Dokonalá manželka

Dokonalá manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428003/bmid_dokonala-manzelka-iMK-428003.png 4 596 203

Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež. Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete. Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Wife , 2019

perpe2a
07.05.2020 3 z 5

No mě se to moc nelíbilo. Zápletka s umělým robotem, ze kterého si IT specialista udělá dokonalou ženu. Celé mi to přišlo divné. Toto téma není nic pro mě.

novina
04.05.2020 4 z 5

Krátké kapitoly byly super, pořád mě to udržovalo v napětí. Konec byl na mě už moc překombinovaný a zbytečný, moc jsem se v tom neorientovala.

klarinka9974
04.05.2020 3 z 5

Knize jsem dala šanci, kvůli předešlím knihám. Ale jsem na rozpacích. Nikde se nepíše, že je to o robotu, což možná spousty lidí by odradilo. Navíc se zdá, že první kapitola láká na super, napínavý děj, ale tak nějak se to táhlo a pořád se nic zvláštního nedělo. Kniha se skvěle čte, krátké kapitoly jsou super. Jen to nebylo vůbec promyšlené, nemělo to žádnou akci, napětí. A konec, to asi nebylo přesně to, co čtenář očekává.

jarmila7923
03.05.2020 1 z 5

Bylo velké očekávání po přečtení Ta přede mnou.Knihu jsem sice dočetla,ale závěr podivný,pořád jsem čekala,že mě závěr dostane tak jako u předchozího titulu,bohužel jsem se nedočkala a ani téma nebylo nijak závratné.Za mě spoustu lepších titulů a toto zklamání

ElikaBendova
24.04.2020 4 z 5

srážím hvězdu za ten konec. musela jsem to číst dvakrát a některý pasáže třikrát, abych se v tom vůbec orientovala. každopádně napětí do posledních stránek.

reňa30
24.04.2020 5 z 5

Paráda...dokonalé!
Neobyčejný námět, konečně něco nového. Jsem nadšená.Kniha nedovolí povolit ve čtení a jako u mnoha jiných odkládat a vracet se bez chuti k dalším stránkám..Je to jízda za plný počet hvězd.

P3_tis
24.04.2020 3 z 5

Myslím, ze kdyby v anotaci bylo upozornění, ze je z hlavní hrdinky robot, tak bych si knihu nekoupila. Tato tematika mě nijak neláká, avšak knizka je čtivá a zajímalo mě, co se tedy stalo se skutečnou Abbie. Konec knihy mi připadá trochu zmatený a špatně jsem se v něm orientovala.
Dle autora mělo jít o psychologicky román a pokud se nad tím člověk zamysli, tak se mu to povedlo. Když se zkusíme odprostit od toho, ze čtete o robotovi, tak na vás začne působit manipulace Abbieina manžela a náročnost, vychovávat postižené dítě.
Titul “Ta přede mnou” nasadil hodně vysokou laťku. “Dokonalá manželka” neurazi, ale ani nenadchne.

alilunka
21.04.2020 2 z 5

Kdyby autor zpracoval jenom příběh o zmizení Abbie a nemontoval do toho nudný vyprávění o robotech, tak by to bylo asi fajn čtení. Takhle to byla hrozná nuda. Navíc zmatečná. Za mě zklamání.

adevis
20.04.2020 4 z 5

Nestihla jsem si pořádně přečíst anotaci a vlastně jsem ani pořádně nevěděla, o čem kniha bude. Se sci-fi a roboty v knihách jsem neměla doposud žádné zkušenosti a byla jsem velmi příjemně překvapena.
Kniha je tak skvěle a poutavě napsaná, ich forma tomu dodává “šmrnc”, až jsem si občas říkala, jestli nejsem Abbie já. Tu formu dost cením, dlouho jsem se nesetkala s novodobou knihou, která by byla takhle postavená.
Chvílemi jsem tam cítila záchvěvy podobnosti s knihou Zmizelá a filmem Ghost in the Shell, ale to vůbec ničemu nevadilo.
K ději jako vždy nic psát nebudu, nechte se překvapit. Ráda doporučím knihu dál, samozřejmě i předchozí autorovo/autorčiny knihy! A pokud budou další, bez váhání budu předobjednávat u mého oblíbeného knižního klubu :)

mirunda
18.04.2020 3 z 5

Tak teda za mě nic moc. Tohle téma mě vůbec nenadchlo a přišla mi to strašná slátanina. Tři hvězdičky jsem dala spíše z nostalgie k autorovi, jehož předchozí dvě knihy byly super. Na moderní technologie moc nejsem a ten konec byl už zbytečně překombinovaný.

happy-smile
18.04.2020 5 z 5

Tak to byla jízda. Tento autor mě prostě baví, jeho knihy nejdou odložit. Dokonalou manželku jsem slupla za jeden den, prostě jsem nemohla přestat číst. Krátké kapitoly nutí pokračovat ke čtení. Neustále se objevovaly nové zvraty. Navíc tématika umělé inteligence mě velice mile potěšila. Prostě thriller, jak má být.

oolinkaa
16.04.2020 1 z 5

Tohle mě vůbec nebavilo. Nemám ráda scifi, a ani téma roboti, PC apod. Asi je kniha dobře napsaná, ale není to moje Gusto a neumím to ocenit . Jinak předchozí knihy od autora byly skvělé

85098211
15.04.2020 5 z 5

Navýsost zajímavá kniha, napsaná osobitým stylem. A i když tematiku umělých technologií a inteligencí nevyhledávám, tady mi nevadila. Kromě toho je příběh zajímavý a napínavý, s nevšední hlavní postavou a dítětem v nelehké situaci, kterému byl navíc diagnostikován autismus, a také manželem, nesympatickým na první dobrou ;-) - to všechno tvoří hlavní osu další autorovy knihy. Ta je tentokrát čtivá a dobře napsaná, přestože určitě nebude pro každého. A závěr je nejen překvapivý, ale i naprosto dokonalý! Ze začátku jsem byla dost skeptická, vzhledem k poměrně nízkému hodnocení zde, ale nyní jsem ráda, že jsem knize i přesto dala šanci...

zdenkapt
15.04.2020 4 z 5

Moc dobře se mi četla. Moderní technologie snoubená s tematikou problému života dítěte s autismem. Oběma hlavním hrdinkám jsem držela palce do samého konce...

Domisek1
13.04.2020 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Konec mě tedy zaskočil.

Zzofinka
12.04.2020 5 z 5

Příběh mě bavil, nenudila jsem se. Mám ráda víc vypravěču, aby si člověk spíš utvoril o postavách názor. Také jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí o autismu. Do konce jsem netušila, jak to dopadne a s výsledkem jsem spokojená :).

karol.cadex
11.04.2020 4 z 5

Knihu doporučuji všem, komu se líbil seriál Black Mirror. Sice jsem se chvílemi nudila a dialogy byly na můj vkus příliš strojené, a nikoli u robotky, ale u Tima, jež mi byl nesympatický od prvních řádků, ale i tak se jedná o fakt zajímavý thriller. A konec? Ten mě velmi překvapil!

azertaaz
07.04.2020 5 z 5

Tak to byla pecka. Jo, uznávám, normálně je můj žánr sci-fi a tohle do něj rozhodně zapadá. Takže předem říkám, kdo vyloženě nesnáší roboty a počítače, není to kniha pro vás. Ale pro ty, kterým tato témata nedělají vyloženě problém, knihu mohu jen doporučit.
A závěr byl prostě geniální, tohle jsem vážně nečekala.

Lenny.Wolf
07.04.2020 5 z 5

Ježiš, tohle bylo tak hrozně dobrý! Velmi příjemné zpestření v žánru psychothrilleru, pořád mi to v hlavě připomínalo film Ex Machina.
Díky krátkým čtivým kapitolám jsem pořád četla a četla a vždy když jsem měla nějaké tušení, tak mě následný děj vyvedl z omylu. Například konec jsem předvídala úplně jinak. Vidím, že toto téma nesedlo každému, ale pro mě to byl jeden z nejoriginálnějších thrillerů, které jsem za poslední dobu četla, a že jich není málo.

Agida
06.04.2020 4 z 5

Zajímavý námět - moderní technologie (s čímž se já osobně moc nestotožňuji) a autismus. Příběh vyprávěn ve dvou rovinách (minulost - ta mě moc nebavila a přítomnost). Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale pak mě knížka chytla a konec byl velkým překvapením...

roboti autismus umělá inteligence psychologické thrillery technologie budoucnosti thrillery pro ženy

J. P. Delaney (p)
britská, 1962