšední zážitky. Tento díl je obohacen o nového věrného přítele Gwendolyn, kterým je (pro ostatní neviditelný) démon chrliče Xemerius. Skvěle doplňuje děj a jeho přítomnost zajišťuje více informací i vtip. Modrá jako safír je ve znamení tancování menuetu, nepoužívání vějíře a krejčovského umění madame Rossini. Nechybí ani zvídavá kamarádka Leslie, duch James a nevrlá sestřenka Charlotte. Hlavním společníkem v čase je opět Gideon, který nejen krásně vypadá, ale i moc pěkně líbá. Blíže je představen hrabě Saint Germain, a také další cestovatelé v čase. Je to prostě pěkně bláznivá jízda. Vím jistě, že bez závěrečného dílu se rozhodně neobejdu.

Ymir
12.07.2020 5 z 5

Druhý díl této trilogie překonal má očekávání. Četl se velice snadno a žádný z hrdinů příběhu mi nedělal vrásky. Nevím jak vy, ale já jsem spokojená.

Maanna
06.07.2020 3 z 5

Kniha se čte lehce a rychle, ale pořád mám pocit nevyužitého potenciálu. Nápad stále považuji za dobrý, ale přijde mi, že ho autorka neuměla dost rozvinout, vymyslet další situace... Vše je pak takové uspěchané a zejména ta vztahová linka ztrácí logiku. Popisované zvraty by dávaly smysl v horizontu týdnů nebo měsíců, ale tady se musí odehrát během několika hodin a kvůli tomu působí dost křečovitě. A přitom se do děje mohlo přidat tolik různých zápletek (a ubrat pofňukávání nad zlomeným srdcem, toho je na mě trochu moc...) Škoda... Nápad i postavy mě celkem baví, ale zbytečně mě vše míjí rychlostí Formule 1.

SpeeDeeX
02.07.2020 3 z 5

Slabší než první díl. Až na konec se tam skoro nic nedělo a do čtení jsem se musela často nutit. Dost jsem si oblíbila Xemeriuse, jeho hlášky mě vždycky rozesmály. Jsem zvědavá na třetí díl a doufám, že bude záživnější.

Damonka12
21.06.2020 4 z 5

4,5 druhý díl je o něco málo slabší než první a třetí - i tak je ale super

andrejci
08.06.2020 5 z 5

Sice to nebylo tak dobré jako první díl, ale musím říct, že mě překvapil. Zase mě bavilo sledovat rozdíly mezi filmem a knížkou. Nechápu jak mohli ve filmu tolik věcí vynechat a předělat. Jinak knížka mě bavila. Čte se to rychle nic se tam nenatahuje. Jsem zvědavá na další díl.

Annaeli2
29.05.2020 3 z 5

Určitě se mi velice líbilo, že kniha přímo navazuje na první díl. Velice jsem si oblíbila chrliče, stejně jako Lucy a Paula. Opravdu skvěle popsané pocity hlavní hrdinky, smekám nad znalostí dřívější doby. Nemám tomu co vytknout, možná bych jen ubrala těch přirovnání k hercům či k filmům. Krása a vřele doporučuji - je to něco úplně jiného než filmové zpracování!

milena8281
07.05.2020 4 z 5

Krásně romantické a čtivé. Taková krásná pohádka. Ale já to mám ráda a už sahám po posledním dílu.

lenka7348
03.05.2020 5 z 5

Kniha se čte velmi dobře. Něco se vysvětlilo, jiné záhady přibyly. Každopádně se těším na další díl, zajímá mě, jak to všechno dopadne! :-)

heliiinka
18.04.2020 5 z 5

Čte se jako blesk. Rychlý, jasný. Gwen i Gideon jsou občas moc dobří , ale to je takové YA klišé. Mrzí mě, že jsme se nedozvěděli jádro zápletky, ale aspoň mě to donutí jít do třetího dílu.

BetyN.
11.04.2020 4 z 5

Série Drahokamy prostě není komplikovaná YA fantasy nabitá zvraty a akcí. I v druhém díle to funguje tak, že čtenář stejně jako hlavní hrdinka není vůbec do ničeho zasvěcen. Ale kouzlo této série je někde jinde! Jde o nenáročné, chytlavé a oddechové počtení, které Vás prostě baví. Prim v něm hraje dospívání, láska, přátelství a magie. Jenže já původně čekala velkolepou fantasy, něco jako Divokou píseň nebo Šest vran. Jakmile jsem ale přijala Drahokamy takové, jaké jsou, nešlo si je nezamilovat. Na závěrečný díl se moc těším a i druhý díl doporučuji.

Medasek
01.04.2020 5 z 5

Úžasná kniha a ten zvrat na konci. Hned se vrhám na další díl.

Karola050716
30.03.2020 4 z 5

Měla jsem chvilku pauzu po přečtení jedničky a těch lidí a souvislostí na mě bylo zpočátku trochu moc, ale jak jsem se chytla, bylo to opět super... Sice nemám pocit, že bysme se nějak zvlášť posunuli, ale bavila jsem se... A zpočátku otravný Xemerius je nakonec super postava, hned beru do ruky trojku.

barunka2167
19.03.2020 5 z 5

V 1.díle byl úvod a tak nějak se to táhlo a ale v tomto 2.díle to bylo úžasné. Úplně jsem se vcítila do sklepních prostoru, do chodeb a do Gwendolyn až jsem byla napjatá. Za chvíli začnu číst poslední díl. A xemerius jako postava se mi líbila. :)) Těším se na poslední čtení.

Elka252
08.03.2020 5 z 5

Gideon a Gwendolyn.

Vlítla jsem do toho tak po hlavě (nečetla jsem 1.díl ale okamžitě jsem si je všechny (skoro) zamilovala) - pana George, madame Rossiny, Xemeriuse a Gideona a a Gwen. Až na neoblíbenou postavu tety Mary to bylo dokonalé a sama někde v hlouby duše chci elapsovat ve starém sklepě tancovat menuet a cestovat česem.