Zachrání doktor Proktor Vánoce?

Zachrání doktor Proktor Vánoce? https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354937/zachrani-doktor-proktor-vanoce-rxP-354937.jpg 4 137 28

Víte, co potřebujete ke zničení Vánoc? Stačí k tomu jeden chamtivý obchodník, který k nim skoupí veškerá práva. A teď je nikdo nesmí slavit. Tedy pokud nejdřív neutratí slušnou sumičku v jeho obchodech. Líza, Bulík a doktor Proktor to tak nenechají. Před tím, než ale Vánoce zachrání, se musí vypořádat i s vánočním skřítkem, který nadělování dárků dávno pověsil na hřebík. Do Štědrého dne přitom zbývá jen pár dní a čas letí jako splašený…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Kniha Zlín

Kan Doktor Proktor redde jula? , 2016

Kaik
16.05.2018 4 z 5

Další pohádka o Doktoru Proktorovi je za mnou. Nesbo je rozhodně originální, to mu musím nechat, některé nápady neměly chybu. Ovšem jako čtení na dobrou noc s dětmi to není úplně vhodná kniha - potomci místo spaní vždy ještě hodinu skákali po posteli a tlemili se Bulíkovým eskapádám. :)

helusa2
16.04.2018 4 z 5

Skvělý nápad, občas nějaká ta hlubší myšlenka, vygradované napětí, kupa humoru... Tak jak to Nesbø umí ;-) Jen mi nejde do hlavy, kde se vzal pan Tráne, když ho sežrala Anna Konda... Až do konce jsem čekala vysvětlení, protože Nesbø nemívá ve zvyku dělat takové chyby ;-)

Zombrman
06.04.2018 5 z 5

Tato kniha je velice zvláštní, ostatně stejně jako všechny ostatní ze série doktor Proktor. Proč? Protože udělat knížku o bláznivém doktorovi, holčičce a malém zrzavém klukovi, kteří se snaží zachránit Vánoce, protože je získal jeden zlý podnikatel, který je vyměnil s Norským králem za to, že mu odstraní plíseň ze sklepa. Každopádně to, že je knížka zvláštní, mi vůbec nevadí. Spíše mě to zaujalo. Navíc kdyby tato knížka nebyla zvláštní, tak by pro některé byla nudná. Zvlášť pro mě. Nejvíce mě pobavilo to, že Norský král hraje na playstationu hry a nevěnuje se svým povinnostem. Třeba mu je jedno, že právě prodal Vánoce. Já jsem tedy za tyto typy knížek rád, protože jsou jiné a tím mě dokážou zaujmout. Navíc podle mě dokážou zaujmout mladší i starší. Budu tedy rád, když vyjdou další díly. Pokud jste tuto knížku ještě nečetli, tak doporučuji.

xxtom
28.03.2018 4 z 5

Série doktora Proktora mě baví. Tato knížka byla opět legrační, ale první díl nepřekonala.

Odehnalka
04.02.2018 5 z 5

Další díl pohádkové tvorby od Nesba je pro dospělého krásná víkendová jednohubka. Knížka vůbec nezklamala, milé a velmi čtivé. Pro mě asi jeden z nejlepších z celé řady Doktora Proktora.

ČKVS
31.12.2017 5 z 5

Perfektní. Skvěle jsem se u toho bavil.

omgjako
22.11.2017 5 z 5

Můj první Nesbo pro děti a mládež. Bavilo mě to :) a taky se mi líbí představa, jak se celá rodina sejde v obýváku a čte tohoto autora - rodiče Holea, děti Proktora :)
Ano, asi se to v žádné rodině nikdy nestane, ale mohlo by! :D

ElissEm333
21.11.2017 5 z 5

Super! Jako ostatně všechny díly.

Vánoce norská literatura skřítkové fantasy pro děti

Jo Nesbø
norská, 1960