Dracula

Dracula https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30562/mid_dracula-p0y-30562.png 4 3398 581

Legendárny román Brama Stokera privádza čitateľa hlboko do kapratských lesov, ale aj londýnskych uličiek, v ktorých čoskoro zavládne strach a hrôza. Nocou sa totiž blíži najdesivejšie monštrum stvorené zo samotnej temnoty - Dracula. Svetoznámy príbeh grófa Draculu, Jonathana Harkera, doktora van Helsinga a iných chronicky známych postáv, preložil a upravil Jozef Kot, v prvom vydaní (318 strán) boli použité fotografie z filmu F.W.Murnaua - Upír Nosferatu, ktorý, tak ako táto kniha patrí ku klasike... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Dracula , 1897

Melancholie
24.08.2017 4 z 5

Stavební kámen hororu. V dnešní době kdy žánr hororu o tolik pokročil bych to již nejlepším dílem neoznačila. Ale na to před jakou dlouhou dobou to bylo psáno smekám. Viktoriánská éra je pro mě s hororem spjatá. a každý kdo rád čte o upírech ,musí povinně toto dílo přečíst. Je to o tolik lepší než různé teeneger-upíří romantické slátaniny. Takto by měl vypadat hororový román o upírech.

LadyAlis
20.08.2017 4 z 5

Nesmrtelná klasika

frantisek8863
20.08.2017 4 z 5

I přes svůj notoricky známí příběh je to dnes stále klasika, která má svou temnou atmosféru. Ač jsou upíři známí hluboko do minulosti tak díky této knize, která sloužila jako nosná konstrukce mohly vzniknout další báječné knihy a filmy s upíří tématikou.

Taťka Hraboš
13.08.2017 4 z 5

Dnes - v dobách Stephena Kinga a dalších dobrých autorů žánru hororu a fantasy - už tahle kniha nikoho neohromí, ale svého času to musela být pecka. Osobně mi vadila jakási psychologická plochost postav a v některých případech se chovaly i vysloveně hloupě (jak dlouho třeba hlavním mužským hrdinů trvalo, než poznali, že se něco děje s Minou). Přesto je to působivý romantický příběh o síle lásky a přátelství, který stojí za to přečíst.

Torgal
02.08.2017 4 z 5

Už chápem, prečo pred rokmi u nás vyšla táto kniha v skrátenom vydaní. Opakovane si čítať o tom ako sú všetci (a obzvlášť Mína) neuveriteľne milí, šľachetní a statoční mi v ku koncu knihy začínalo liezť hore krkom. Ale sloh celkovo je svojou ťažkopádnosťou cítiť nánosom 19. storočia. Zároveň je tiež však dej vďaka denníkovej forme rozprávania hlavne v prvej polovici veľmi pútavý. S blížiacim sa záverom čaro klesá a finálne zúčtovanie s Drakulom vôbec nepôsobí ako uspokojujúci klimax. Štvrtú hviezdu tak dávam hlavne kvôli tomu, akým veľkým spôsobom dokázala táto kniha ovplyvniť generácie autorov kníh, filmov a iných foriem umenia. 7/10

kuky921
31.07.2017 4 z 5

Velmi čtivá knížka, jen ten konec už byl na mě moc utahaný.

Ajinka126
30.07.2017 5 z 5

Draculu miluji asi i proto, že mi ji předčítal ve slovenštně můj tehdejší přítel. Bram nám nastavil nový pop-žánr. Obávám se, že tímto směrem jít nechtěl, protože jeho popis a líčení Dráculy bylo vždy velmi odpudivé. Nevím, co na tom atorka Stmívání nepochopila. Tohle je jednoznačně must-read literatura, pokud checete něco o hororech vědět.

petulda222
29.07.2017 4 z 5

Skvělá knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.

makynka911
25.07.2017 2 z 5

Kniha mě absolutně nebavila, nedočetla jsem. Ale v dnešním světě, přeplácaném filmy typu Van Helsing a Underworld jsem ráda, že tuto klasiku máme :)

Jacck
24.07.2017 5 z 5

Původní Dracula. Z upírů, vlkodlaků a zombií už se za tu dobu stala naprostá klišé a není to můj šálek čaje. Tato kniha mě však bavila. Dracula už byl asi 1000x zfilmovaný, od roku 1931 až po filmy typu Underworld. Knize nejvěrnější je asi Dracula z roku 1992 a pak drákulovky od studia Hammer

RudýOnkel
23.07.2017 5 z 5

Klasika, která daleko předčí filmy. Kniha dobře čtivá, s formou "dopisního románu" snad nemá nikdo velký problém (stačí hlídat "komu od koho" a datum :) ) a jinak navíc se stačí zachumlat do lůžka nějaké tmavé dlouhé zimní noci a ponořit se do děje

Damato
19.07.2017 4 z 5

Víceméně souhlasím s komentářem- tato kniha neurazí, ale ani nenadchne. Teda alespoň mě nijak zvlášť neoslovila. Ale ne, že bych se při čtení nebála, to bych zas nerada knize uškodila na hodnocení, jen jsem se přesvědčila, že tenhle repertoár není mým šálem kávy.

terezie9811
18.07.2017 5 z 5

Prostě nesmrtelná klasika

Thevar
13.07.2017 5 z 5

Autor z 19. století, což je téměř vždy dobrá předzvěst kvalitní literatury, která se v tomto případě naplnila. Pro mne osobně překrásná ukázka toho, jak má vypadat kniha napětí, nadpřirozena, lásky, zoufalství, hororu i propracovanosti jednotlivých postav. Naneštěstí však předpokládám, že současnému čtenáři se kniha bude jevit poněkud utahaně, stejně jako knihy od Julese Gabriea Verna.

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Klasická kniha.

85098211
02.07.2017 5 z 5

Tato kniha je nesmrtelná, stejně jako samotný Drákula ;-). Stránky jen letí, příběh je napínavý a poutavý, takže čtenář nedokáže knihu odložit. Pro mne osobně je to klasika, ke které se ráda vracím...

Radous79
30.06.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá záležitost, především tou deníkovou formou!

Petruska200
29.06.2017 5 z 5

Tuhle.knizku jsem poprve dostala do ruky v puberte,nechtelo se mi to nejak extra cist,je to psane formou deniku,trochu me.to desilo ...o par let pozdeji jsem knizku precetla jednim dechem a dokonce nejen jednou!!!je to skvela knizka

ArwenEvenstar
27.06.2017 4 z 5

Kniha byla napínavá od začátku do konce. Některé její pasáže ale byly na můj vkus až příliš zdlouhavé. Celkem mě také mrzelo stručné a rychlé zakončení celého příběhu. Naopak velmi se mi líbila forma románu. Román je psán v podobě deníkových záznamů a dopisů hlavních postav. Bylo zajímavé sledovat, jak se zprvu neznámí lidé stávají přáteli a jejich životy se začínají prolínat v jednom "dobrodružství". Požitek z knihy trochu kazilo značné množství překlepů v textu.

nameadel
08.06.2017 5 z 5

Jedna z mých nejmilovanějších knih. Pro mě jasně vítězí jako kniha, která zachycuje takový příběh lidské lásky, jako žádná jiná. Což je přesně důvod, proč mě naprosto odpuzuje Coppolův Drákula, který sice zpracovává (hororový) příběh, ale pomíjí naprostý základ, na kterém kniha stojí, a to je právě ta láska. Četla jsem mnohokrát a mnohokrát ještě číst budu. Srdíčko a nazdar.