Pravidla touhy

Pravidla touhy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413796/bmid_pravidla-touhy-E6W-413796.jpg 4 395 74

Dohazovači s.r.o. série

< 2. díl

Pravidlo dohazovačů č. 2: Nikdy mu nedávej najevo, jak moc ho chceš. Lex nenávidí Gabi. Gabi nenávidí Lexe. A teď spolu musejí přežít několik týdnů. Lex má Gabi naučit, jak se stát novou dohazovačkou, a pak už od ní bude mít pokoj. Jenže teď když spolu musí pracovat, hádají se pořád častěji… a ještě víc to mezi nimi jiskří. Lex sám netuší, jestli by ji radši uškrtil, nebo si to s ní rozdal na nejbližším stole. Gabi má ovšem tajemství, které skrývá nejenom před svým nejlepším kamarádem Ianem, ale i před svým úhlavním nepřítelem Lexem. Brzy však pochopí, že Lex není takový zmetek, za jakého ho vždycky považovala… a začíná pro ni znamenat mnohem víc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

The Matchmaker's Replacement , 2016

Zomy
18.06.2020 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Je to nadupané, svižné, plné energie.
Ta domnělá nenávist mezi Lexem a Gabi byla velice osvěžující už v předchozím díle, ale tady to ještě dostalo grády.

Opět je tu moje oblíbená dějová linka, která - když je dobře napsaná - nezklame. On je arogantní (ale krásný, inteligentní, bohatý atd. atd.), ona je kráska v nesnázích. Samozřejmě že Gabi je silná a dokáže bojovat i sama, ale kdo by netoužil po princi, který nakonec dýchá jen pro ni.

tatjana1737
18.06.2020 3 z 5

Oproti prvnímu dílu to skutečně bylo o fous lepší, možná proto, že postavy mi přišly zajímavější. Jinak se ovšem autorka opět neubránila stejným nešvarům: hlavní hrdina je sexy, chytrý a nechutně bohatý. A i když se prezentuje jako padouch, je to hrdina a každý to od začátku ví. Hlavní hrdinka je krásná, ale sama si to příliš neuvědomuje, takže potřebuje někoho, aby jí na to důkladně upozornil a dal jí najevo její výlučnost. Vedlejší mužská postava (zde její ex) je totální trouba a parodie na chlapa, která má ještě navíc problémy ve velmi intimní oblasti. Příběh je zasazen do prostředí VŠ, o níž se dozvíme maximálně to, že někdo měl zrovna přednášku, a děvčata v kampusu jsou klasifikována pouze do několika černobílých kategorií - blbky na sex a zoufalky, co potřebují služby Dohazovačů s.r.o. Jak jsem si původně myslela, že není nic mezi tím, tak jsem si nyní uvědomila, že vlastně je: prototyp hlavní hrdinky, tzn. sexy kočky, ale panny, která musí propadnout té pravé lásce, aby si pak užila sexu, ke kterému má od přírody talent, jako profesionálka.

Vím, vím, má předchozí slova vyznívají hodně kriticky. Když si člověk odmyslí tohle všechno, co by se dalo zkritizovat, tak se ovšem u knihy docela dobře pobaví. Děj je sice pořád natahován a ti dva pořád váhají, vymýšlejí si důvody, proč vlastně ne, aby nakonec došlo k "ano", ale je to docela svižné a slovní přestřelky velmi vtipné. Coby dívka vyrůstající na komiksech staršího bratra jsem si užívala každou narážku tímhle směrem, a Lexovi jsem držela oba palce, aby nakonec sundal brýle (obrazně i doslova) a svůj konflikt nejlepší přítel vs. láska zdárně vyřešil. Střídání kapitol z obou pohledů pro mne nebylo ničím překvapivým, tenhle formát má více knížek, a z čtenářského hlediska je to velmi vděčné, protože čtenář se dívá na jednu situaci dvěma úhly pohledu, čímž je o krok napřed před postavami a může se rozčilovat nebo naopak tetelit nad jejich dalšími činy. Jen nějaký pořádný zásadní konflikt tu chyběl, z toho, co bylo nastíněno (krize rodičů, Ianův postoj ke vztahu Gabbi a Lexe), by šlo vytřískat mnohem víc.

Kdybych nečetla to všechno, co jsem četla předtím, než se mi do ruky dostala Rachel Van Dyken, tak bych hodnotila mnohem výš, protože bych si mnohem méně všímala jistých schémat a šablon, které má podobné s Elle Kennedy nebo Christinou Lauren. Věřím, že když si knížku za rok znovu v knihovně vypůjčím, znovu se u ní odreaguju a zasměju, takže za ztrátu času ji nepovažuji. Doporučuji proto všem, které si chtějí přečíst nějakou romantiku, která ovšem nešetří sprostými slovy, jiskřením mezi hrdiny a samozřejmě pak i obligátní erotikou. (V případě Van Dyken jsem ovšem neměla pocit, že by erotično ztrácelo náboj; oproti jiným nezachází do zbytečných detailů a i scény zahrnující sex si dokážou udržet jistou masku tajemství, která je dělá přitažlivějšími.)

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Ve většině případů druhý díl nepřekoná ten první, ale v tomhle konkrétním případě se tak stalo. Lex s Gabi byli parádní. Celou knížku jsem se neskutečně bavila a smála se nahlas. Skvělá knížka.

Etule
18.05.2020 4 z 5

Jak jsem zjistila, tak jsem si mezi prvním a druhým dílem dala nějak moc velkou pauzu. Proto jsem si bohužel moc nepamatovala, co se stalo v první knize. Nicméně to rozhodně neubralo na čtivosti a zábavě.
Jedno vím jistě, že už v prvním díle jsem si zamilovala Lexe. A v tomhle se má láska k němu jen prohloubila. :) Jsem ráda, že se Ian nakonec se vším smířil. :D

Ella161
18.05.2020 5 z 5

Super kniha❤️

Myška43
20.04.2020 5 z 5

Pro mě opět skvělý díl. Co se škádlívá,rádo se mívá. Líbí se mi autorčin styl a těším se, že budu mít možnost si od ní přečíst další knihu.

petusska01
14.04.2020 5 z 5

Odporucam aj druhu knihu tejto serie! Na tychto hrdinov som sa namotala uz v prvej knihe a nesklamala! super

warca
12.04.2020 3 z 5

Druhý díl o dost slabší. Ani jedna z postav mi nebyla blízká.
Rozjezd dlouhý a táhlý. Chyběly mi tam ty vtipné, záživné rozhovory, které byly v první díle a dělaly ho tak čtivým...

bafuskyBaf
26.03.2020 5 z 5

Tahle knížka mě fakt bavila. Ty jejich slovní přestřelky...:D Fakt super druhý díl.

Ditules
22.03.2020 3 z 5

Další z kategorie oddechovka.

petulkapeta
27.02.2020 5 z 5

Jak já jsem se nasmala a pobavila..bylo to lepsi naz prvni dil..fakt skvělé čtení

knihomolkaJani
13.02.2020 5 z 5

SUPER ČTENÍ. Kniha je minimálně stejně dobrá jako první díl.

Mišule_11
09.02.2020 5 z 5

Nemůžu říct, že by byl tento díl lepší než první, ale jeho čtení jsem si více užívala a také rychleji se dostala do zdárného konce! :)
I když jsem oba hlavní hrdiny znala z předešlého dílu, tak jsem si je více oblíbila a postupně si mě svým příběhem více získávali. A ty jejich hádky mě dokázali rozesmát :D
A upřímně kdyby byl ke konci ještě více rozepsán jejich úspěch, tak by mi to vůbec nevadilo! :)

mikika
09.01.2020 4 z 5

kupodivu v jedničce bylo špičkování mezi postavami nějak vtipnější, když tady došlo i na Gabi s Lexem, nějak nám zvážněli. ale i tak dost dobré...

nani_nka
14.12.2019 4 z 5

Veľká škoda, že prvý diel absolútne nesiaha na tento a preto sa mnohé čitateľky rozhodnú druhému dielu nedať šancu. I ja som rozmýšľala, či sa pustiť do čítania a nakoniec som dobre urobila, lebo táto časť bola naozaj vydarená. Lexov najlepší kamarát Ian je akoby Gabin starší brat, stará sa o ňu a hlavne by nikdy nedovolil, aby s ňou skončil taký zaletník akým je práve Lex. Preto Lex aby zahnal svoje city ku Gabi, ju neustále ponižuje a vytvára rôzne hádky. No a Gabi mu perfektne kontruje,čím robí túto knižku nielen romantickou, ale i dosť vtipnou.

Ivet1990
12.12.2019 5 z 5

Stejně jako první díl i tento stál za to. Je pravda, že tento díl byl vtipnější, ale i tak super oddychové čtení

Martina1988
11.11.2019 4 z 5

Knižka bola dobrá, čítala sa ľahko, ALE...o jednu hviezdičku menej, pretože mi chýbala nejaká silnejšia zápletka...

LilianaFalcon
18.10.2019 4 z 5

Knížku řadím na stejnou úroveň jako pravidla dohazovačů. Asi bych potřebovala, aby ta jeho historie s Gabi byla o něco promyšlenější. Jinak to bylo moc hezky napsané. První díl mi teda přišel o něco vtipnější.

mimisko
14.10.2019 4 z 5

Mezi Gabi a Lexem jsem cítila chemii už v prvním díle, který mne moc nebral. A hele ono dvojka je lepší než jednička a mne to kočkovani mezi nima bavilo. Určitě až Passionflix vydá film chci ho vidět.

Litocha
29.09.2019 2 z 5

Pro mě šlápnutí vedle. Neoriginální zápletka, klišé (neodolatelný, bohatý, úchvatně krásný a k tomu geniální hrdina, ze kterého všechny servávají oblečení, to jsme tady dlouho neměli), hlavní mužská postava s pořádně přebujelým egem a siláckými řečičkami (jeho myšlenkových pochodů bych docela ráda zůstala ušetřena), situace pořádně přitažené za vlasy (z nich asi nejvíc vyčnívá ten Ianův postoj) , prakticky nulový děj a k tomu dialogy jako přes kopírák.
(A k tomu je sama autorka přesvědčená o tom, jak skvělou odvádí práci – soudím podle poděkování na konci, které mě pobavilo z celé knížky nejvíc, i když to asi záměrem nebylo.)
Zvládla jsem souvisle přečíst prvních asi padesát stránek, pak už to stačilo vzít stylem hop sem, hop tam. Postupně se sice knížka trochu zlepšila, ale i tak si první díl (nebo kterýkoli případný další) nechám ujít.

erotika romance

Rachel Van Dyken