Dopis

Dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389412/bmid_dopis-Znt-389412.jpg 4 663 217

Tina Craigová pracuje do úmoru, a ještě k tomu o sobotách prodává v dobročinném obchodě, aby ve svém nešťastném domově trávila co nejméně času. Když prohledává kapsy starého obleku, který někdo charitě věnoval, objeví dopis se zalepenou ofrankovanou obálkou bez razítka. Dopis otevře a přečte si ho – a to změní směr jejího života navždy. Billy Stirling ví, že se nezachoval právě hezky, ale doufá, že může ještě všechno napravit. 4. září 1939 se posadí a napíše dopis, o němž doufá, že změní budoucnost. A to se také stane – ale více způsoby, než by si kdokoliv dokázal představit… Je na čase otevřít Dopis.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Letter , 2015

Han-nah
30.09.2022 4 z 5

Opět krásný román této autorky. Dvě dějové linky, minulost a současnost. dvě ženy, které prožívají lásku , ale i bolest a smutek. Opět si zde můžeme položit otázku, co je horší. Zda psychické nebo fyzické násilí. A opět, ani jedno. Tinu fyzicky týrá manžel, Chrisse týrá psychicky vlastní otec. Jak se tyto dvě silné ženy poperou se svým osudem a jak jejich životy protne jeden tajemstvím obestřený, nalezený "Dopis"?

sweeney
11.09.2022 5 z 5

Pro mě první kniha od autorky a určitě ne poslední :) příběh má spád, prakticky se čte sám. Skvělé proplétání několika dějových linek a ačkoli docela předvídatelný konec, i tak pohlazení na duši. Za mě palec nahoru :)

lucisa.n
10.09.2022 3 z 5

Pro mě je tato kniha prvním seznámením s autorkou a tuším, že to asi nebude úplně její nejlepší počin. Nijak zvlášť mě kniha nezaujala. Tina mě valnou část knihy opravdu štvala, ty její rozhodnutí.. Druhá část knihy už je lepší, ale zase je to takový klišoidní, vše se dá očekávat :) Do dalších knih autorky se určitě pustím, ale budu doufat, že budou lepší, než tato. Za mě průměr :)

SumýšIrena
23.08.2022 4 z 5

Knihu jsem zhltla za jeden den. Obě dějové linky se tak úžasně a náhodně propojí, že je to jen těžko uvěřitelné, ale na dovolenou je to ideální čtení.

janka2000
07.08.2022 4 z 5

Týraná manželka v práci najde milostný dopis, a poté co se jí obrátí život naruby, se rozhodne zjistit, jak to s tím párem dopadlo. Ve stejnou dobu se adoptovaný mladík vydává najít své pravé rodiče.

Fazolecek
30.07.2022 5 z 5

Román, ve kterém se střídá několik časových linek. Román, který se odehrává v Anglii, Irsku, ale i Americe. Román, ve kterém naleznete spoustu lásky, ale na druhou stranu i utrpení. Dopis - jinak by se kniha snad ani jmenovat nemohla.

KláraH.
28.07.2022 2 z 5

Nevím, zda to bylo špatným překladem anebo čím, ale dialogy jsou pro mě velmi těžko uvěřitelné. Tina je opravdu velká naivka, linka jejího kamaráda bookmakera je nepochopitelně úplně slepá, Billyho touhu najít své rodiče chápu, ale jeho setkání s Tinou a to, jak nakonec dopadli mi zkrátka přijde trochu moc hrr. Možná kdyby to autorka lépe rozpracovala, klidně i na úkor nervy drasajícího toxického manželství, hodnotila bych lépe. Takto bohužel nemůžu jinak než srážet hvězdy...

Inka8
24.07.2022 5 z 5

Četla jsem ji jedním dechem a moc se mi líbila i když popisuje strasti dvou hlavních postav. Doporučuji k přečtení

Imor
10.07.2022 4 z 5

Kniha , která popisuje dvě těžká témata, ale četla se lehce a potěšila mě.

Lily101
27.06.2022 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Děsivé témata included, takže nedoporučuji číst především nastávajícím maminkám či maminkám novorozeňat. Jinak, pokud máte s oněmy (víc kvůli možnému spoileru uvést nemohu) tématy problém, stačí pár řádků přeskočit (musela jsem to asi dvakrát udělat také).

Jediné, co mi “nesedí” je úvod a závěr; SPOILER neb to vážně chcete vyprávět malému dítěti takový příběh a ono to navíc, vše zaobalené náročnými tématy a popsané slovy dospělých, pochopí? Není to vůbec uvěřitelné. KONEC SPOILERU

MilaJ
10.06.2022 4 z 5

Takhle má vypadat dobře napsaná knížka, svižně tempo, pořád se něco děje, žádná nuda!!! Prostě nádhera!!! Čte se samá! Jen mi hodně vadila naivita hlavní hrdinky. Jinak super! Už teď se těším na další autorčiny knihy.

takana
17.05.2022 5 z 5

První přečtená kniha od této autorky a moc se mi líbila.

iiiccc
11.05.2022 5 z 5

Z celkem dost zmateného a nezajímavého začátku s množstvím otravných postav se nakonec vyklubal skutečně dojemný, možná trochu naivní, ale i přes to velmi citově zabarvený příběh. Až mi skoro slzička ukápla :)

FejKýý
15.04.2022 4 z 5

Tohle byla úžasná kniha a určitě krok vedle to nebyl. Jsem ráda, že jsem konečně tuhle vychvalovanou autorku zkusila. Budu číst určitě další její knihy, dvě z nich už na mě doma čekají a moc se na ně těším. Autorka vás hned vtáhne do příběhu a ty stránky ubíhají jako nic. Na plný počet to nevidím protože jsem za mě četla lepší příběhy jako například Červený adresář nebo Skříň plná Diora. Ale i tenhle příběh mě dokázal chytit za srdce a můžu ho všem doporučit!

martulkat
29.03.2022 4 z 5

Chtěla jsem oddechovku, četla jsem oddechovku. Linka celkem předvídatelná, četlo se to rychle a děj plynul, žádné zbytečné omáčky. Pokud chce někdo oddech, doporučuji.

Betulabii
20.03.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, nápad hezký, ALE! Dej má dvě roviny, jedna se odehrává těsně před válkou a druhá v sedmdesátých letech. První kapitola knihy je ze současnosti a díky této první kapitole jsem asi od polovina odtušila, jak to dopadne, což mi celkem kazí výsledný dojem. A taky šílená naivita hlavní hrdinky Tiny, ve mně se vařila krev, že snad nemůže být nikdo tak hloupý, ale alespoň jsem měla možnost nakouknout do hlavy jiné ženě, než jsem já. Každopádně kniha je to milá, zajímavá a určitě stojí za přečtení.

archivářka115
20.03.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila. Rychle jsem jí přečetla. Zarazila mě pouze jedna věc.
Před nedávnem jsem si přečetla knížku od Jojo Moyesové - Poslední dopis od tvé lásky. Hlavní hrdinka se jmenovala Jennifer Stirlingová. Knížka byla vydaná v roce 2010.
Jeden z hlavních hrdinů knížky Dopis se jmenoval Billy Stirling.
Originál knížky Dopis byl vydaný v roce 2015.
Nepřipadá vám zvláštní, že oba hrdinové ze dvou knížek mají stejné příjmení a v každé knize hraje jednu z rolí dopis .

Ivana11
17.03.2022 5 z 5

Krásné. Přečetla jsem téměř na jeden zátah, po přečtení prvních řádků kniha nepustí. Přesto, že je v knize plno smutku a trápení, je to krásný příběh.

Jurfinka
26.02.2022 5 z 5

Nádherná kniha, vůbec se mi ji nechtělo odkládat... Ale s malým dítětem ji nejde číst v kuse... Moc mě nadchla.... Takových příběhu více....

Ann98
25.02.2022 5 z 5

Poslední dobou vyhledávám přesně tento typ knih. Kdy se prolínají dvě časová období. A přesně to umí Kathryn Hughes perfektně. Na jejích knihách se mi líbí, že to zprvu působí jako dva samostatné příběhy, ale v ten pravý moment je spojí v jeden nádherný celek. Kniha je neuvěřitelně čtivá, dokáže vtáhnout do děje. Je až neskutečné, že neštěstí jedné ženy může přinést štěstí druhé ženě. Místy mi běhal mráz po zádech a místy jsem stěží zadržovala slzy. Příběh je o dvou silných ženách, které si prožily hotové peklo na zemi. I když Tina si za to mohla sama. Takto naivní snad ani nemohla být, obzvlášť později jsem její rozhodnutí absolutně nechápala. Při čtení si alespoň člověk uvědomí, že mnohdy za křivdu považujeme naprostou hloupost a naše životy ve finále nejsou tak špatné. Mohlo by být mnohem hůř.