Dokonalá

Dokonalá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389404/bmid_dokonala-CWB-389404.jpeg 4 127 29

Vadná / Chybná série

< 2. díl

Celestine Northová je Chybná. Odkedy ju sudca Crevan označil za hrozbu číslo jeden pre spoločnosť, Celestine je na úteku spoločne s ďalším Chybným, Carrickom, jediným človekom, ktorému môže veriť. No Celestine ukrýva tajomstvo – dôkaz, ktorý by mohol celý systém založený na snahe o dokonalosť odsúdiť na zánik. Dôkaz, pre ktorý už začali záhadne miznúť ľudia a každý, kto by chcel Celestine pomôcť, vrátane jej najbližších, je vopred odsúdený na trest. Čas sa neúprosne kráti, a tak sa Celestine bude musieť rozhodnúť: zachráni seba alebo bude riskovať život, aby pomohla všetkým nespravodlivo označeným za Chybných? Cecelia Ahern, autorka bestsellerových romantických príbehov, v druhom, záverečnom diele svojej dystopie dokazuje, aká nebezpečná môže byť spoločnosť, v ktorej pravidlá majú väčšiu váhu ako ľudskosť a súcit s nami, čo nie sme zďaleka dokonalí.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Perfect , 2017

certik003
26.02.2021

Začátek jetrochu pomalejší, pak se děj konečně začal rozjíždět. V určité části knížky jsem si říkala, že to trochu kopíruje Hladové hry, že ji každý využívá a postrkuje tak, aby dosáhl vlastních cílů. Celestine je ale hezky převezla. Stejně jako v první knížce, i tady je spousta věcí k zamyšlení. Konec mi ale připadá takový moc učesaný, uvítala bych ho pro některé postavy drsnější.

kindlova42
05.02.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila :) Narozdíl od prvního dílu jsem měla již nějaká očekávání a ta se z většiny naplnila. První polovina sice utíkala trochu pomaleji a já jsem měla pocit, že je druhý díl slabší oproti prvnímu, ale druhá polovina dostala rychlejší spád a konec skvěle uzavřel příběh Celestine. Řekla bych, že série Vadná/Dokonalá má trochu podobný nádech jako Příběh služebnice, který nutí čtenáře přemýšlet o tom, jak je svoboda a demokracie křehká a jak snadno může být ukradená.

marara
26.01.2021 5 z 5

Druhý díl Vadné se zase četl sám. Je to kniha o tom, že i zcela normální člověk se může stát inspirací pro mnoho ostatních. Zásadní je, aby uměl být soucitný, řídit se logikou a také aby měl podporu a důvěru svého okolí. Ahernová příběh prošpikuje krásnými metaforamy a moudry a to se mi líbí.

vlkove
17.01.2021 5 z 5

Skvělé zakončení příběhu. Přiznám se, že první díl, mě bavil o trochu více. V prvním dílu bylo také více nečekaných zvratů a mnoho až nečekaně srdceryvných scén. Se zakončením příběhu jsem spokojená. Děj pěkně plyne, kniha se čte dobře, postavy jsou uvěřitelné. Jsem moc ráda, že kniha nakonec vyšla, patří určitě k jedněm z nejlepších dystopií.

HODNOCENÍ SÉRIE: 89 %

Kajachow2
29.10.2020 5 z 5

Za mě asi ještě lepší, než první díl, což jsem si myslela, že už snad ani nejde :)
Skvělý děj, atmosféra, dokonce i moc hezká obálka :D

Každopádně nechci, aby toto hodnocení zlehčovalo hloubku této knížky....je to opravdu citlivé téma, velmi nespravedlivé chování Výboru...

Hrozně mě mrzí, že už je konec, že už nebude další díl, protože jsem se do toho strašně zamilovala a bude mi to moc chybět ;(

rajcatko
22.09.2020 1 z 5

První díl mě uchvátil, představení světa vadných, začínající romantická linka i scéna z cejchovacího sálu, to vše mě doslova pohltilo. Na druhý díl jsem se neskutečně těšila. Ale bohužel. Tato kniha byla jen o tom, jak někam hlavní hrdinka uteče, tam jí někdo pomůže a tak pořád dokola. Všechno za ní udělali jiní. Doslova v celé knize provedla jen pár telefonátů a měla jeden proslov. To bylo vše. Takže jsem poměrně zklamaná.

Gauri
08.05.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Po dlouhé době YA knížka, která se mi fakt líbila a kterou jsem hltala od začátku do konce. Miluju v knížkách napětí a akci. Oboje jsem v Dokonalé našla a to již po prvních pár stránkách. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a přišlo mi, že se chová logicky. Rozhodně bych o ní netvrdila, že je to hloupá nána, která má víc štěstí než rozumu (což se o většině YA hrdinek říct bohužel nedá). Oceňuji i romantickou linku, která se tu krásně rozjela a příběh parádně dokreslila. Dokonalá se mi líbila mnohem více než první díl. Jsem ráda, že jsem knížkám dala šanci.

Ďumbierka
14.05.2019 3 z 5

Ak ste čítali prvý diel - Chybná, tak tento si musíte a chcete prečítať. Chcela som vedieť, ako príbeh pokračuje a ako skončí. Koniec bol super, dal sa očakávať, no posledných sto strán som konečne hltala. Nedá sa to však povedať o celej knihe a preto má u mňa hodnotenie priemernej. Pri druhom diely som cítila oveľa viac, že je to fantasy skôr pre mladších, hlavne dievčatá a vyslovene ma nudilo a miestami hnevalo, neustále sa opakovanie hrdinky a to, ako nám stále vysvetluje prvú polovicu tejto knihy, kto je, čo sa jej stalo a prečo. Čo znamená každé jedno vypálené znamenie a že “tá vec”, ktorú všetci chcú, má mať ona, no vlastne nevie kde je, ale bojí sa povedať niekomu pravdu, a dookola to isté.... potom to občas prekryla akčná a zaujímavá scéna, ale teda prvú polovicu knihy som čítala žiaľ len ťažko a dosť na etapy.... trvalo mi začítať sa.
Podľa mňa, navyše, pozorný čitateľ, si spojí 1 + 1 už v prvej knihe, a veci mu dôjdu skôr, ako hlavnej hrdinke. Páčila sa mi však veľmi jemná romantická linka. Nebol tu ani žiadny šialený trojuholník, ktorí by ľuďom podľa mňa prekážal, aj keď opäť, kto má čo to načítané, tak s vecami, ktoré sa stali ráta, no mne toto vôbec neprekážalo :) .
No sto ľudí, sto chutí ;) mojej kolegynke v práci, sa napríklad druhý diel veľmi páčil a bola nadšená. Určite do toho choďte a urobte si vlastný názor. Ja som spokojná a rada, že som túto sériu od Cecelie Ahern čítala. Skvelo som si oddýchla a pár z pasáží ma aj zamrazilo a šokovalo. Nájdete tu aj rôzne vety na zamyslenie .

Jajibloguje
05.05.2019 5 z 5

Keď som dočítala Chybnú vedela som, že nutne potrebujem pokračovanie. Autorku môžete poznať z kníh S láskou, Rosie alebo P.S. Milujem ťa. Táto séria je ale úplne niečo iné a úprimne, bola som veľmi milo prekvapená.

Vďaka povrchnejšej romantickej dejovej línii (aj keď láska je v príbehu veľmi dôležitá a posúva hranice odvahy hlavnej hrdinky na inú úroveň) sa dostáva do popredia napätie a akcia. Nebudem klamať ak poviem, že sa Dokonalá čítala sama a za jeden večer.

Veľmi sa mi páčili myšlienky, ktoré v sebe príbeh ukrýval. Niektoré boli povedané na rovinu, iné sme museli vycítiť. Myslím, že práve vďaka tomu by sa kniha mohla páčiť aj iným cieľovkám, než mladým slečnám.

Cecelia Ahern
irská, 1981