Zrcadlový tanec

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

5. kniha série Miles Vorkosigan. Miles si právě skvěle odpočal na dovolené s Elli Quinnovou a plný elánu se vrací k Dedarikským žoldnéřům, aby s nimi vyrazil na další slibnou misi. Zhruba ve stejné době se však vynoří jeho bratr Mark, který pořád ještě nenalezl svou vlastní identitu a neoprostil se od stínu svého velikého – malého – bratra. Už v minulosti si Mark vyzkoušel na Zemi, že alespoň na krátký čas dokáže úspěšně hrát Milese i před Milesovými nejvěrnějšími – projde mu to znovu? Strhující příběh zavede čtenáře na planetu Jackson, kde se ve velkém vyrábějí klony pro transplantaci mozků a kde mezi sebou soupeří velké bioinženýrské klany, z nichž některé na admirála Naismithe nevzpomínají kvůli jeho poslednímu jacksonskému dobrodružství právě v dobrém – to ale Makr neví…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21826/zrcadlovy-tanec-21826.jpg 4.530
Série:

Dobrodružství Milese Vorkosigana (5.)

Orig. název:

Mirror Dance (1994)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Zrcadlový tanec

Přidat komentář
Hadati
09.02.2016

Tři roky po událostech z předchozí knihy, se klon Milese, Mark Vorkosigan, opět rozhodne předstírat, že je admirál Naismith, Milesova druhá identita. Jeho cílem je získat prostředky k tomu, aby se pomstil Bharaputrům, zločineckému jacksonovskému klanu, který Marka naklonoval z Milesovy DNA. Jako prostředek si vybere zachránit a unést jejich ostatní klony a zasáhnout je tak na jejich nejcitlivějším místě, neboť bez klonů nebudou moci splnit požadavky svých zákazníků. Mark však netuší, že admirál Naismith si na poslední návštěvě Jacksonu udělal z některých vůdců klanů nesmiřitelné nepřátele, a že se tak žene do daleko většího nebezpečí než tuší.
Bujoldová opět plně využívá svého nápadu, jak by vypadal svět, kdyby se zneužívalo lidské klonování, a protkává tím svůj příběh. Miles se opět musí potýkat s problémy, které mu způsobil jeho klon a bratr Mark, a navíc si s ním konečně vyřešit jeho příbuzenské vztahy, ať tak či onak. Mark konečně pochopí, že není snadné se vydávat za někoho cizího, i kdyby se mělo jednat o identické dvojče. V této knize tak můžete sledovat osudy Milese i Marka.

lanusinka
20.12.2012

Trochu tužší začátek, než jsem se rozečetla, ale nakonec parádní jízda, obvzlášť pasáže s Markem...

vic11
24.08.2011

Moje nejoblíbenější kniha série, kterou vám mimochodem doporučuji přečíst stojí za to.