Bratři ve zbrani

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

3. kniha série Miles Vorkosigan. Na útěku před pomstychtivými Cetaganďany se admirál Naismith i se svými Dendarijci ocitne na mírumilovné matičce Zemi. Z barrayarského vyslanectví v Londýně však žoldnéři neobdrží obvyklou výplatu, která se nevysvětlitelně zdržela cestou ze sektorového velitelství na Tau Ceti. Dorazí naopak rozkaz, přidělující Milese Vorkosigana ke službě na barrayarském vyslanectví do doby, než se záležitost s penězi vyřeší. Poručík Vorkosigan i admirál Naismith tak uváznou nepříjemně blízko sebe; jak udržet zdání, že se jedná o dvě různé osoby? Milesova klonovací historka vypadá zpočátku geniálně, ale potíže na sebe nenechají dlouho čekat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21827/bratri-ve-zbrani-nmD-21827.jpg 4.432
Série:

Dobrodružství Milese Vorkosigana (3.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Talpress
Orig. název:

Brothers in Arms (1989)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Bratři ve zbrani

Přidat komentář
Hadati
09.02.2016

Admirál Miles Naismith a jeho Dendarijští žoldnéři jsou po poslední akci, díky které osvobodili cetagandské válečné vězně (viz povídka a kniha Hranice nekonečna), pronásledováni cetagandskými agenty až na starou Zemi. Zde Miles zakotví a požádá zaměstnavatele Dendarijských žoldnéřů, barrayarskou Císařskou bezpečnost, aby jim za služby zaplatila, a on tak mohl vyplatit své žoldáky, opravit a nakoupit jejich výbavu a splatit jejich dluhy. Situace se však značně zkomplikuje, když nedorazí potřebné peníze. Miles musí navíc na Zemi zastat obě své identity – Milese Vorkosigana a admirála Naismithe – a přitom zařídit, aby se svět nedozvěděl, že se jedná o jednu a tu samou osobu.
V dalším dobrodružství Milese Vorkosigana dojde k situacím, které budou mít velký dopad na něj i jeho rodinu. Autorka si pro nás připravila několik zajímavých zvratů, u kterých si nebudete jistí, jaký dopad budou mít na budoucí dění. Tato kniha přímo navazuje na události z povídky Hranice nekonečna ze stejnojmenné povídkové sbírky, která se odehrává sedm let po založení Dendarijských žoldnéřů, kdy poručíkovi Milesi Vorkosiganovi je přibližně 25 let.

stilgar1
23.03.2013

Dosud nejslabší díl... Miles Vorkosigan přečkal divoký pubertální věk, stal se z něj rozvážný mladý muž a jeho žoldnéřská armáda se rozrostla a stabilizovala. Přesto je zatažen do víru galaktických válečných intrik, jejichž epicentrem je tentokrát (především právě proto, že se tam on zrovna nachází) planeta Země (kterážto má v této době ve všech ostatních ohledech ke slovu "epicentrum" velmi daleko). Tyto intriky jsou ovšem do jisté míry marginální ...v ústředí stojí Milesovy "rodinné" problémy, které se sice vyskytují náhle a s intrikami souvisí, nicméně nejsou tak zajímavé, aby dokázaly poutat mou pozornost po celých cca 300 stran knihy. Trochu mě také mrzí, že autorka nedokázala příliš využít potenciál planety Země, která je v sci-fi literatuře tak často retrospektivně navlékána do hávu "historické tajemnosti" (viz např. Asimovovo dílo :)).

lanusinka
11.12.2012

Pokračování rozhodně nezahanbí předchozí díly, je vidět, že se postava Milese vyvíjí a že co dělal v osmnácti už nedělá ve čtyřiadvaceti....


Štítky

space opera

Autor a jeho další knihy

Lois McMaster Bujold

Lois McMaster Bujold
americká, 1949

všechny knihy autora

Kniha Bratři ve zbrani je:

v Přečtených44x
v Doporučených3x
v Knihotéce27x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit1x