Dračí oči

Bylo nebylo byl jednou jeden zlý čaroděj... ...a dračí srdce a princové... ďábelský mág a temná věž... starobylý hrad a strašné tajemství. Stephen King vás tímto dílem, plným magického zla, odvahy a šlechetnosti, uchvátí do ledového sevření a odvede do nejděsivějšího a nejnesnesitelnějšího království špatnosti... a ponechá na vás, co je pravda a co fantazie... neříkejte, že nejste zvědaví! Tajemné chodby, dračí oči, ďábelské síly, nejtemnější hlubiny strachu - to se na vás Stephen King znovu chystá! Čtenáři Temné věže neponechají bez povšimnutí fakt, že se jedná o další knihu dokreslující svět Rolanda z Gileadu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1134/draci-oci-MDO-1134.jpg 4670

The Eyes of the Dragon (1987)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Beta-Dobrovský

mitsucz

Nevím jestli jsou Dračí oči pohádka nebo fantasy, každopádně mistrovsky odvyprávěný příběh.

buldozer5

Ani slovy nedokážu vyjádřit, jak mě tahle kniha zaujala- a to jsem taky vydal pár knih, a tak bych to popsat měl umět.

krtecek_1

To Diabel:
Tak nevím, jestli bych zrovna tuhle knihu řadila do Čtenářské výzvy jako knihu pohádek. Pohádky, dle mého, je množné číslo od slova pohádka. A tohle je fantasy příběh, jeden příběh. Těžko říct, zda je "fantasy" synonymum pro slovo pohádka. Nejspíš si budete muset přečíst Perníkovou chaloupku :). Ale komentář jste vystihl :).

Diabel

Letos jsem se rozhodl udělat čtenářkou výzvu na sto procent. Celou dobu jsem si říkal, co si vyberu na knihu pohádek? Rozhodl jsem se pro Dračí oči, protože je to jediná pohádka od Kinga a zároveň mi to znělo mohém líp, než číst perníkouvou chaloupku. Na pohádky prostě nejsem tolik stavěný.
Nemůžu porovnávat s ostatníma dílama, ještě jsem od Kinga nic nečetl, bohužel.

Podle hodnocení a komentářu jsem si nic nesliboval. Autor to prostě psal pro sebe, nebo spíš pro svojí dceru. No a ona z toho vznikla pěkně čtivá pohádka pro dospělé, která si získala mé sympatie.
King zde vykreslil opravdu poutavě charaktery postav, který jsou uvěřitelný a získali si mě.
Děj krásně odsýpá a tolik se netáhne. Není předvídatelný, i když druhá polovina na tom byla o něco hůř. Celkově kniha ubíhá velmi rychle a než se nadějete jste na konci se skoro štasným vyústěním. Kniha není o děsu, jak to tak u Kinga bývá, ale spíše o úžasné atmosféře, o pocitu jakéhosi rozpínající se temnota soustředěná kolem (pro mě osobně nejvydařenější) postavy celého románu - kouzelníka. Jsem fanda do záporných postav a Flagg mi hodně přilnul k srdci :D

Dračí oči obsahují všechno, co májí mít: statečného a chytrého prince, zlého kouzelníka, mírumilovné království, jež se tento černokněžník snaží rozvrátit, řadu nepochopitelných a osudově důležitých náhod a starý hrad s tajnými chodbami.

Za drači oči ve sbírce jsem rád a těším se na další díla.

Hodnotím 8/10

tony64

Tolik mě mrzí,že už King nikdy nenapíše pokračování.Stálo by to za to !

Kristyna95

Draci oci. Ze pry pohadka? Bezva. A od Kinga?? Super! Plna ocekavani jsem se zacetla do knihy, od ktere jsem ocekavala napinavy fantasy pribeh propleteny tajemnem a snad i originalni zapletkou. Ocividne jsem cekala prilis, protoze tento nemastny neslany pribeh s az smesne predvidatelnym zaverem, u ktereho jsem se ke konci uz opravdu neubranila nejakemu tomu preskoceni stranky, me proste zklamal.

Vikina333

Jedna z nejlepších pohádek, kterou jsem kdy četla!! Skvělá! Nechybí jí napějí, rozmanitý a ne vždy předvídatelný děj, záporáci, klaďasové i poloklaďasové.. Užila jsem si jí!

Gordonlord

King když chce, tak opravdu umí a to fakt mistrovsky ! On dokáže skutečně poutavě a neskutečně sugestivně napsat i fantasy - pohádku ! Je to již delší doba, co jsem s touto knihou měl tu čest, ale Tomíka v tajné místnosti, sledující otcův pokoj, nikdy nezapomenu ! Sugestivní, poutavé, obskurní, pohádka je skutečně plastická a mnohorozměrná, postavám vidíte až do nejhlubšího koutu duše.

danny_21

Pohádky mají většinou jednoduchý, předvídatelný příběh, což Dračí oči potvrzují - rozhodně nejsou něčím převratným v mistrově tvorbě, psáno nejspíš pro radost sobě a rodině s tím, že kvituju zase získání pár nových informací o tajemném R.F., tentokráte jako královskému našeptávači, intrikáři a démonickému kouzelníkovi - 65 %

Romilo

pohádka ale napínavá, opravdu mistrovsky vybudovaný příběh, přitom tak jednoduchý...R

dreamhex

Moje první knížka od Kinga, zpětně to nebyl nejlepší výběr na seznámení s tímto autorem, ale naštěstí to bylo dostatečně dobré, abych si přečetl další knížky od něj a zařadil jej mezi své oblíbené autory.

marek6463
07.11.2016

Překvapilo mě to na to, že se má jednat o pohádkovou verzi.

Majkina
03.08.2016

Obávala jsem se, že mě pohádka od Kinga nebude bavit, ale předčila mé očekávání, zamilovala jsem si ji a rozhodně jsem ji nečetla naposledy :-)

katy238
20.07.2016

Pohádka v Kingově stylu. Neobvyklé a neobvykle fungující. Mistr opět nezklamal, z knihy jsem nadšená a vím, že se k ní ještě mnohokrát vrátím.

Skripi
03.06.2016

King ma proste nebaví... :(

26e
03.06.2016

Veľmi príjemné " pratchettovské" čítaničko v podaní pána Kinga...

Devil-Ivet
12.03.2016

První věc, co jsem od Kinga četla. A mohu říct jediné: Miluji ji!

simecef
01.03.2016

Napíše-li student do testu z literatury, že Stephen King je autor pohádkových knížek, nebude až tak úplně vedle. Bratři Grimmové, H.Ch. Andersen i K. J. Erben jistě minimálně blednou závistí, protože Dračí oči jsou kouzelnou, laskavou a hřejivou báchorkou - jak mi již vzala ELMA z úst - na dlouhé zimní večery.

premacech
29.01.2016

Temná věž je moje asi nejoblíbenější kniha (mnohologie) vůbec, takže příběhy postav z ní jsou nutností znát. Trochu jiný žánr, ale líbilo nad očekávání. 95%

Philoun
28.08.2015

King zvládá bravurně i pohádky. Kniha je vyprávěna jeho originálním stylem ale pořád je to pohádka a výborná.

ELMA
14.08.2015

Skvělá pohádka na dlouhé zimní večery

Dominka720
12.08.2015

Má první knížka od Kinga. Sice jde o pohádku, ale i tím mě nadchl, že jsem začala číst jednu kingovku za druhou. Kniha se čte sama a při tak malém počtu stran je ihned přečtená.

Taťka Hraboš
26.06.2015

Hezká pohádka, četlo se to samo, i když bych uvítal trochu více akce. Kromě toho mi vadilo, že děj byl až příliš předjímatelný - tedy až na úplný závěr.

Janet11
30.04.2015

Pěkná fantasy pohádka na oddechnutí.

Seeker
20.04.2015

Dračí oči rozhodně vybočují z Kingovy tvorby. Spisovatel si zkrátka odskočil k jinému žánru a vytvořil pohádkový příběh, který v sobě má trochu fantasy, torchu hororu a trochu detektivky. A povedlo se. Knihu jsem četl opakovaně a pokaždé mě bavila, ať už jako dítě nebo dospělého. Je tam totiž trochu pro každého, asi jako ve většině pohádek. Nemám co vytknout.

Terva
19.04.2015

Dávno před tím, než pan Stephen King začal psát sérii Temná věž napsal knihu Dračí oči
ve které vystupují některé postavy podílející se na událostech Temné věže.
Krom Talismanu a některých dalších knih jsou to právě Dračí oči, které nás seznamují s činy mága a čaroděje Flagga.
Dračí oči jsou nádherná pohádka, kterou jsem klidně četl dětem před spaním.
Věřte nebo nevěřte, ale je tam méně násilí než třeba v knížce o Perníkové chaloupce.
A nějaký ten citátek:

....když něco trvá dost dlouho, ani kronikáři si nepamatují všechno......

Přece jenom měl zemřít, ale to nebylo to nejhorší. Měl zemřít žížnivý.

Fastard
09.03.2015

V tomto případě se King pustil do fantasy příběhu s klasickými pohádkovými rysy. Je to hodně odlišné od zbytku autorovy tvorby, ale ve výsledku to určitě stojí za to. Fanoušek Kinga si přijde na své, celé mi to atmosférou připomínalo některé části Temné věže, nejvíc ty z Rolandova dětství. Pro mě osobně se jednalo o první setkání s Kingem, když mi bylo asi 11 let a tehdy mě to totálně vzalo, znovu jsem Dračí oči přečetl po dlouhé době a nadšení trochu opadlo. Pořád ale má kniha nesporné kvality. První vydáni od Laseru navíc obsahuje pěkné ilustrace (nevím, zda ho má i pozdejší vydáni od Bety), což je rozhodně plus. 75%

dlouhan
18.02.2015

velmi pěkně napsané, velmi se těším na pokračování, pokud tedy nějaké bude :)

Slooki
01.02.2015

Pohádka od Kinga??? Rozhodně Ano.

AmandaVin
17.09.2014

přes trochu zdlouhavý začátek jsem se musela netrpělivě prokousávat.. ale nelituju, protože samotný příběh byl opět briliantní. jak bývá u Kinga zvykem :-))