Paměť

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sedmá kniha série Miles Vorkosigan. Po oživení z kryostáze trpí Miles Vorkosigan alias admirál Naismith podivnými záchvaty, které mu komplikují plnění vesmírných misí. Ale nebyl by to tvrdohlavý a neústupný Miles, kdyby je – stejně jako příkazy svých nadřízených – neignoroval a nepokračoval ve velení žoldácké flotile. A katastrofa, díky které je Miles odsouzen k dlouhodobému pobytu na rodné planetě, na sebe nenechá dlouho čekat. Prozíravý šéf Císařské bezpečnosti Simon Illyan mu však tentokrát nepomůže – zdá se totiž, že ho jakoby zničehonic opouští zdravý rozum… Další napínavé dobrodružství Milese Vorkosigana, který si pro změnu zahraje na detektiva – pochopitelně na vlastní pěst, se sice neodehrává ve vesmíru, přesto nepostrádá obvyklý spád, dějové zvraty a nejedno překvapení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21828/pamet-21828.jpg 4.525
Série:

Dobrodružství Milese Vorkosigana (7.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Talpress
Orig. název:

Memory (1996)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Paměť

Přidat komentář
Hadati
09.02.2016

U Milese se projevují zdravotní problémy v důsledku jeho nedávné kryostáze, které se snaží zamlčet před svými nadřízenými. Při jedné bojové akci však dojde k nehodě, za kterou může jeho zdravotní stav. V jeho důsledku pak Miles musí s ostudou ukončit svou aktivní službu u Císařské bezpečnosti. Následně pak onemocní i šéf Císařské bezpečnosti a Miles se rozhodne na vlastní zodpovědnost vyšetřit, zda se nejedná o atentát. Jenže šéf Císařské bezpečnosti má díky své funkci mnoho nepřátel, takže podezřelých je mnoho.
V dalším příběhu Milese Vorkosigana dojde v jeho životě k důležitému předělu, kdy ze zdravotních důvodů musí opustit bezpečnostní složky. To však Milese uvrhne do světa, který zatím prakticky nezakusil – do světa civilistů. A Miles najednou musí nalézt jiný směr svého života, než je kariéra v armádě, která doteď byla pro něj vším.

Flipper
08.03.2013

Len Sci-fi román? Kdežééé! Poopravil by som to na Existencialistický sci-fi román, s detektívnou zápletkou z prostredia podobného aristokracie za šľachtických čias Márie Antoinetty (a aj to isto nie je úplné). Hlavne ma "príjemne potešilo" že ide o o 7 (!) knihu série a ja som ju čítal bez znalosti predošlých - a hádajte čo, vôbec som na to neprišiel. Bujold dopodrobna vysvetľuje zložité vzťahy, medzi národmi a postavy opisuje, akoby ich formulovala pre nového čitateľa. Takže nebudete o nič ukrátení, aj keď na začiatku sa prelúskať menej záživnými pasážami vyžaduje odhodlanie, akonáhle sa (asi v polovici knihy) dostanete k detektívnej zápletke, na všetko zlé sa v momente zabudne. Bujold si nelibuje v závratných sci-fi opisoch technológií a podobne, ale skvele analyzuje ľudskú dušu, hlavne priamy opis a rozmýšľanie hl. postavy je ukážkové a skvelo sa číta.

lanusinka
27.12.2012

Skvělé, skvělé, skvělé... Líbí se mi, že se autorka nedrží nutně jenom jednoho subžánru, ale střídá je, a každá kniha je tak originál...