Dokonalý tah

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sara je krásná a bohatá obchodnice s uměním z velkoměsta. Jay je vysloužilý voják, který se po otcově smrti rozhodne postarat o rodinný ranč. Když Jay pozve Saru na svou farmu, aby ohodnotila několik obrazů z otcova dědictví, není připraven bojovat s neodolatelnou přitažlivostí, kterou k Saře cítí. Jakmile se ale Sara octne v hledáčku skrývajícího se vraha, je odhodlaný za její záchranu nasadit vlastní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455585/dokonaly-tah-zEx-455585.jpg 4.213
Žánr
Literatura světová, Pro ženy
Vydáno, Alpress
Orig. název

Perfect Touch, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dokonalý tah

Přidat komentář
jeny-v
10.12.2020

Změna žánru, prostředí a v neposlední řadě trocha napětí - to byla moje motivace k přečtení této knihy. Sara Medinová přijíždí ze San Franciska do Jacksonu ve Wyomingu k soudu, kde se projednává dědictví po J.D. Vermilionovi. Zde se setkává s příslušníky rodiny - nevlastními bratry Jayem a Bartonem, bývalou manželkou Lizou Neumann, ale také se správcem ranče Henrym Pedersonem. Nejstarší syn Jay chce od ní vypracovat seznam, návrh a poradenství k prodeji obrazů bývalého přítele rodičů, malíře Amstronga "Custera" Harrise. Pozve Saru na ranč, kde se sblíží. Musejí se ještě vydat s dobytkem a honáckými psy Skunkem a Lightfoodem přes národní park na usedlost Fish Camp k Inge a Ivarovi Solvangovým pro další obrazy. Otevírá se před nimi krásná hornatá a lesnatá krajina, potoky, skaliska a pastviny, cesta je však také nebezpečná a někomu se to nelíbí....

biki
28.11.2020

Tato kniha mi tak akorát přišla vhod na mou současnou náladu. Jedná se o sice nenáročný, ale čtivý romanticko-dobrodružný příběh s velmi slušnou detektivní zápletkou. Odehrává se v dobytkářském kraji Wyomingu, v nádherné přírodě podhůří Skalistých hor. Možná i díky rozloze oblastí s nepřístupným terénem a řídkému osídlení není bohužel ani tento kraj ušetřen veskrze současných "výdobytků civilizace" jako jsou pěstitelé marihuany, varny pervitinu a na ně navázané drogové gangy. Ale tato problematika je po většinu knihy v pozadí. Hlavním motivem zápletky je však umění, respektive tvorba hodně problematického malíře, jenž v nedávné minulosti dlouho působil na ranči, který po svém otci zdědil Jay - hlavní hrdina příběhu. Úkolem hlavní hrdinky kunsthistoričky Sáry je pak malířovu tvorbu ohodnotit a ocenit. A právě kolem obrazů a majetkových sporů s nimi souvisejících se točí hlavní dějová linka. Zatímco se v první polovině knihy rozvíjí náklonnost mezi oběma hrdiny, které se ovšem oba zpočátku brání, v druhé části přibývá nebezpečných situací a akčních momentů. Ještěže má Jay ten správný výcvik a taky Sára není žádná křehká květinka. Odhalení v závěru sice není tak úplně překvapivé, ale do značné míry ozřejmuje, co vlastně stálo na počátku celého příběhu. Ovšem postava jednoho z padouchů mě skutečně překvapila, a to velmi nemile.
Na rozdíl od předchozí knihy se zde autorka téměř zcela vyhnula hluchým místům, děj po celou dobu svižně ubíhá. Samozřejmě že oba hlavní hrdinové jsou sympatické zralé osobnosti, a i když každý z nich má také své chyby, přesto se k sobě opravdu hodí.
V rámci žánru tedy dávám nejvyšší hodnocení.

Opět poznámka: to v Alpressu opravdu nemají někoho lepšího, kdo by psal anotace k tomuto typu knih? Anotace zde na DK je opět nepřesná a zavádějící.


Autor a jeho další knihy

Elizabeth Lowell (p)
americká, 1944

všech 41 knih autora

Kniha Dokonalý tah je v

Přečtených13x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce69x
Chystám se číst20x
Chci si koupit5x