Na co slova nestačí

Na co slova nestačí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449614/bmid_na-co-slova-nestaci-D38-449614.png 5 797 216

Dopisy ztraceným série

< 2. díl

Rev Fletcher bojuje s traumaty z minulosti. S adoptivními rodiči po boku se mu to daří..., ale s dopisem od jeho násilnického otce se vše vrátí. Emma Bluelová radši programuje vlastní počítačovou hru, než aby čelila rozpadajícímu se manželství svých rodičů. Jenže ji kontaktuje online troll, kterého se začne bát. Když se Rev a Emma potkají, zatouží sdílet svá tajemství. Věci však začnou být nebezpečné- a jejich vzájemná důvěra projde tím největším testem.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

More Than We Can Tell , 2018

vendysantos
25.02.2021 5 z 5

Druhý díl byl neuvěřitelně čtivý, stejně jako ten první. Od knížky jsem se opět nemohla odtrhnout, bavila mě a nechtěla jsem, aby skončila. Líbily se mi všechny hlavní postavy - Rev, Emma, Declan, Juliet. Kdybych měla oba díly srovnat, tak ten první byl více romantický a v druhém bylo o něco více napětí a hrozeb. V obou knihách přišlo mnoho zvratů, které by jeden nečekal, ale nakonec to dobře dopadlo. Autorka má zkrátka talent.

zamilov.do.knih
25.02.2021 4 z 5

Jak tak o tom přemýšlím, tak na knížku Na co slova nestačí mám dost podobný názor jako na "první díl" Dopisy ztraceným. Líbilo se mi to, ale čekala jsem něco víc. Něco, kde se hlavní hrdinka nebude chovat stejně nelogicky, pitomě a přehnaně jak v Dopisech ztraceným (ano, Emma mi stejně jako Juliet nesedly). Něco, co mě víc chytí za srdce. Něco, co mi vyrazí dech. Ale zase musím nechat, že hlavní hrdina Rev bych fakt super kluk, knížka byla čtivá, pojednávají se zde těžká a důležitá témata a proto myslím, že mnoha lidem příběh přiroste k srdci. Taky musím podotknout, že témata řešené v téhle knize mi přišla lepší než v předešlém díle. A pod slovem lepší myslím, že mi byla trochu bližší (i když naštěstí se žádným jsem se nesetkala osobně) a přišla mi důležitější. Ve zkratce: násilí, kyberšikana, rozvod rodičů pro mě zajímavější než smrt blízké osoby. V téhle knize bylo také nějaké napětí, které mi v Dopisech chybělo. A to, jak se hlavní hrdinové setkali, mi přišlo mnohem "logičtější"a pravděpodobněší než to, jak se hrdinové setkali v Dopisech. Zkrátka, kniha je moc hezká, za mě je lepší než její první díl a můžu vám ji doporučit, ale za mě to není na plný počet hvězdiček, protože mi tam něco chybělo a čekala jsem větší pecku.
~
9*/10*

Luccinda
19.02.2021 5 z 5

Stále častěji v rámci young adult vyhledávám knížky, které se zabývají vážnějšími, a ne úplně veselými tématy. V knížce Na co slova nestačí je těch témat hned několik. Rev strávil své dětství po boku násilnického otce, pak se mu ale podařilo uniknout a nyní žije se svými adoptivními rodiči a snaží se vypořádat se svými traumaty z minulosti. Emma se zase potýká s člověkem, který jí začne posílat nenávistné zprávy v on-line počítačové hře, kterou Emma sama naprogramovala. Do toho řeší také rozpadající se manželství svých rodičů.

Na co slova nestačí bylo ještě o kousek lepší než Dopisy ztraceným, a to i přesto, že byla laťka nastavená slušně vysoko. Hodně se mě dotýkal hlavně příběh Emmy, který mi byl o něco bližší než ten Revův. Bohužel je také hodně aktuální. I když jsem tušila, jak to s internetovým trollem nakonec dopadne, nebylo o nic snazší o tom číst. Líbila se mi také velmi lehká romantická linka, která nepřebila tu hlavní myšlenku. Tohle autorka prostě umí.

Sixtinka144
19.02.2021 5 z 5

Tohle je teda něco, knihu jsem před malou chvílí dočetla a pořád to nemůžu nějak rozdýchat. Po přečtení první knihy Dopisy ztraceným jsem si říkala, že autorka už lepší příběh vymyslet nemůže... No, naštěstí jsem se mýlila. Tahle kniha je něco nepopsatelného. Řeší se tady opravdu vážná témata, jako je kyberšikana, sexismus, týrání a zneužívání dětí v pěstounské péči, fanatické věření v Boha.. Všechno je zde moc hezky popsané a vysvětlené, a i přes všechny tyhle nepřijemná témata není kniha nějak ponurá nebo depresivní. Autorka krásně vystihla pocity a obavy hlavních postav, děj je napsaný na jedničku a knihu jsem přečetla za pár hodin, protože jsem se od toho nemohla ani na minutu odtrhnout. Četla jsem od této autorky i fantasy knihy, které rozhodně nejsou špatné, ale YA knihy jsou její dominanta. Za mě tato kniha rozhodně ano.

Wecakm99
17.02.2021 5 z 5

Top strop
Miluju to stejně jako první dil

Myška43
14.02.2021 5 z 5

,,Nejsi nepoddajný a vzpurný. Jsi hodný. Myslíš na ostatní. Jsi nejlepší syn, kterého bychom si mohli přát. Milujeme tě. A jsme na tebe hrdí."

Rev mě zaujal už v prvním díle a byla jsem moc zvědavá, jaký příběh pro nás autorka napsala. A opět výtečná kniha, která se mi líbila o chlup více, než předchozí. Asi to bude tím, že je mi blízké téma rozvodu, pěstounské péče, psychického a fyzického týraní.

,,Kdo zlořečí otci a matce, tomu zhasne světlo v nejhlubší tmě."

Rev je velmi silná osobnost a moc ho obdivuji. Téma, které rozvedla autorka v případě Emmy, je hodně poučné a je pro tuto dobu dost důležíté, že se o tom píše. Osobně si myslím, že by tato kniha mohla být povinnou četbou na školách. Možná bychom se divili, kolik mladých lidí prožívá to, co Rev, Emma, Declan, Juliet a Matthew. Pak by si knihu mohli přečíst i rodiče a popřemýšlet o tom, zda by to šlo ,,nějak jinak a lépe". Neuvědomují si totiž psychické následky, se kterými pak bojujeme po celý svůj život!!!

,,Vlídná odpověď odvrací rozhořčení, kdežto slovo, které ubližuje, popouzí k hněvu."

Rozhodně četbu doporučuji, a to nejen mladším ročníkům. Ráda bych, aby tato série pokračovala. Hodně by mě zajímal příběh Matthewa.
Autorce moc děkuji za čtenářský zážitek, i když to pro mě bylo velmi emočně vyčerpávající.

Maya178
13.02.2021 5 z 5

Úžasné stejně jako Dopisy ztraceným. Doporučuju.

jani.ruzicko
04.02.2021 5 z 5

Stejně jako první díl, jsem si i tento druhý moc užila.
Příběh je hodně ze života, všichni víme, že se takové věci dějí a mě hrozně těší, že se o nich "mluví", že se na ně upozorňuje a jsem ráda, že zde to skončilo happyendem, myslím, že by to mohlo dát naději těm, kteří se do takových situací dostanou =)

Moc se mi líbilo vykreslení toho, jak se člověk dokáže sám se sebou prát a nakonec nad sebou zvítězit.

Tato série se velmi snadno stala jednou z mých oblíbených, možná je to tou krásnou formou psaní, možná čtivostí a nebo je to prostě těmi sympatickými postavami a emocemi, které z nich čiší ❤

Určitě mohu doporučit!!! ❤????

Magdyla.8
03.02.2021 3 z 5

Knihu jsem přečetla hned po Dopisech a neubránila jsem se přirovnáním. Volné pokračování knihy má děj temnější a ukazuje zákoutí internetu. Bohužel rozuzlení mi moc nesedlo, autorka nechala otevřený konec s mnoha otázkami, nevíme co se děje/stalo s hrdiny. Emma jakožto hrdinka také moc rozumu nepobrala a slepě důvěřuje kde komu. To mi bohužel zkazilo dojem ke konci knihy. Ale do tři čtvrtiny byla skvělá a je jasné, že pojednává o vážném tématu.

klarinka9974
31.01.2021 5 z 5

Měla jsem velké obavy. Přeci jenom je kniha o středoškolácích a i když se mi Dopisy ztraceným líbilo moc, netušila jsem, že se mi Na co slova nestačí bude líbit ještě víc. Skvěle se to četlo, až překvapivě rychle ten děj utíkal a rozhodně to nebylo nic pubertálního. Jednu chvíli jsem měla chuť, si sednout k počítači a zahrát si nějakou tu hru. Musím říct, že mě překvapil i samotný konec kdy se dělo i trošku něco akčního a napínavého, co celé knize přidalo ještě větší váhu. Přiznávám, že se mi to líbilo a milovníci dopisů si musí přečíst i Slova.

Foxlity
25.01.2021

Knížka je za mě úžasná. Doporučuji všema deseti. Styl autorky je velice lehký na čtení a moc hezky popisuje i sebe nudnější situaci. Za mě byla knížka skoro stejně dobrá jako "dopisy ztraceným" (protože to je srdcovka). Občas mě však štvala Emma (hlavní hrdinka) zatím co jsem si Reva (další hlavní hrdina) úplně zamilovala.
4,5*/5* jen kvůli Hlavní hrdince, ale neni to nic hrozného :)

Jana65
25.01.2021 5 z 5

Druhý díl již také přečtený a stejně dobrý jako díl první. Strašně mi to čtení uteklo, sotva jsem začala, už jsem byla na konci knihy. Mohu jen doporučit.

Dragounova96
20.01.2021 5 z 5

Druhý díl se povedl stejně jako ten první. Super!

PetraBery
11.01.2021 4 z 5

Povedené volné pokračování Dopisů ztraceným a stejně jako předchozí díl neskutečně čtivé. Rev a Emma, on s traumaty z dětství, ona s problémy nejen v online světě. Pro cílovou skupiny jako dělané, ale může potěšit i starší čtenáře.

blackoutzuzi
11.01.2021 5 z 5

Už druhá kniha od této autorky, po které jsem sáhla a opět byla úžasná!
Na co slova nestačí je nádherný příběh, ve kterém jsou hlavními hrdiny teenageři Emma a Rev. Oba bojují s osobními problémy, především co se rodinných vztahů týče... To, že se oba najdou, je evidentně osud a díky tomu jim v životě vysvitne naděje na štěstí.
Autorčin styl psaní podle mě bude vyhovovat každému. Pomocí pár vět vás dokáže natolik naladit na brutálně melancholickou vlnu, ale zároveň si užijete krásný a dojemný příběh, ve kterém si obě hlavní postavy zamilujete. Já jsem nadmíru spokojená a pokud Brigid Kemmerer napíše něco dalšího, rozhodně si to přečtu :)

Lexikonium
09.01.2021 5 z 5

Podle mě je úplně jiná než druhý díl, ale stejně strašidelná svou realističnostů

Téra295
08.01.2021 5 z 5

Knížka, co vás nenechá odtrhnout oči. Rozhodně ji doporučuji.

Ronnie37
06.01.2021 5 z 5

Tahle knížka je úžasná. Zamilovala jsem se do ní už po pár kapitolách :) Ten konec byl fakt skvělej, tu zápletku jsem nečekala :D Doporučuji ještě přečíst prvně 1. díl.

joscer
04.01.2021 3 z 5

Velmi čtivá kniha. Takovou jsem ji čekala. Přijde mi fajn konečná zápletka a jsem ráda že jsou v knize postavy z minulého dílu. Jinak mi přijde kniha trochu slabší. Problémy postav v tomto díle byly dobře řešitelné a docela jednoduché, takže kniha trochu postrádal smyl. Moc se od předchozího dílů neliší, ale je fajn.

scarletblue
03.01.2021 5 z 5

Ještě lepší, než předchozí díl. O Revovi jsem chtěla už v prvním dílu vědět víc, takže jsem tuto knížku přečetla během jediného dne. Někdy mi nesedla Emmina povaha, zvlášť to jak se chovala ke své kamarádce. Díky tomu však byla knížka realističtější. Postavy nejsou umělé mají své chyby. Prostě nádhera.