Dokonalé léto

Dokonalé léto https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491265/bmid_dokonale-leto-O5I-491265.jpg 4 168 36

Avery vždycky hudbu využívala jako únik. Ale po tom, co ji její nejlepší kamarádka zradí, dokonce ani dokonale sestavený playlist nestačí na to, aby zapomněla, co se stalo. A co hůř, rodiče ji spolu s její sestrou závislou na sociálních sítích odvezli do odlehlého rodinného tábora, aby si tam užili dva měsíce „zábavy“. Když už to chce Avery s tímhle létem úplně vzdát, potká Brookse, záhadného a k naštvání okouzlujícího kluka, který ale na táboře pracuje – a tím pádem je zakázané zboží. To, co začalo jako katastrofa, se promění v… něco jiného. Okolní svět zmizí a Avery se vydává na cestu sebepoznání. A když jí Brooks nabídne příležitost, jaká se v životě moc často neopakuje, musí přijít na to, jak daleko je odhodlaná zajít, aby zjistila, co chce a kým se touží stát.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Sunkissed , 2021

anezka1711
05.10.2022 5 z 5

Tak tohle... nemám slov. Autorce se kniha opravdu povedla a několikrát jsem se do toho i tak vžila, že jsem zapomněla na realitu.
Můžu jedině doporučit!!!

Tialexa
24.09.2022 5 z 5

Láska na pvní pohled. Avery je úžasná havní hrdinka. Tématika přírody je pro mě láskou a hudba mi je světem, takže jsem se začetla prvním řádku. Pokud máte rádi westovky, tak tuhle nesmíte minout.

musivila
24.09.2022 4 z 5

Dívčí románek, kdy je předem vše jasné. Jako stvořené pro letní odpočinek. Dobře se čte.
Jak už zde bylo zmíněno, nešlo přehlédnout podobu s Hříšným tancem. A i když to bylo v mnohém jiné, tak hlavní kostra je dost podobná.

tereza7804
20.09.2022 4 z 5

Oddechová, příjemná jednohubka na pár dnů, když se vám nechce moc přemýšlet. Aneb klasická Kasie West. Strašně jsem si hlavní hrdiny oblíbila a celkově mi vztah mezi nimi sedl snad úplně nejvíc ze všech K.W. knížek.

KodalSa
06.09.2022 5 z 5

Moc jsem se na novou knihu od své oblíbené autorky těšila a ani v nejmenším mě nezklamala! Avery mi byla sympatická, líbilo se mi, jaký má vztah k hudbě, Brooks byl taky moc fajn, příběh moc hezky plynul a ten konec byl prostě skvělý :-) Opravdu hezké čtení.

Gabetka
26.08.2022 3 z 5

Příjemné čtení na léto, i když mi tentokrát hrdinka tolik nepřirostla k srdci. Příběh je o hledání sebe sama, o tom, co člověka baví. Velkou inspirací byl autorce kultovní Hříšný tanec.

happy19
21.08.2022 5 z 5

A mě se zrovna moc líbila!
Pěkné prostředí,sympatické postavy a ten krásný konec,-)
Westovka je sázka na jistotu,když chcete sáhnout po pohodové četbě bez velikých dramat:-)

„Srdce neomylně vytuší i neviditelné znamení.“

Fortuna7
20.08.2022 3 z 5

Taková průměrná letní oddechovka. Moc se mi líbilo prostředí kempu, ale chování postav mě občas pěkně vytáčelo a přišlo mi až jako nelogické a hodně chtěné. Chtěla bych ale zmínit konec, ten byl moc roztomilý a už se těším na další "Westovky".

petusska01
20.08.2022 3 z 5

No, za mňa, vzhľadom na predchádzajúce príbehy od autorky, celkom slabota. Uvedomujem si, že príbeh je určený pre mladšiu kategóriu ale doteraz mi to nikdy nejak nevadilo. Bohužiaľ, som si nezamilovala ani jednu hlavnú postavu ale oceňujem ze autorka sa s nimi relatívne vyhrala a počas celého deju ich posúvala vpred, najmä Avery. Taktiež počas letných prázdnin sa postupne menil aj súrodenecký vzťah Avery a Lauren. Toto sú benefity, za nevýhodu považujem však táborové prostredie, nakoľko týchto príbehov už je dosť veľa a Kasie bohužiaľ sa do mojej topky s týmto príbehom nedostala.

terikus
16.08.2022 5 z 5

Moderní Hříšný tanec, bylo to krásný, milý, ve člověku to zanechá jen pozitivní pocity :-)

Lutzinka
16.08.2022 3 z 5

Klasická "westovka" na jedno odpoledne. Milá oddechovka, která svým způsobem vždycky potěší i nás, dnes už ne úplně nejmladší, romantiky. :-)

Pedruska01
11.08.2022 5 z 5

Westovka je už klasika. Její příběhy jsou tak milé, oddechové, že se na každou další novou knihu těším víc. Ani tady to nebyla výjimka, a to bez ohledu na věkovku, pro kterou to píše a která ve skutečnosti jsem. Asi je pravdou, že používá podobnou strukturu, ale pořád to funguje a není to otravné ani nudné. Baví mě to. Dokáže to podat takovým nevinným způsobem, s kapkou dramatu, ale s dobrým koncem.
Hlavní hrdinka Avery mi sedla hned. Svou povahou se mi zdála hrozně blízká. Hodná dcera, která dělá všem dejme tomu ústupky, aby se zavděčila nebo aby bylo vždy vše nekonfliktní, ale ve výsledku zrazuje sama sebe. Milovala hudbu a ani si pořádně neuvědomovala, co pro ni znamená, co by pro ni naopak ona chtěla dělat. Líbila se mi a musela jsem jí držet palce. Neměla cestu lehkou, musela zapracovat hlavně na sobě, a to je většinou to nejtěžší. Měla jsem však radost, k čemu se dopracovala. Její sestra mě většinou dost štvala, až na úplném konci mě dokázala mile překvapit. Její kamarádka Shay udělala pitomost, což víme už na začátku knihy, ale tak nějak jsem jí to nemohla prominout vůbec, ani do konce.
Druhý hlavní hrdina Brooks si mě získal taky hned. Byl to zajímavý mladík a s ne úplně zdařenou či veselou situací doma. I když bylo to jen okrajové zmínění, bylo mi ho líto. Jevil se až tajemně, především, když se na Avery díval "tím" pohledem. Však byl to evidentně správňák se srdcem na správném místě, žádný hajzlík. Těšilo mě za něj, že mu také hudba dávala hodně a pomáhala mu, těšila ho. Bavila mě jeho kapela, členové i kolegové. Měla jsem ho ráda.
Hlavní hrdinové si dohromady vytvořili přátelství, spojované především hudbou, a které se přetvořilo v něco víc. Hrozně se mi spolu líbili a přála jsem jim to. Vyvolávali na tváři úsměv.
Děj příběhu byl zasazen do trochu divočiny, kde uprostřed lesů stál obří kempový komplex. Evidentně v něm měli všechno i něco navíc, ale asi by mě takovou dobu tam trávit švihlo. A co si budeme, bez signálu a wifi, v dnešní době, by mnozí shořeli jak papír. To by pro ně byla totálka, konečná. :D
Celek se mi líbil, hezky se to četlo, pěkně to odsýpalo a na ničem se to nezaseklo. Styl, čtivost, sympatie a vlastně i kreativitu, vše to mělo. Bavilo mě to a celkem mě mrzí, jak rychle to skončilo (došly stránky). Přirovnání k Hříšnému tanci tomu šablonou sedí, těch podobností je tam spoustu.
Nemám k obsahu výtky ani námitky. Mohu doporučit a hodnotit plným počtem. Je pravdou, že jsem od autorky četla už kousky, které mě až bolestně chytli za srdce, ale tohle rozhodně až tak úplně nezaostává. Příjemná prázdninová záležitost. Dokázalo mě to potěšit, vyvolat úsměv a taky vtáhnout do toho kouzla příběhu. Těším se, až mi bude naservírována další Westovka. :)

Ketfl
05.08.2022 4 z 5

Typická westovka. Jednalo se o hezký oddychový příběh. Hlavní hrdinka Avery mi byla sympatická, měla dobrý smysl pro humor. Líbilo se mi, jak se snažila najít sama sebe. A taky její vztah se sestrou Lauren. Taková milá kniha určitě potěší i starší čtenářky a ne jen náctileté. Mně se to líbilo.

Wimmerka
23.07.2022 5 z 5

Kasie prostě nikdy nezklame a ani dokonalé léto není výjimkou. Krásná jednohubka na léto. Hlavní hrdinka odjíždí s rodiči a sestrou na celé léto do kempu uprostřed divočiny, kde není signál ani wifi. Avery mají všichni za tu hodnou holku, která se chce všem zavděčit a je hrozně předvídatelná. Tu už ale tato označení přestávají bavit a tak se během léta rozhodně změnit a vyzkoušet co nejvíce nových věcí. Na této cestě jí pomáhá i mnoho nových přátel, které si i přes počátěční problémy v kempu stihla najít, mezi nimi i pohledný Brooks, ke kterému začíná mít Avery blíž a blíž, ale jelikož se jedná o zaměstance kempu, nemůžou si spolu nic začít, nebo to snad nějak zládnou?
Od začítku bylo opět jasné, jak vše dopadne, ale i přes to bylo čtení poutavné a zábavné, přesně dělané pro letní odpočinek.

evineckY
22.07.2022 4 z 5

I když je to -Hříšný tanec jako přes kopírák, četlo se to dobře.
Dovolená - rodina - místo tance hudba. Letní čtení na pár hodin.

jitka_dankova
20.07.2022 4 z 5

Milý obyčejný příběh z rodinných prázdnin v americkém stylu. Rodinka se dvěma dcerami tráví měsíc prázdnin v táboře uprostřed lesů. Představte si něco jako Hříšný tanec. Starají se tam o ně brigádníci, chystají program a aktivity. A na místě není wifi ani signál pro mobil, takže je to tak trochu jako ocitnout se o pár desetiletí zpátky v čase. Hlavní hrdinka má ráda hudbu, snaží se tam poznat sama sebe a zamiluje se. A taky pohádá se sestrou i s rodiči a nechybí pár neshod a rozepří. Příběh byl takový nenáročný, nic výrazného z něj ve mně nezůstalo. Prostě plynul jako voda a zítra už nebudu vědět, o čem že to vlastně vůbec bylo. Romantická linka nebyla nijak výrazná a až tak moc mne neoslovila. Ale jako letní čtení někde k vodě je to příjemná knížka, v klasickém, čtivém pěkném stylu Kasie West.