Doktore, to byste se divil!

Doktore, to byste se divil! https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431951/doktore-to-byste-se-divil-U4c-431951.jpg 4 145 31

Irish Country série

Čtenáři románů Patricka Taylora znají Kinky Kincaidovou jako pohodovou hospodyni, která se stará o dva často velice přepracované doktory. Příhody, které prožívá v malebném irském městečku Ballybucklebo, jsou tak opravdické, jako by tady žila odjakživa. Zdání však klame. Naše milá Kinky se narodila a vyrůstala jako Maureen O´Hanlonová na farmě v hrabství Cork. Jako malá měla hlavu plnou snů, velké romantické srdce a k tomu zdědila po své matce zvláštní dar vidět "za život?" do říše tajemných sil - dobrých i zlých duchů a jiných kouzelných bytostí, jejichž srdceryvný nářek zaslechla kdysi poprvé za jedné zasněžené noci... Z dívenky vyrostla mladá sebevědomá slečna, která se nechce kvůli lásce vzdát svých snů a plánů. Roztáčí se napínavý příběh, ve kterém svou roli sehrají i staré irské legendy, příběh, který dívku nakonec dovede k poznání, že... K jakému, to se dozvíte v knížce Patricka Taylora!... celý text

Literatura světová Zdraví Příběhy
Vydáno: , Leda

An Irish Country Girl , 2009

karin4338
12.04.2023 5 z 5

Za mna najkrajsi pribeh serie. Konecne sme sa dozvedeli nieco o Kinky. Samozrejme smutne pasaze sa vyskytovali tak ako aj v zivote. Ale rada som poznala mentalitu a zivot ludi Irska 20. rokov.

mia.com
30.12.2022 3 z 5

Vlastne me to ani moc nebavilo. Bylo to sice plne irske mytologie, dozvidame se, jak se Kinky seznamila s manzelem, ale bylo to nejake moc smutne...nesedlo mi to.

Janadvorackova
23.10.2022 3 z 5

Odpočinkovka se špetkou mytologie a historickou vsuvkou ze života Kinky.

Katka2382
07.10.2022 5 z 5

Mě se tenhle díl moc líbil, byl takový pohádkový.

Booky84
24.09.2022 4 z 5

Tento díl bohužel není o dalších doktorských příbězích, ale o dospívání hospodyně Kinky. Vyprávění je to zajímavé, stejně jako irské mýty, ale čtení to bylo smutné. Snad další díl bude opět úsměvný.

Atlantis
19.08.2022 3 z 5

Asi takhle - kniha Doktore, to byste se divil! není špatná sama o sobě. Příjemné prostředí Irska, jeho mytologie a začátek dvacátého století na venkově, proč ne, takový vesnický román. Situace začíná lehce drhnout při nadužívání duchů a zjevení a věštění budoucnosti. Tohle tady mít nechci. No a poslední kámen úrazu je ten, že je knížka zasazená do "doktorské" série. Já tohle nechci číst. Ne tady. Tady chci řešit pacienty a doktory, ne boj za nezávislost žen ve dvacátých letech. Jestli jsou i dále v sérii podobné odbočky, budu automaticky přeskakovat.

cukrovka
30.05.2022 4 z 5

Netypický příběh pro tuto sérii. Nevystupují zde naši známý lékaři ani městečko Ballybucklebo, ale celá knížka je věnována hospodyni Kinky a irským legendám.
Příběh se hezky četl, byl zajímavý a napínavý.

Mája873
03.04.2021 5 z 5

Knížka byla naprosto užasná, přečetla jsem jí dnes během pár hodin...a nemám slov, moc se mi líbila irská mytologie...bylo to napínavé čtení, plné tajemna a romantiky v tom nejlepším slova smyslu. Četla jsem i jednu z knih o doktorech, takže jsem po téhle knížce sáhla celkem automaticky, určitě jí můžu všem jen doporučit.

neli
04.01.2021 2 z 5

Nejslabší díl ....

pedobro
12.09.2020 3 z 5

Kinky je úžasná,ba... Ale mám ji ráda jako součást celku, tedy včetně pánů doktorů a postaviček Ballybucklebo, které mi tady chyběly...:-)

pepa4081
11.08.2020 2 z 5

Oblíbil jsem si tuto sérii, ovšem až ji budu číst někdy znovu, tento díl vynechám. Je vlastně celý o hospodyni Kinky, jejím mládí a rodině. Kniha je v mnoha směrech poučná, tajemná, smutná, ale hlavně romantická. Kinkyn nápadník mi nebyl příliš sympatický a opravdu mne nezajímalo, kdy ji už zase políbí. Chyběli mi doktoři, chybělo mi Ballybucklebo i všichni jeho obyvatelé, ale hlavně humor, který se v této knize smrskl pouze na nekonečné opakování čéče.
Kniha není špatná, autor umí psát, pouze mi do série nezapadá a patří do kategorie slaďáků, kterým já se zdaleka vyhýbám.

bekule
10.07.2020 4 z 5

3,5
Škoda že v tomto díle nedostali doktoři vůbec žádný prostor, Irské báje mám ráda ale protože jsem měla chuť na další příběhy doktorů, tak jsem byla spíše zklamaná.

soukroma
02.03.2020 3 z 5

Jako první nahlédnutí do série jsem tedy nezvolila dobře. Není to doktorské povídání, ale čarodejnické, irské, mytické, a to mě nijak nebaví. Pověr až hrůza, a ještě na Štěpána zabíjejí střízlíky.

Kristy.Seb
22.02.2020 5 z 5

Příjemná oddychovka, moc se mi líbila irská mytologie.

hrosik3
15.11.2019 2 z 5

Tak tato mě tedy nezaujala. Nudila jsem se.

jiri77
31.10.2019 5 z 5

Tak jsem se pustil do dalšího pokračování o doktorech ,tentokrát bez doktorů. Kniha se zaměřila na skvělou hospodyni Kinky, na její dospívání a první lásku. Naprosto skvělé, odpočinkové a pohodové čtení a ještě k tomu,nějaké ty Irské pověry a tradice.
Chvílemi až pohádkové četní ,až mi bylo líto ,že jsem si knihu nenechal na Vánoce, co by ještě více umocnilo atmosféru knihy.

hapac
23.05.2019 4 z 5

Ze začátku knihy jsem byla zklamaná, že to není o doktorech, ale pak jsem se začetla a příběh s nádechem tajemna s Kinky byl moc hezký.

martiline
18.05.2019 5 z 5

Tentokrát se o doktorech moc nepsalo ... zato jsem si užila životní příběh Kinky. V tom příběhu je skrytá moudrost našich předků ... "co se má stát, stane se" ... "co se nedá vyléčit, to se musí vydržet". Dnes máme pocit, že vůlí zmůžeme vše ... ale opak je pravdou.
Pěkné ... ačkoliv úsměvné ani v nejmenším.

bruntal
24.02.2019 4 z 5

Výborně "odvyprávěno", ale přesto převládá zklamání pramenící z toho, že jsem čekal od knihy něco zcela jiného. Knihu jsem si chtěl přečíst pro obveselení a dostal jsem tísnivý až smutný příběh.

alnahu
27.01.2019 5 z 5

Oddechová knížka z malé vesničky Ballybucklebo v hrabství Down v Severním Irsku v roce 1964 ,kde se právě chystají vánoce.V domácnosti doktora O´Reilyho vládne pevnou rukou hospodyně´Maureen Kincaidová -zvaná "Kinky" -je to tentokrát její příběh.Zdědila Kinky jasnozřivé schopnosti,až poté co všechno popsané prožila,nebo ty schopnosti měla již od narození?To se dozvíte v tomto opět čtivém díle.