Na co slova nestačí

Na co slova nestačí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449614/bmid_na-co-slova-nestaci-D38-449614.png 5 797 216

Dopisy ztraceným série

< 2. díl

Rev Fletcher bojuje s traumaty z minulosti. S adoptivními rodiči po boku se mu to daří..., ale s dopisem od jeho násilnického otce se vše vrátí. Emma Bluelová radši programuje vlastní počítačovou hru, než aby čelila rozpadajícímu se manželství svých rodičů. Jenže ji kontaktuje online troll, kterého se začne bát. Když se Rev a Emma potkají, zatouží sdílet svá tajemství. Věci však začnou být nebezpečné- a jejich vzájemná důvěra projde tím největším testem.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

More Than We Can Tell , 2018

LenRan
29.10.2020 5 z 5

Jeden z těch příběhů, u kterých se Vám srdce svírá a střeva kroutí, v očích slzy a stejně to budete milovat.
Užijte si to, stejně jako já :)

musivila
28.10.2020 5 z 5

Reva jsem si oblíbila již v prvním díle ... ovšem s Emmou jsem měla občas problém ji pochopit.
Rev má milující adoptivní rodiče, přesto jeho život stále ovlivňují traumata z dětství, kdy byl týrán svým otcem. Situace se ještě zhorší, když jej právě on kontaktuje.....
Emma se nedokáže smířit s rozhodnutím rodičů se rozvést, potýká se s kyberšikanou ve virtuálním světě, kam často utíká před svými starostmi. Aniž by tušila, stává se obětí stalkingu.....
Náhodné setkání svede Reva a Emmu dohromady a navzájem se stávají oporou.... Jejich trápení je oba tíží, staví kolem sebe ochranné zdi a pomoc okolí odmítají.... Nakonec si uvědomí, že mají kolem sebe milující lidi....
Jsem ráda, že i v tomto díle se objevuje Declan a člověk se dozvídá, jak jeho příběh pokračuje dál.
Líbila se mi i dějová linka kolem Matthewa. Klidně by o něm mohl být další díl. Jeho minulost je také hodně temná.
Knihu určitě doporučuji ❤️

ElissBooks
27.10.2020 4 z 5

Dopisy ztraceným jsem nečetla, protože mě nijak zvlášť neoslovily, ale toto jejich volné pokračování znělo opravdu slibně :-) Máme tu dvě originální témata, které se v YA knihách tolik nevyskytují a to týrání v dětství a internetový stalking. Hlavní hrdina Rev je úžasně vykreslená postava, do které jsem se zamilovala hned od začátku :-) Emma mi bohužel tolik nesedla a občas mě i hodně štvala svým chováním. Chápu, že to měla v životě také těžké, ale někdy se chovala opravdu jako husička a byla ošklivá na hodné lidi okolo sebe. Hodně mě taky bavila postava Declana, který mě nalákal k tomu, abych si někdy v budoucnu Dopisy ztraceným přece jen přečetla. Kniha mě překvapila hlavně tím, jak rychle a lehce se četla. Stránky vám budou mizet pod rukama a i když má příběh skoro 400 stran, uteče vám to jako nic :-) Konec bych klidně trošku protáhla, protože i když to skončilo fakt hezky, tak mi přišlo, že některé věci tam úplně objasněné nebyly... Jinak si ale myslím, že je to kniha, která opravdu stojí za přečtení a to především díky těm důležitým tématům, kterým se věnuje. Takže rozhodně zkuste! A ani před tím nemusíte číst Dopisy ztraceným, abyste se chytli ;-) Já se chytla i tak

4⭐️/5⭐️ - Moc hezká a silná kniha, která se věnuje vážným tématům :-) Rozhodně zkuste!

Za knihu děkuji Albatrosmedia

BigFan
23.10.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným byly fakt dobré. Ale tohle byla jiná liga. Od ostatních young adult romantických knížek se tahle liší tím, že řeší vážná témata, předává člověku něco do života a nese s sebou několik myšelenek.
Má skvělé, komplexní postavy, u kterých si přejete, aby se vyskytovaly v reálném životě.
Až v této knížce jsem zjistila, jak je Declan loajální a sweet heart.
Reva jsem měla moc ráda už v Dopisech, ale tady si mě zcela získal. Je to úžasný, nesobecký, statečný člověk.
Samozřejmě i Revovi rodiče, Matthew, Emma, Juliet a ostatní byli skvělí.
No, teď už stačí je doufat, že Brigid Kemmerer napíše brzy něco, co se tomuhle bude alespoň trochu podobat. A já to zase přečtu za den, budu dočítat o půlnoci a nebudu chtít, aby to skončilo.

Anička.pa
21.10.2020 5 z 5

Obdobně jako u prvního dílu, jsem nadšená. Krásný příběh plný hlubokých myšlenek. Hlavní postavy také nezklamaly, oba jejich příběhy mě bavili. Jen mě trochu mrzelo, že zde nebyla více zobrazena Juliet. Doufám tedy, že se ještě setkáme třeba s jedním dílem, kde budou už všichni pospolu :-)

Kukicka
17.10.2020 3 z 5

Nevim uplne co, ale neco mi na tomto dilu tak uplne nesedelo. Nebylo to ono. Mozna jsem po prvni knize mela velka ocekavani. Za me Dopisy lepsi

Libris_Na_Ex
16.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Dobrý, ale Dopisy byly lepší.
Samotná témata, které kniha otvírá jsou skvělé - holky a počítačové hry, vztah s rodiči, adoptované děti nebo nehezká historie hlavního hrdiny. A právě o Revovi a nové postavě Matthewovi mě bavilo číst nejvíc. Revova historie a to jak se s ní vyrovnává je něco opravdu silného, o čem jsem ještě nečetla. Hlavní hrdinka Emma řeší zase jiné spektrum problému, které určitě taky stojí za pozornost (i když teda zápletku s Ethanem jsem odhadla velmi brzy). Ale s Emmou souvisí i jedno velké mínus - nesedla mi, nebo spíš mi nesedlo její řešení problému a několikrát za knihu jsem měla chuť jí nakopnout.
Podstatně menší mínus bylo, že by se mi líbilo dozvědět se více o Matthewovi.
I přes zmíněné mínusy podle mě kniha stojí za přečtení a nese v sobě důležité poselství.

Kasana
16.10.2020 5 z 5

Třikrát mě tahle kniha rozbrečela!! Tohle jí nikdy neodpustím ... (ok, just kidding) Pokud jste četli Dopisy ztraceným, dobře vám, protože pokud ne, a budete se po tomhle chtít vrátit, budete mít s tím menší problém. Takže to, že nepotřebujete Dopisy ztraceným, je pravda s velkým "ale". Sledujete úplně jiné postavy, řeší se jiná témata... "Ale" taky uvidíte, jak Declan ještě stále řeší některé věci a i když nemusíte mít větší kontext, tak vám to všechno vyspoileruje první díl. Tohle je dobré uvážit, než se do toho pustíte.

Za mě, je to skvělý. Nádherný. Úžasný!!! Dopisy ztraceným budou mi asi milejší, ale tohle se mě taky dotklo. Jsem si nicméně jistá, že tahle kniha je pro mnoho čtenářů bližší, než úmrtí sestry/mámy z předchozího dílu. Já sama jsem kyberšikanu zažila, není to příjemné a přesně vím, jak se Emma cítila kvůli tomu idiotovi. Je to neuvěřitelně čtivé, pokud tomu dáte den, bez problémů to přečtete. Postavy, jak už jsem zmínila, zní uvěřitelně a opravdově. Tohle Brigid vážně umí a díky tomu všemu si zaslouží všech pět hvězd.

Přesto ... trochu si rejpnu.
Pardon.
Omlouvám se.
Ale zastávám názor, že dokonalá kniha neexistuje, dokonalý je náš vlastní požitek ze čtení. Budou tu věci, které se některým nebudou líbit.
Mrzí mě, že Juliet tu nemá žádný prostor a objeví se jen párkrát. Vypadá, že se přes to všechno nějak dostala, ale chci větší kontext. Declan, na druhou stranu, je pořád stejný ... no, žádné vhodné slovo mě nenapadá, tak si ho sem doplňte. Osobně bych se pozastavila nad tématem prostředí vývojářů her, protože některé věci mi možná trochu nesedí. Anebo je to všechno podle skutečnosti a já jsem jenom blbka, co by měla více hledat, než o tom začne mluvit. I to je možné, nejsem dokonalá (ani zdaleka!!).

Na závěr mám jen jednu prosbu: Prosím, řekněte mi, že Brigid brzy napíše něco podobného.

gabca5316
15.10.2020 4 z 5

Je to velmi dobře napsané, v podstatě jsem to přečetla za jeden večer. Vážná témata, nástrahy internetu, šikana, násilí, je tam toho hodně. Musím ale říct, že Declan a Juliet na mě zapusobili mnohem víc.

zpetkeknize
13.10.2020 5 z 5

No páni! Tuhle knížku jsem si koupila čirou náhodou, sáhla jsem po ní v knihkupectví tak trochu naslepo, věděla jsem o ní jen díky recenzi @endlessbibliophile a @humbook. A ač jsem heavy contemporary nikdy moc nečetla a celkově jsem měla pocit, že tohle jde mimo mě, naprosto mě to šokovalo. Kniha je výborně psaná, strhující, šokující a zároveň plná emocí, které se vám zkrátka dostanou pod kůži. Jde o dva silné příběhy, které jsou plné lidskosti, lásky a utrpení a témat, o kterých by se mělo více mluvit, jelikož mohou potkat každého z nás.

A teď mám jasno, že ve své knihovně musím mít i předchozí díl, tedy Dopisy ztraceným! Declan je totiž naprosto boží a já chci vědět, jak to s ním bylo! ❤️

Simka22
13.10.2020

Pokud se nebojíte ještě číst Young Adult knížky, tak si myslím, že po téhle můžete úplně v klidu sáhnout.
Jak už jsem psala dříve na svém instagramu, tak se mi u knížky moc líbí obálka, je jednoduchá, ale velice, velice hezká.
Což je samozřejmě úplně povrchní, ale i taková věc může být pro někoho důležitá.
Samotný příběh v sobě zahrnuje dost témat dnešní doby... nefunkční rodinu, online hry, kyberšikanu a další.
Příběh dvou mladých lidí, kteří jsou ztracení v tomhle světě a skrývají v sobě bolestné tajemství. Tajemství, které bude velice těžké někomu říct, někomu komu můžete věřit a svěřit mu svoje trápení.
Musím říct, že se mi četla velice dobře ač v určitých situacích mi nebylo zrovna nejlépe...až úzko.
Pokud jste nečetli předchozí knihu Dopisy ztraceným a zvažujete zda se do těchto dvou pustit, tak si myslím, že nešlápnete vedle.
A navíc Na co slova nestačí je další Humbook TIP ;)

Denika
12.10.2020 5 z 5

Další díl po Dopisech ztraceným byl stejně skvělý, ne-li ještě lepší a napínavější než první kniha. Do příběhu se člověk rychle začte a text ubíhá kosmickou rychlostí. Tentokrát se autorka podívala na zoubek modernějším tématům - nebezpečí sociálních sítí a závislost na hrách, ale také zneužívání a týrání. I přes těžší témata je kniha příjemná oddechovka s napínavým koncem. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího pokračování.

Sabča92
12.10.2020 5 z 5

Čtvrtý Humbook tip útočí na emoce, proto ke čtení rozhodně doporučuji něco sladkého a kapesníčky. Autorka rozhodně umí psát a na rozdíl od většiny autorů píšící tento žánr, se nevěnuje milostným trojúhelníkům ani vymýšlení složitých romantických zápletek. Její um jsou emoce, bolest a trápení. Na co slova nestačí se věnuje hned několika závažným tématům. Některé jsou představeny hned v úvodu, jako pěstounská péče, šikana na internetu nebo konflikty v rodině. A naopak některé se představí až mnohem později. Jako celek je to skvělá kniha, která mě několikrát rozbrečela. V této knize není nejdůležitější romantická linka jako spíš to, aby měl člověk někoho blízkého, komu může důvěřovat a svěřit se mu se svou bolestí. Protože sdílená bolest je poloviční bolest. Pokud jste dodnes odolávali knize Dopisy ztraceným, rozhodně neodolávejte knize Na co slova nestačí. Toto není kniha jen pro mladší generaci, čím starší čtenář, tím víc v ní najde bolesti a zoufalství. Je to kniha, která má hloubku, a která ve vás po dočtení zanechá jizvu.

nofreeusernames
12.10.2020 4 z 5

Stopro lepší než Dopisy jednička. Na mě teda už dost heavy, ale jestli vám to sedí, dáte pět hvězd a ani nemrknete. Byla to síla, o tom žádná.

lena.o.knihach
11.10.2020 4 z 5

Knihy od Brigid Kemmererové mám ráda a na volné pokračování Dopisů ztraceným jsem se moc těšila. Bohužel musím říct, že Na co slova nestačí na mě nezapůsobila tolik jako první díl. Líbilo se mi to, o tom žádná, ale víc ze mě dostali Declan s Juliet než Rev s Emmou.

Kdybych ji neměla s čím srovnávat, tak by to možná dopadlo jinak, ale při čtení jsem stále myslela na to, kdy mě to konečně rozbrečí, zaskočí, kdy mi vypadnou oči z důlků, kdy se prostě něco stane. A nestalo se nic.

Samozřejmě příběh nechci nijak zlehčovat, protože patří do žánru heavy contemporary a všechno tam heavy je, jen se mi víc líbily Dopisy ztraceným. Každopádně i témata, která jsou v této knize obsažena stojí za to. Pro mě to obzvlášť byla hlavně linka Emmy.

Mishulle
10.10.2020 5 z 5

Můžu jedině doporučit.
Kniha u které vás mrzí, že až moc rychle utíká. Blíží se konec a vy nechcete aby jste tuto knížku dočetli.

LilianaFalcon
09.10.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších YA, co jsem kdy četla.
Knížku jsem neustále odkládala, abych ji četla co nejdýl... ehm. i tak jsem ji přečetla za dva dny. Ona se prostě nedá nečíst.
Je tam spousta nádherných momentů, které vás chytnou za srdce. Je to napínavé, úsměvné,...
Hlavně Reva nejde nemilovat.
A je super, že tam Declan má tolik prostoru.

mlovesreading
08.10.2020 4 z 5

4,5*

Stejně dobrý jako první díl. Opět YA contemporary, co není jenom sluníčko, ale zabývá se něčím, co nějak přesahuje. Bude vás držet a nepustí vám, dokud nedočtete poslední stranu. Letos je to jedna z mála knih, která mě fakt zaujala a bavila natolik, že jsem prostě musela číst.

Místa bolela a v jiných jsem se zase viděla. Sice jsem nebrečela, ale rozhodně má potenciál vás absolutně rozložit! Zároveň vás přiměje přemýšlet a třeba si i víc dávat na určité věci pozor.

No, a Rev je prostě láska.

Adél784
08.10.2020 5 z 5

Volné pokračování Dopisu ztraceným, kde více poznáváme Reva...
Je to příběh dvou mladých lidí, kteří hledají přátelství, důvěru, jistotu, rodinu.....
Velice silná kniha, silnější než Dopisy ztraceným. Je fajn, že jsme se zde znovu potkali i s Declanem a Juliet....
Doporučuji 5/5

,,Všichni někdy odstrkujeme ostatní, jenom abychom viděli, že nás jistí"

,,Pokaždý, když se začnu litovat, tak mi dojde, že někdo jinej to má mnohem horší. A potom si připadám jako úplnej blb. A potom mu to začnu zazlívat, a potom se cítím jako ještě větší blb, že mu to zazlívám."
,,Život není soutěž."

tereza7804
08.10.2020 5 z 5

Jak už tu jednou někdo psal, na tuhle knihu jak už je v názvu psáno vážně slova nestačí... lepší než Dopisy ztraceným. Knihu jsem zhltla za jeden den a prostě...wau...