Dobrodruhům

Dobrodruhům https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431044/bmid_dobrodruhum-3Ie-431044.jpg 4 579 182

Neplánujte cesty… prožijte je! Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba (Voříšková). Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách. Ať už máte sami neklidného cestovatelského ducha, nebo radši jenom jezdíte prstem po mapě, Tereziny zážitky v kombinaci s autentickými fotografiemi a ilustracemi jsou natolik inspirující, že vás začnou svrbět pohorky.... celý text

Heyhey
06.11.2020 3 z 5

Na mě až moc osobní.

Pikalenka
05.11.2020 5 z 5

Ať se snažím sebevíc, vlastně nenacházím slov k popisu téhle knihy. Pro mě to bylo čisté pohlazení po duši. Tečka.

domihruzkova
31.10.2020 5 z 5

Bože, to byla nádhera! Absolutní pohlazení po duši. Ani jsem si neuvědomila, jak mi chybí svoboda a cestování, dokud jsem nepřečetla tuhle knihu. Není to cestopis v pravém slova smyslu, ale stojí to za to.

Dášašada
29.10.2020 3 z 5

Kniha je poutavá, láká svým neobyčejným vzhledem. Nejprve jsem byla nadšená,když jsem se začetla do knihy. Později jsem se už nudila. Takové nijaké, pěkné fotografie, ale o ničem. Očekávala jsem více, člověk tomu neví ...hlavy, ani paty. Takové soukromé poznámky, deník.

osman111
28.10.2020 5 z 5

Tady je to buď a nebo. Buď 5* nebo 1, nic mezi tím. Pokud se Vám líbil Fulghum, tak je to kniha pro Vás. Co se týče obsahu, ja jsem nadšená. Jemné, poetické, mile hluboké. Myslím, že tato kniha má potenciál ve Vás něco zanechat.
Velkým plus je i nádherná grafika.
Toto se povedlo, krásné.

Ditules
26.10.2020 3 z 5

Cestovatelský deník Terezy Voříškové je spíš její vnitřní zpovědí. Pokud máte rádi Terezu a její osobnost, tak si budete libovat.

vlkodlaq
23.10.2020 odpad!

Neucelený, neuspořádaný a notně chaotický shluk myšlenek, názorů a pozorování a snaží se tvářit jako cestopis, což není. O zemích a místech se toho dozvíte pramálo, něco více o jídle, což někoho zajímá, mě nikoliv. Pokud bych to měl hodnotit ryze jako cestopis, pak by to musel být jednoznačně odpad. Pokud ale máte rádi Terezu Rambu jako osobnost a rádi nakouknete, co se jí děje v hlavě, jistě Vás to bude bavit. Pro mě je to velké zklamání a ztráta času.

LadyCotton
22.10.2020 1 z 5

Kniha byla pro mě velkým zklamáním. Není to cestopis, jsou to myšlenky autorky (nebo snad pokus o filozofii?) které zachytila během svých cest. Nicméně o daném místě se nedozvíme vůbec nic. Kapitoly Láska jsou tam jako proč?

Kuci12
15.10.2020 4 z 5

Terezko, Terezko, jak hodnotit nehodnotitelné. Tohle není knížka tohle jsi ty. Je to tvoje cesta, tvoje pocity, názory, změny a všechno co máš ráda i co tě děsí. Je to, jako vydat svůj osobní deník. Tvoje osobní zpověď. Jde tu o cestování a vlastně ani nejde. Měla jsem při čtení tisíc názorů a myšlenek. Někdy tě chápu a někdy, jsem mimo, ale úplně. Klobouk dolů, za to, co jsi všechno zažila a přežila a hlavně, že jsi se nebála vydat, sama sebe v knížce. Hodně cest a ještě víc návratů. Hvězda navíc, za obálku a grafiku celé knížky.

Vasobdivovatel
01.10.2020 1 z 5

Lidi neblázněte vždyť ta kniha je příšerná nemá hlavu ani patu Tereza Ramba místo ,aby vyjadřovala co zažilak tak vyjadřuje nějaké pocity málo obrázků nic se z té knihy nedozvíme a Tereza Ramba celou dobu mele jenom z cesty a ob kapitolu čteme blbiny o lásce a Rézi by se měla snažit psát spisovně.

Vasobdivovatel
01.10.2020 1 z 5

lidi neblázněte vždyť ta kniha je příšerná nic se z ní nedozvíme.Nespisovně napsaná Rézi vyjadřuje pořád nějaké pocity a ty pedofilně napsané texty o lásce byly až deviantní.

jasmina.kralova
30.09.2020 5 z 5

Láska je.
Terezy styl psaní je brutálně nakažlivý, její nespoutanost jednoduchých vět v sobě zároveň nese hloubku a sílu tak mocnou, že nemáte chuť dělat jiného, než číst.

lucakuca
21.09.2020 5 z 5

Teda Rambová! Že jsi hvězda, to víme, ale že až takováhle dobroDružka! Pecka! A moc děkuji za inspiraci - chci si taky stvořit svůj malinkatý zážitkový deníček :-) výletů.

klarenzi
12.09.2020 5 z 5

U cestopisů se občas zdráhám. Některé ve mě budí frustraci z toho, že zrovna nikde nejsem. Ale tenhle pocit jsem z tohoto skvostu neměla ani náhodou. @tereza.voriskova napsala nádheru, který pro mě byl balzámem na duši. Nejen že máte pocit, že cestujete taky, ale dojde vám, že život zkrátka není o cestách za hranice. Ale o cestách životních. Nejvíc mě bavily kapitoly Láska, kde se s Terezou názorově potkáváme. Když kdysi hovořila proslov o svobodě na Václaváku, hledala jsem si ho na internetu a poslechla znova. Ale ha! On je i v téhle knize a já se k němu mohu vracet kdykoliv chci.
A jako bonus je ta vazba, ty ilustrace, ta vůně, ten pevný papír.
Do “Dobra druhům” jděte fakt! A nemusíte být dobrodruzi, je to poklidná jízda, která vás nutí se rozplývat a přiblble usmívat.
Láska je❤️
@knihodura

Kombajnerka
11.09.2020 5 z 5

Ano, ano, ano! Tahle knížka mě chytla za srdce a dokázala mě dokonale přemístit na místo vyprávění. Donutila mě se zamyslet, pousmát i zasmát. Pár stránek bych si nechala zarámovat, jak jsou krásně napsané. Zážitek, děkuji!

Hani_cerna
11.09.2020 5 z 5

Proč nejde dát 6 hvězdiček? :)
Nádherná knížka ... zasmála jsem se u ní, pobrečela ... takto krásně zpracovanou knihu jsem snad ještě v ruce neměla... opravdu úžasná ...

dagmar7365
07.09.2020 4 z 5

Moc příjemné čtení. Víc o prožívání než cestování, občas jsem se ztrácela ke komu nebo o kom Tereza hovoří, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Formát a zpracování knihy je moc povedené, tím jak je v knize spousta volného místa, tak o to víc má čtenář prostoru vychutnat si ji.

Janiip
03.09.2020 5 z 5

Kniha mě dojala, bavila. Musela jsem si dávat pozor, abych ji nepřečetla rychle. Doufám v pokračování:-) To, že ta knížka krásně vypadá je krásný bonus.

hana5094
31.08.2020 5 z 5

Úžasná kniha, která ve mě vyvolává spoustu emocí - dojetí, euforii, nostalgii, radost, vzrušení a zároveň podněcuje k dalším cestám a objevováním. Mohu jedině doporučit každé cestující duši.

Ema22
26.08.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla za tři odpoledne. Pomalu a užívala si krásné fotografie. Poprvé mě nerušila obecná čeština. Kupodivu. Mnohokrát jsem se zasmála a jsem překvapená, s jakou autentičnosti Tereza přenesla své cestovatelské dojmy na papír. Kolikrát jí bylo zle, kolik krásného i méně hezkého viděla. Mám chuť vyrazit někam daleko, zvykat si na bolest svalů a nikoho celý den nepotkat.
"Radost je biochemická reakce. Musíme chtít, aby přišla. Nenaplní nás, že máme muže nebo ženy, úspěch, nebo že jsme hubený. Nenaplní nás Až. Musíme se naplnit sami! Zvnitřku ven! Zahajuji radování se."