Dokonalá manželka

Dokonalá manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428003/bmid_dokonala-manzelka-iMK-428003.png 4 596 203

Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež. Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete. Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Wife , 2019

karaliene
24.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Přiznávám, že kdybych věděla, že v knize jde o roboty, nepouštěla bych se do ní. O to víc a o to mileji jsem překvapená, že jsem ji nemohla odložit. Způsob, jakým autor pojal tematiku robotů, mě vedl k přemýšlení o podstatě lidství, otvíral související etické otázky... Příběh byl mnohem více o člověčím než kybernetickém, až mě mrazilo.
Když jsem dočetla poslední řádku, pár minut jsem jen seděla a nechávala doznívat emoce. A to už se mi dlouho nestalo.

hanča34
21.06.2020 2 z 5

Knihu jsem sice rychle přečetla, ale nadšení se nedostavilo. Nějaké překombinované a závěr pro mně nejasný. Nevím jestli jsem od autora něco četla, podívám se na předchozí díla.

sonkovaj
14.06.2020 3 z 5

Povedená detektivka plná zvratů a překvapení. Ale přece jen dle mého názoru od autora nejslabší. Lepší jsou ty dvě předchozí. Jinak krásné neobvyklé a zajímavé téma. Robot a autismus. Nebo možná robot versus autismus.

hruska003
14.06.2020 2 z 5

Předchozí knížky od autora se mi líbily mnohem více.

Mandlevest
14.06.2020 4 z 5

Kdo četl předchozí knihy tohoto spisovatele nebude překvapen. Řekla bych ,že předchozí knihy byly v mystifikacích , na které je autor mistr, ještě zamotanější. Téma umělé inteligence a autismu je originální s varovným prstem na konci. Knížka není špatná, čte se opravdu dobře, řekla bych, že není ani zbytečně natahovaná, což v případě krátkých kapitol ani není možné. Ale emoce ve mě skoro žádné nevzbudila. Působila na mě podobně jako obal knihy, samý chrom, sklo a studené barvy. Možná to byl autorův záměr. Za mě 4* a doporučuji, abyste si knihu přečetli. Třeba na Vás zapůsobí úplně jinak, jako na mě.

aliisalounu
11.06.2020 5 z 5

Mně se to strašně líbilo. Díky krátkým kapitolám se knížka četla sama a téma umělé inteligence mi přijde zajímavé. I když v některých částech knihy jsem si ťukala na čelo a říkala si, jestli tohle autor myslí vážně. Především chování Tima mi přišlo přehnané.

VIVINKAR
06.06.2020 3 z 5

Stejně jako většinu čtenářů zde, i mě překvapilo, že se jedná o umělou inteligenci. Začátek knihy svižně ubíhal, uvedl do děje, nemohla jsem se odtrhnout. Pak ale začal příběh trochu váznout, autor začal moc kombinovat a po pravdě - konec jsem četla 3x a stejně nevím, jestli jsem dobře pochopila co a jak.
Na to, jak jsem se na knihu těšila je to trochu zklamání...

monika0356
04.06.2020 4 z 5

Ač jsem se lekla na začátku knihy, že se jedná o příběh v hlavní roli s robotem, tak kupodivu jsem se začetla a byla zvědavá jak to celé skončí, konec teda za mě chaos, ale čekala jsem že knihu vůbec nedočtu.

alexvera
04.06.2020 4 z 5

Nenechte se zmást, nic není dokonalé.

Sabča92
02.06.2020 3 z 5

Ústřední hrdinka této knihy Abbi již není člověk - je robot. Osobně si myslím, že tato informace by měla být jasně napsána právě v anotaci, aby lidé věděli, co od knihy očekávat. Kniha je čtivá a celý děj se odehrává ve dvou rovinách, v přítomnosti a v minulosti. Kapitoly v přítomnosti, které tvoří většinu knihy jsou vyprávěny netradiční du - formou a jsou označeny čísly. Kapitoly z minulosti jsou vyprávěny dalšími vypravěči a jsou označeny psaným číslem. Dokonalá manželka má dobrý start, ale potom se docela táhne. Závěr byl napínavý a svižný a na můj vkus až moc překombinovaný. Stejně jako u knihy Věř mi, tak i u Dokonalé manželky jsem měla dojem, že se autor opravdu snaží svým vyprávěním šokovat, přinést něco nového. Neustále chtěl čtenáře svádět z cesty a překvapovat, až to celé moc zamotal. Rozhodně je zajímavá myšlenka o vytvoření dokonalé ženy robotky s mozkem a podobou ženy, která se ztratila.

Heli20
01.06.2020 odpad!

To se nedalo ani dočíst.Ztráta peněz za knihu.

PetraBery
31.05.2020 3 z 5

Velkým překvapením pro mě v knize byla umělá inteligence v robotické podobě. Z anotace nic takového nelze vyčíst, komentáře u knih čtu až po přečtení. Tak trochu jiná kniha, čekala jsem psychothriller, ale nějak nevím... Nebylo to špatné, bestseller za mě určitě ne, autorův styl je ale rozhodně čtivý. Konec překvapil, z postav se mi líbil Danny, téma autismu je zajímavé vždy.

Peggy2711
30.05.2020 3 z 5

Mně se líbil začátek, sice roboty nemusím a je podraz, že o tom nikde není zmínka, ale plánovala jsem, co by se tak mohlo stát, jak to bude pokračovat a jestli je tedy mrtvá, uvězněná, zmizelá nebo co? Ale pak mě to přestalo bavit, dle mého to mohlo mít lepší spád, také styl jakým je kniha psaná je nepříjemný, špatně se to čte a je takový jakoby neosobní. Ke konci jsem se zase chytla, ale pak ta překombinovanost mi to celé stáhla pouze na 3 hvězdy. Klidně to mohlo být o 100 stránek kratší :-)

anebar
24.05.2020 4 z 5

Četli jste něco od stejného spisovatele? Ne? Nevadí. Jistě si přečtete i ostatní, protože kniha má svůj typický styl autora, který zaujme. Kniha je spíše zaměřena na ženské čtenářky. Do poslední chvíle nevíte, jak zápletka dopadne, ale můžu vám zaručit, že budete napnuti do poslední chvíle. Proč ubírám hvězdičku z dokonalosti? Střídají se tam rody tj. chvíli se mluví z první osoby, jindy je vyprávění z osoby třetí. Chvílemi to čtenáře mate.

barbara5604
23.05.2020 3 z 5

U této knížky bylo pro mě velké překvapení,že je o robotech,protože nikde o tom není ani zmínka,původně jsem myslela že to ani nedočtu, ale nakonec Mě kniha bavila..dobře se četla díky krátkým kapitolám..předchozí knihy měla,ale autorka lepší a to o dost..konec byl moc překombinovaný..

kuttnerovka
23.05.2020 2 z 5

Když jsem po prvních dvou kapitolách zjistila o co tady půjde absolutně se mi nechtělo dal číst. Roboti zrovna nejsou mým šálkem kávy, ale řekla jsem si že ti zkusím. Mým šálkem kávy to rozhodně dal nebude. Ale kniha mě překvapivě od půlky celkem bavila a především konec se za mě dost povedl.

Jessybelle
18.05.2020 4 z 5

Když je na knize napsáno, že je to světový bestseller, tak jsem dost skeptická.
Od autora je to první kniha, tak nemůžu srovnávat jako jiní...
Takže nelze upřít, že krátké kapitoly jsou plus, ženou vás kupředu, i když děj (text) trochu vázne. Střídání děje také není na škodu, i když zpočátku jsem byla malinko zmatená a tápala jsem, kdo to vlastně vypráví...
Že Annie je robot mi nevadilo, líbilo se mi sledovat její "myšlenkové pochody" ...
Téma autismu a umělé inteligence je zajímavé.
Pokud se děj někde táhl, tak na konci přímo letí... Konec je malinko překombinovaný...
Celkový dojem je ale dobrý, určitě stojí za přečtení.

certik003
15.05.2020 3 z 5

Knížka se nečetla špatně, zápletka byla originální, ale i když jsem chtěla vědět, jak to dopadne, bylo mi celkem jedno, kdo bude ten špatný, protože mi žádná postava nepřirostla k srdci. Konec byl na mě už moc překombinovaný.

plamínek21
14.05.2020 2 z 5

Robotka, autista a totál blbec taťka. Toť dokonalá rodinka. A konec - tak ten je úplně mimo cokoliv :-(

Janahan
14.05.2020 1 z 5

Byla jsem strašně zklamaná již po pár řádcích. Předchozí dvě knížky od tohoto autora byly skvělé, tuto jsem odložila a nedočetla.

roboti autismus umělá inteligence psychologické thrillery technologie budoucnosti thrillery pro ženy

J. P. Delaney (p)
britská, 1962