Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1524 407

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

karolina2869
07.05.2020 3 z 5

Knihu jsem si chtěla dlouhou dobu pořídit ale nikde v knihkupectví nebyla k sehnání. Když jsem ji sehnala, těšila jsem se, že to bude úžasný příběh. A taky že byl. Oba hlavní hrdinové vás něčím zaujmou. Líbily se mi začátky kapitol začínající dopisy, či e-maily hlavních hrdinů. Declana si prostě zamilujete. Kniha byla suprová, to, co Juliet ke konci zjistila, jsem vůbec nečekala. To, co se stalo na úplně poslední stránce, mi přišlo ale celkem nereálné. I tak je to ale skvělá romantická kniha, kterou můžu doporučit.

Šárušš
06.05.2020 5 z 5

Obvykle čtu knihy spíše z fantasy světa, přesto se mi tato kniha taky velice líbila.
V některých pasážích se mi chtělo brečet, kvůli Juliet a v některých křičet na Declana, "tak jí to sakra řekni".

vinebitch
04.05.2020 5 z 5

Krásná knížka, netradiční :)

JannaB
04.05.2020 4 z 5

Krásná kniha, přečteno jedním dechem. Doporučuji

pavlusci
02.05.2020 5 z 5

To bylo tak strašně krásný!
Je to knížka plná bolesti, hledání, pochopení a lásky. Zničí vás, ale budete ji milovat.
Juliet i Declana si zamilujete hned! Samozřejmě Reva a Ro taky.
Celý příběh začíná dopisy a e-maily...moc pěkný a originální nápad.
Rozhodně doporučuju a určitě si od autorky chci přečíst další knížky!❤

I po re-readingu je to ta nejlepší knížka, líbila se mi ještě mnohem víc. Měl by si ji přečíst každý.

Kasana
29.04.2020 5 z 5

Jako, čekala jsem nějaký romantický příběh, ale tohle je snad daleko lepší.

Láska mezi dvěma lidmi se tam řeší, to ano, ale je jasně vidět, že to není hlavní téma knihy. Já se dopředu přiznám, vůbec nečtu knihy jenom o lásce, pokud už takovou otevřu, tak chci, aby to nebylo to hlavní. A možná proto se mi tak líbí.

Jsem snad za to i ráda. Rozhodně mám v úmyslu si ji přečíst znova.
A možná ještě jednou.

-LaraRead-
27.04.2020 5 z 5

Moc chci napsat komentář, ale tak nějak mám pocit, že u této knihy se snad všichni musí cítit stejně jako já. A že se ta směs štěstí, spokojenosti, smutku, krásy a všeho dalšího, co do té knihy autorka ještě přimíchala, přeci nějak musela dostat mezi všechny její čtenáře. Pokud ne, je mi to trochu líto.
Když na popis knihy použiji slovo „rozkošná”, věřte mi, že to není tak sarkastické, jak by to mohla znít.

midone
26.04.2020 5 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že se bude jednat o primitivní "slaďárnu" , až čtení samotné ukázalo, jak moc jsem se mýlila. Postavy byly velice sympatické a postavené tak, aby jim čtenář rozuměl a pokládal je za své blízké kamarády, skoro jako by je znal roky. Mile mě překvapilo, že v knize se nevyskytuje milostný trojúhelník a ani jedno slovo miluju tě. Kniha je psána z pohledu obou dvou, což umožňovalo sledovat jak na sebe Declan i Juliet reagují a co si o tom druhém myslí.Příběh je krásný a to jak nám pod tím vším hraje docela temná minulost hrdinů, je prostě pecka.

Ruru
24.04.2020 5 z 5

Moc hezká kniha. Líbilo se mi jak každá kapitola začínala dopisem/e-mailem.

Fedýfeťák
23.04.2020 5 z 5

Kniha má hezký, i když někdy smutný děj. Líbí se mi jakou formou je psána. Určitě bych ji doporučila si přečíst.

2153
22.04.2020 4 z 5

Skvělá oddechovka. Příběh se mi hodně líbil a několikrát jsem si i pobrečela.

Maky78
21.04.2020 5 z 5

Tohle normálně nečtu YA,zařadila jsem do
výzvy , ale super volba.
“Cestu si každý sám vyšlapává”

Nany_cz
21.04.2020 5 z 5

Tahle YA kniha se mi moc líbila. Žádná přeslazená romantika. Mírně jsem se při čtení dojímala a navíc mám moc ráda dopisování v knize.

Etule
17.04.2020 5 z 5

No a je to oficiální. Miluju Reva. Já vím, že je to vedlejší postava, ale on byl prostě dokonalej. A jeho příběh z dětství. Chudáček malinkej, a přesto je to ten nejhodnější člověk. No, tak to bylo rozplývání na začátek. Ještě, že by měl vyjít i jeho příběh. :) *srdíčková očička*
A teď k příběhu. Chytlo mě to od první stránky a nepustilo. Připomínalo to konceptem dopisů P.S. Líbíš se mi, ale přesto to bylo úplně jiné. Sice jsem úplně nepropadla charismatu Julietiny matky, ale chápu, že ji Juliet obdivovala.
Je tu krásně vykresleno, jak se všechno může pos*at, když spolu lidi prostě nemluví. Hlavně v rodině. Declan si připadal, že už ho vlastně nikdo nechce, a protože si ho nikdo nevšímal, tak to řešil po svém. Viz důvod proč měl prospěšné práce na onom hřbitově. Překvapila mě postava Franka ze hřbitova. Příjemně. :-)

lucye007
14.04.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem popadla spontánně v knihkupectví a ještěže mi instinkt říkal, že po ní mám sáhnout. Úžasná knížka. Celý děj se četl jedním dechem, a na konci jsem se dozvěděla něco, co jsem opravdu nečekala. Za mě 5 hvězdiček...:)

andulka1406
13.04.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha. Přečtena za pár hodin. Má v sobě celkem silnou myšlenku. Čte se to skoro samo. Byla jsem i překvapená a hlavně zvědavá, jak to celé dopadne.

NelatyLivre
12.04.2020 5 z 5

SPOILER
Krásna kniha :)
Musím priznať, že od tejto knihy som toho veľa nečakala, predsa len to nie je originálny nápad na dej. No bola som milo prekvapená. Juliet je milá, sympatická. Do Declana som sa zamilovala už na začiatku. Páči sa mi ako ho autorka vykresľuje. Na jednej strane je temný, depresívny a nahnevaný na celý svet a na druhej strane je milujúci, bojazlivý a má dobré srdce.
Kniha sa mi páčila a určite si prečítam aj ostatné knihy autorky.

oluskace
09.04.2020 5 z 5

Super oddechovka.

vandalindakova
08.04.2020 5 z 5

Hned po dočtení jsem byla celkem rozpačitá. Nejspíš z toho důvodu, že young adult contemporary moc nečtu, spíš se jim tak trochu vyhýbám. Bojím se totiž, že v nich bude příliš pubertálních klišé.
Tohle, nečekaně v souvislosti s mým hodnocením, bylo jiné.

Protože tady to nebylo jen o pubertálních problémech a láskách. Kniha řeší dost závažných témat, jako třeba: jak se vyrovnat se smrtí blízké osoby, jak to může ovlivnit náš následný život, jak se vyrovnat s předsudky.

Bavilo mě číst příběh obou hlavních postav. Od začátku totiž víme moc dobře, kdo ji na ten dopis odepíše a už jenom pozorujeme, co se mezi nimi děje, a jak se vyrovnávají s vlastními bitvami, a také to, jak se můžou lidé hodně mýlit díky právě předsudkům. Zápletka měla hlavu a patu, nijak nereálně to nepřeskakovalo a četlo se to moc hezky.

No a konec byl brutální! To se vyvinulo tak nepředvídatelně, a takový zvrat na konci jsem opravdu nečekala. Takže jsem si nakonec vlastně řekla, že tomu nemám co vytknout, a mohu jedině doporučit.

lumiluvi
07.04.2020 5 z 5

Krásná a skvěle napsaná kniha, moc mě bavila a ráda si ji přečtu znovu :)