Dračí zuby

Dračí zuby https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378602/bmid_draci-zuby-EsX-378602.jpg 4 152 45

Píše se rok 1876 a vysokoškolák William musí strávit léto na západě Ameriky, a proto se přidá k paleontologovi Othnielu Marshovi. Paranoidní Marsh pojme podezření, že je William špeh a pracuje pro jeho dávného rivala v oboru, Edwina Copea, a tak nechá mladého studenta napospas městečku plnému zločinců. William nakonec skutečně spojí síly s Copem a společně učiní historický objev. S cenným pokladem v rukou Williamovi hrozí smrtelné nebezpečí a „válka o kosti“ může začít. – Román slavného spisovatele a scenáristy Michaela Crichtona (Jurský park, Kmen Andromeda, Pohotovost a další) z roku 1974 byl nalezen posmrtně a anglicky vyšel až v roce 2017. Inspiruje se skutečnými událostmi, které vešly do dějin pod názvem „válka o kosti“ – jednalo se o rivalitou dvou paleontologů, kteří neváhali udělat cokoli, aby soupeře v honbě za těmi nejzajímavějšími objevy pošpinili. Paleontologie jako věda se díky tomuto sporu nesmírně rozvinula. Crichton v románu umně kombinuje napínavý příběh s atmosférou Divokého západu a důkladnými rešeršemi ohledně paleontologických reálií. -- „Zábavný historický thriller. Fanoušci Crichtonových napínavých historických románů budou nadšení.“ – Publishers Weekly... celý text

Dobrodružné Thrillery Historické romány
Vydáno: , Plus

Dragon Teeth , 2017

ondras666
29.08.2018 5 z 5

K téhle knize jsem přišel zcela náhodně a to díky kamarádu, který pracuje v knihovně a požádal jsem ho, aby mi vybral něco, co bych si měl přečíst.
A musím říct, že mi spadla čelist. Pana Crichtona jsem dosud neznal, náznakově pouze z jednoho dílu Jurského parku a nějak jsem tenhle žánr nevyhledával. Ale sotva jsem se začetl, tak jsem pochopil, že to byla asi velká chyba.
Kniha je parádní, utíká neskutečně rychle a děj je super. Navíc popis Ameriky a Divokého západu je nevtíravý, ale zároveň důkladný.
Za mě 105%.

Thomas.on
21.08.2018 5 z 5

Musím říct, že Crichtona mám moc rád, ale posledních pár knih jsem trochu nemusel. Proto mě příjemně překvapila tato kniha, od které jsem v podstatě nic nečekal a o to lepší byla. Taky je to možná z důvodu, že ji Crichton napsal ještě před Jurským parkem.. Velice pěkně se četla a doufám, že se ještě někde dohledá nějaký starší Crichtonův spis.. Ke knize samotné, když přejdu, že hlavnímu hrdinovi přálo štěstí, společný rys všech velkých kladných hrdinů, tak tam žádné ad-absordum nebylo.. Naopak hezky zasazeno do amerického "západu" vykresleného americkými bijáky. Jak sám autor v komentářích píše, takhle to stejně nebylo :-D

NikiVai
24.07.2018 4 z 5

Tohle vůbec nebylo špatný. Skvěle napsaný a čtivý román. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací nejen z prostředí paleontologie, ale i osidlování Divokého Západu. Nejsem čtenář podobného žánru, ale tenhle příběh jsem si užila jako skvělou a napínavou oddechovku.

Prey
15.07.2018 5 z 5

Jak ohodnotit dar, kterým je nová kniha od nejoblíbenějšího spisovatele, nalezená v pozůstalosti? Na můj vkus tam bylo málo paleontologie a moc divokého západu, ale je to čtivé a zábavné, je to stoprocentní Crichton a tolik zajímavých informací o místě a době se z jiných westernů stěží dozvíte. Navíc mladá překladatelka, která jiné knihy od Crichtona nepřekládala, to myslím neodflákla. Jen mírně nadhodnocených pět z pěti. :-) (Čteno v překladu Johany Tkáčové.)

TheRaven
28.06.2018 4 z 5

Naprosto klasický Crichton (v dobrém slova smyslu), ve kterém se prolínají fakta s fikcí, a skutečné historické události tvoří základní kostru pro jednoduchý, leč nesmírně zábavný příběh. Nestává se každý den, aby se na trh dostala dosud nevydaná kniha deset let mrtvého autora, a je dobře, že se ji rodina nakonec rozhodla zveřejnit, protože je to rozhodně lepší „závěr“, než jaký představovalo připitomělé Mikro.