Vorova hra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

4. kniha série Miles Vorkosigan. Miles Vorkosigan skončil svá studia na Císařské vojenské akademii a sní o službě na lodi. Jeho první přidělení ho však zaskočí. S postem vrchního meteorologického důstojníka ve výcvikovém táboře pěchoty kdesi na Kyrilském ostrově není příliš spokojen. Nemá však na výběr, a tak se vydává na cestu za polární kruh, kde si při první příležitosti znepřátelí velitele základny. Znovu a znovu musí dokazovat, že i přes své tělesné postižení může být skvělým důstojníkem. Pak se však stane něco neočekávaného a další dobrodružství mladého šlechtice začínají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21825/vorova-hra-21825.jpg 4.637
Série:

Dobrodružství Milese Vorkosigana (4.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Talpress
Orig. název:

The Vor Game (1990)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Vorova hra

Přidat komentář
Hadati
09.02.2016

Přestože byla tato kniha vydána jako čtvrtá ze série o Milesi Vorkosiganovi, příběh se odvíjí mezi první povídkou Smuteční hory a druhou povídkou Labyrint, z druhého románu Hranice nekonečna, proto doporučuji tuto knihu číst jako druhou a pak pokračovat Hranicí nekonečna. Povídka Smuteční hory nemá žádný vliv na děj dalších knih, takže nevadí, když si Vorovu hru přečtete jako druhou v pořadí.
Děj knihy začíná tři roky po událostech prvního románu. Miles Vorkosigan (21 let) právě absolvoval Císařskou vojenskou akademii a jako praporčík Vorkosigan je přidělen na Kyrilský ostrov, což je naprostý zapadákov, kam jsou vojáci posíláni zpravidla za trest. Hned při prvním setkání si znepřátelí svého velícího důstojníka, takže už od počátku tuší, že jeho první přidělení nebude procházka růžovým sadem. Nakonec se však řízením osudu dostane pod velení šéfa Císařské bezpečnosti, který mu dá za úkol zkontaktovat Dendarijské žoldnéře, skupinu vojáků, kterou Miles kdysi sám zformoval. Dendarijci však po třech letech od jeho odchodu trpí vnitřním rozkolem a Miles pod svou falešnou identitou admirála Naismithe nemá bezpečnou půdu pod nohama. Musí se však vzchopit, aby odvrátil katastrofy, které by mohly ohrozit samotné Barrayarské císařství.

lanusinka
30.11.2012

Řetězec událostí ještě šílenější než v předchozím díle, ale i tak velmi lidská kniha s mnoha zábavnými prvky...