Cetaganda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

6. kniha série Miles Vorkosigan. Román Cetaganda predstavuje další cást cyklu o vesmírném žoldákovi a šlechtici Milesi Naismithovi Vorkosiganovi. Jeho nová dobrodružství zavedou ctenáre na vzdálenou Eta Cetu, hlavní planetu Cetagandské ríše, kde má miles reprezentovat svou planetu Barrayar – tentokrát na diplomatickém poli. Miles se však v této podivné cizí spolecnosti rozhodne zahrát si na detektiva a také splnit další ze svých chlapeckých snu – zachránit ríši. Román získal ocenení Hugo Award, poteší predevším milovníky napínavé sci-fi plné dramatických zvratu a necekaných situací....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21820/cetaganda-21820.jpg 4.535
Série:

Dobrodružství Milese Vorkosigana (6.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Talpress
Orig. název:

Cetaganda (1995)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Cetaganda

Přidat komentář
Hadati
09.02.2016

Miles je se svým bratrancem Ivanem Vorpatrilem vyslán na diplomatickou misi na Cetagandu, kde se mají zúčastnit pohřbu bývalé císařovny. Hned při příletu na planetu se nudná diplomatická cesta změní ve vyšetřování vraždy a zrady, které by mohly vést k nové válce mezi Barrayarským a Cetagandským císařstvím. A co víc, Milese a jeho společníky by to mohlo stát život.
Z děje je zřejmé, že Miles již pracuje pro Bezpečnost, oficiálně jako kurýr, neoficiálně jako spojka s Dendarijskými žoldnéři, ale stále se ještě neodehrál děj povídky Hranice nekonečna, ve které se Miles jako admirál Naismith ocitne v zajetí cetagandských vojáků.

lanusinka
03.12.2012

Trochu změna oproti akčnějším předchozím dílům, ale pořád příjemné čtení...