Dokonalá manželka

Dokonalá manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428003/bmid_dokonala-manzelka-iMK-428003.png 4 596 203

Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež. Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete. Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Wife , 2019

cornetka
04.04.2020 3 z 5

K příběhu jsem získala trochu odstup hned na začátku, kdy jsem se už na 4.straně dozvěděla, kdo vlastně Abbie je. Těmhle věcem totiž příliš nevěřím, protože jsou pro mě nereálné. Nicméně téma je to zajímavé a kdo má rád moderní technologie, knížka se mu bude určitě líbit.

blonďatá.luc
04.04.2020 3 z 5

Tak od této knihy jsem čekala něco trošku jiného. Bylo to zajímavé, bylo to děsivé (když se nad tím člověk tak zamyslel) a určitě bych v tom světě žít nechtěla. V knize se střídají dvě časové roviny, díky nimž se nám odhalí celý příběh (rozhodně oceňuji, že je současnost vyprávěna du-formou, protože se to jen tak nevidí). Čtení ve mě probouzelo samé negativní pocity a tak nakonec mou hlavní motivací pro dočtení knihy bylo, abych ji už konečně měla dočtenou (takže jsem od ní v závěru ani nechtěla odcházet). Během čtení jsem si představovala nejrůznější konce, ale to, co se stalo na posledních stránkách, předčilo mou fantazii! Konec skvěle završil tento podivný, zvrácený a děsivý příběh. Jsem si jistá, že do knihy se už znovu nikdy nepustím - ale právě to, kolik ve mně vyvolala negativních emocí, by mohlo být známkou toho, že je to dobrý thriller, ne?

kneslova
02.04.2020 5 z 5

Tak za mne vynikající kniha, Napínavý, úžasný příběh. Moc mne to bavilo, jsem ráda, že jsem nedala na nízká hodnocení. A doslov autora je taky skvělý a lidsky zajímavý.

Hope80
02.04.2020 3 z 5

Kniha mě bavila tak z půlky. Části, kde se popisovala minulost jsem četla z donucení. Současnost se mi ale četla velice dobře. Kniha: Ta přede mnou - se mi opravdu líbila, ale další dvě jako: Věř mi a tato mě moc nebavili.

Janniska
31.03.2020 3 z 5

Začalo to velice slibně.Bohužel postupem příběhu jsem trochu ztrácela pozornost,příběh jakoby na chvilku ztratil to co udržuje čtenáře v ostražitosti.Konec byl překvapující , musím uznat že dokonce šokující.Bohužel celkový dojem z knihy je velice smíšený.Asi se mi líbila,ale zas taková bomba ,jak jí vykreslují reklamy ,to nebyla....

anája
29.03.2020 4 z 5

Kniha byla napínavá a čtivá, zajímavé rozuzlení, nicméně jednu hvězdičku ubiram, protože předchozí kniha ta přede mnou se mi líbila víc. Ale měla jsem vji přečtenou za dva dny a těšila jsem se až se ráno probudím a budu pokračovat ve čtení.

klaraskolkova
25.03.2020 5 z 5

Zajímavé spojení dvou témat - robotů a autismu - v detektivce/thrilleru. Příběh je čtivý, napínavý a má spád, v knize se navíc propojují dva pohledy a dvě časové linky. Kniha není moc dlouhá, přečteno za dva dny. Doporučuji.

georginaa
25.03.2020 3 z 5

Tak po přečtení mám rozporuplné pocity. Téma určitě zajímavé, akorát mě chyběla akčnost. Stále se to prodíralo myšlenkami "robota" a jak může přijít na myšlenky pravé Abbie, které nebyly nahrány v centru ? Co vše musí před svým manželem tajit a co mu může říct. Prodíráme se pochopením mezi géniem a robotem. Neříkám, že je to úplně špatné, ale na podruhé to číst už nemusím.

Ajuszka
23.03.2020 4 z 5

Musím říct že tahle kniha mě z autorových bavila nejméně. Nějak nepatřím mezi fanoušky robotů a vše kolem nich. Ale na druhou stranu, kniha se četla dobře, nápad na příběh to je zajímavý ale konec byl takový nijaký.

Babouš
22.03.2020 5 z 5

Výborné! Dovolím si říct, že jeden z nejzajímavějších thrillerů, které jsem za poslední roky četl. Zdejší kritické komentáře podle mě přesně vystihují přirozené reakce lidí na novoty. Čili to, o čem kniha je. Když robota naučíte lidským emocím, jsou to pořád roboti, nebo už lidé? Bavilo mě, jak autor přemýšlí o tématu autismu a srovnává ho s robotikou. Jsou snad autisté míň lidé jenom proto, že přemýšlí "strojově" a nejsou schopni emocí? Za mě perfektní, ale rozhodně to nesedne každému.

cleopatra11
21.03.2020 2 z 5

Tak tohle né, toto opravdu ne..Myslím, že se tato kniha opravdu nepovedla. Umělá inteligence, roboti, nejmodernější technologie..Tento žánr nevyhledávám ani ve filmové podobě, natož v knižní.Dále mi silně vadilo vyyprávění ve třetí osobě, dost to člověka splete.. S velkým sebezapřením jsem dočetla a kniha jde z domu.

ivetdos
21.03.2020 2 z 5

Tak tohle je pro mě menší zklamání. Proč bestseller? Podle mě je to úplně průměrná detektivka. Ne že bych byla odborník, ale čekala jsem napínavý psycho thriller. Rozhodně jsem teda nečekala detektivku s tématem technologii. Odpočinkové to je, ale nenadchne a neurazí. Bylo mi jedno, jak to s postavami dopadne, a taky mi docela vadil způsob vyprávění, kdy do konce nechápete, kdo teda ke komu mluví, a tím, že je to vyprávěné všechno ve třetí osobě, je to dost matoucí. Aspoň pro mě. Možná, kdyby to nemělo nálepku bestseller, neměla bych taková očekávání. Není to špatné, ale téměř vždy jsem věděla, kam se příběh bude ubírat a kde bude “zakopaný pes“ (vyjma úplného konce, jediné lehké překvapení). A to upozorňuju, že já na to u knih z 95% nepřicházím :D Taky musím zmínit, že mi kniha přišla mnohem hodnotnější až v momentě, kdy jsem si přečetla poděkování. Panu autorovi držím palce a cením si upřímnosti. Nečtěte to ale dřív, než dočtete celou knihu. Jako oddychovka dobrý, ale nic by se nestalo, kdyby mě tato kniha úplně minula

alena1228
21.03.2020 1 z 5

Zvraty byly,ale to je asi tak všechno,co se o této knize dá říct.

Ajina76
21.03.2020 1 z 5

Zatim jsem musela odlozit. Kniha me vubec nenadchla. Asi jsem cekala neco vic. Vsude reklama, jaka je to prevratna kniha. Ale obsahove nic moc. Treba se k ni casem vratim.

kytarka
21.03.2020 2 z 5

Od autora jsem četla všechny předchozí knihy. Ty se mi moc líbily. Ale tahle? No co k tomu říct. Tím si po smrti své ženy vytvoří robota, který vypadá jako ona. Nahraje ji vzpomínky, veškerou komunikaci, cokoliv o Abbie věděl. Robot se snaží přijít na to co se stalo jeho skutečnému já. Moc mě to nebavilo číst. Přečetla jsem jen proto, že jsem čekala něco více, podle předchozích knih.

Ticiana
15.03.2020 4 z 5

Spojení robot a autismus. Žádné extrémní slova, dalo se to v pohode číst. Navíc jsem nedávno cetla knihu o autismus. Mne se to líbilo. Knížka ma hodně krátké kapitoly. Konec mi přišel moc prekombinovany, proto hvězda dolu.

Pitbullka
14.03.2020 3 z 5

Tohle je zklamání. Thriller s umělou inteligencí? Vážně? Bylo to zmatené, zdlouhavé a vlastně ne příliš zajímavé a napínavé, což je u thrilleru problém. Přišel mi to takový zmatený mix všeho možného a ve výsledku se čtenáři dostane kniha, která mu nic nedá.

klarkys
13.03.2020 2 z 5

Jsem hodně zklamaná....:-( Dvě předchozí jsem přečetla jedním dechem, tímhle se prokousávám už skoro týden a fakt se těším, až to budu mít za sebou.
———————————————————-
Tak konečně dočteno. Trvalo mi to neobvykle dlouho :-D Myslím, že pana Delaneyho mám zatím dost :-) Navíc v knize nebyla ani jedna sympatická osoba....

Tereziee
13.03.2020 4 z 5

Zajímavý thriller, do kterého autor šikovně zamíchal umělou inteligenci. Příběh mě bavil a nutilo mě to číst dál a dál. Od autora je ale stále na špičce Ta přede mnou. To už asi nic nepřekoná :)

evonra
13.03.2020 2 z 5

Za mne, bohužel, ne. Knihu jsem ani nedočetla.
A to se mi první autorova kniha tak líbila!

roboti autismus umělá inteligence psychologické thrillery technologie budoucnosti thrillery pro ženy

J. P. Delaney (p)
britská, 1962