DragonRealm 4 – Stínový hřebec

DragonRealm 4 – Stínový hřebec

Bohaté horské království Talak přežilo válku s Ledovým drakem bez následků – až na mladého, na těle i na duši zmrzačeného krále Melicarda. Jeho záludný rádce Mal Quorin v v něm neustále rozdmychává nenávist vůči drakům a král těmto jedovatým myšlenkám naslouchá. Ve své zvrácené touze po pomstě nechá Melicard chytit démonského Temného koně. Netuší, že tím osvobodil i Shadea. Tvora bez tváře i bez svědomí, který tuto nečekanou šanci nehodlá promarnit. Shade ve své paměti překvapivě nachází stopy vedoucí ke kouzlu nesmrtelnosti, kterého ho kdysi uvrhlo do jeho tragické existence. Jenže tentokrát ví, kde se stala chyba a podruhé ji už nezopakuje. A nesmrtelná bytost s nekonečnou mocí může pokořit i bohy!

Jen Temný kůň může Shadea zastavit. Jenže – stačí na to jeho magie? Překoná všechny léčky a intriky? Zánik Dračích říší se zdá neodvratný. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391/dragonrealm-stinovy-hrebec.jpg 4.260

DragonRealm (4.)

DragonRealm: Shadow Steed (1991)

Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Janičta

Celkově mi příběh přišel dost plytký.
To co se v knize odehrávalo, by potřebovalo lepší zpracování.
Co tu vlastně máme? Věčného Temného koně, který dělá chybu za chybou a téměř nikdy není kde má být - to je na tisíce let starého a zkušeného tvora trochu zvláštní souhra neschopností. Princeznu a krále, co se zamilují na první pohled a jak známo láska rány léčí a tak je z fanatika za chvíli zase rozumný člověk. Hlavního záporáka, co je vlastně spíš k politování, ale má i pár dobrých scén. Nějakou tu dračí hordu. Mihnou se zde Bedlamovi.... no a to je asi tak celá kniha na pár řádcích. Doufám, že dál to bude lepší.

Sidonie

Přišlo mi to jiné než ostatní knihy z téhle série. Ale v dobrém. Mělo to jistý přesah.
Knížku jsem četla dávno a přesto si ji pořád vybavuju. Melicard byl skvělý (člověk by ho někdy nejraději objal a jindy praštil), Erini byla ještě skvělejší. Celou dobu jsem to s ní prožívala a fandila jí.
Příběh prostě dobře fungoval, "herecké výkony" byly uvěřitelné.

Je to má oblíbená knížka od tohoto autora.

DoubleBreadCZE
29.09.2015

"Stínový hřebec" je fajn, zase trošku poodhalil tajemství o městu Talak, která byla doteď čtenářům skryta.

Dandulka
01.05.2013

Hezké čtení, taková oddechovka na víkend, až na to, že je to už čtvrtý díl a zatím jsem ty předchozí ještě nečetla, ale těším se na to.