Dobré úmysly

Dobré úmysly https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339975/bmid_dobre-umysly-P1C-339975.jpg 4 274 31

Napínavý, psychologicky prokreslený příběh dvou žen a dvou ztroskotaných manželství, ale i osud úspěšné právničky, specialistky na rozvody, která se snaží pomáhat jiným zklamaným ženám, a přitom si neuvědomuje, že se jí rozpadá vlastní manželství. Autorka mistrovsky skloubila osudy několika rodin – nevyhnula se ani čtyřúhelníku – a zejména s hrdinkami procítila jejich zoufalství, pocity méněcennosti a potřebu lásky. Lenn, Kathryn a Renee však nakonec v sobě najdou sílu čelit nástrahám a pokračovat v životě mnohem silnější a vyrovnanější... a s příslibem nového štěstí... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Good Intentions , 1989

Nofar197
20.03.2024 3 z 5

Renee, schopna právnička, Liz, sociální pracovnice. Dvě naprosto odlišné ženy, které nespojují spolecni známí nebo přátelé, povolání, koníčky, ale jejichž soukromý i pracovní život se v určitém bodě protne.
Liz se vyrovnává s rozvodem : Co se mnou není v pořádku, v čem je ta druhá lepší? Lépe rozumí jejímu partnerovi, když se vrací unavený domů? Je schopnější a napaditejsi v intimní oblasti? Nebo umí lépe vařit? Podaří se jí přenést se přes pochybnosti o sobě samé a navázat nový vztah?
Právnička Renee, Lizin protipól, má zdánlivě všechno, po čem žena může toužit : Výborně rozjetou kariéru, úspěšného manžela, krásný byt v petipatrovem kondominiu na Floridě.... Přesto nekontrolovatelně přibírá a s každým dalším kilogramem nabírá na intenzitě i její osobní a profesionální nejistota. Co jevv jejím případě důvodem? Do dlouhodobě nedobreho stavu rušivě zasahuje i přítomnost nevlastní dcery a sestry Kathryn......
Nejde sice o nejlepší z knih Joy Fieldingove, přesto se četla docela dobře, ale hlavně v sobě příběh Liz a Renée nese důležité poselství : Ne za všechny nepříjemnosti v manželství můžeme my ženy.

pegasek
16.10.2023 3 z 5

Kniha mě první půlku nudila, dej se strašně táhl, nic méně v druhé půlce začala být docela zajímavá

kadgam
21.08.2022 2 z 5

Príbehy, ktoré píše život asi častejšie ako by sme čakali.
Zaujali ma skoro záverečné slová sestry Kathrin "jej manžel bol jej život" a keď náhle zomrel pocítila slobodu, dostala svoj život späť až nevedela čo si s ním počať.
Aj ďalší dvaja manželia boli manipulatívni a nárokovali si riadiť rodiny, čo v prípade Renee viedlo k nekontrolovanemu priberaniu

GaleW
25.07.2022 3 z 5

Za mě lepší průměr, četlo se dobře, více mě zaujal příběh Rennee, než Liz, ale to je na každém. Jen ten konec byl na mě trošku moc uspěchaný.

Aleh
09.02.2022 4 z 5

Mou favoritkou od Joy Fieldingové je jiná kniha, ale i tak se mi kniha hodně líbíla. Musíte uznat, že i obyčejný každodenní život okořeněný vztahovými problémy je mnohdy velké drama a přináší spoustu komplikací A tak nemohu sdílet názor, že šlo jen o manželské problémy. Úžasné na tom je, že románové hrdinky vzešly ze všech trampot a nesnází životem poučené, vyrovnané a stojící na prahu svých nových životů.

Tereyciiik
18.06.2021 3 z 5

Není to naše známá a dobrá Joy.. Myslete na to, až budete číst.
Mám z ní zvláštní pocit. Na jednu stranu mě to nebavilo, nuda, žádná akce ani napětí, jen prostě všední problémy všedního cloveka.
Na druhou stranu mě bavila a rozesmivala René, kvůli které jsem to dočetla.
Těším se na další, snad už zajímavější knihu.

sonkovaj
01.05.2021 3 z 5

Zpočátku jsem nemohla uvěřit tomu, že čtu opravdu knihu od mé oblíbené Joy. Naprosto jiný styl psaní, děj se táhl jak rozbředlá cukrová vata, stále jsem čekala na nějaký wow efekt, který se tedy nekonal. Při vytahování další Snikers tyčinky ze šuplíku hlavní hrdinky už jsem vyskakovala z kůže. Dočetla jsem jen se sebezapřením.

tyna14
20.11.2020 2 z 5

Moc mě to nebavilo, příběh tak nějak nezáživně plynul a většina postav byla nesympatická.

jankasvanka
26.01.2020 4 z 5

Mě se kniha líbila,četla se moc dobře.

Zahirica
20.11.2019 2 z 5

Keď viem už v prvej pätine ako to skončí, tak ma to vôbec nebaví. Priehľadná a dosť slabá kniha...

JezinkaJ
03.04.2019 4 z 5

Ach ty dobré úmysly... Slovní spojení "myslím to s tebou dobře" mi spolehlivě nažene strach.
Kniha se dobře a snadno čte. Děj plyne, nic mimořádného se neděje, protože se to už stalo, a vy postupně vstupujete do života hlavních postav.
Být opuštěn svým partnerem jen proto, že odešel k někomu jinému, je těžká životní situace. A zvládnout to bez ztrát, je ještě těžší. Stejně, jako je obtížné opustit někoho, kdo vám bere sebe.
Mně se kniha líbila.

micha-ella
12.07.2017 3 z 5

Nevím proč, ale pletla jsem si hrdinky.

EvikU.
08.04.2017 3 z 5

Celkem dobrá kniha. Průměr.

EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Kniha není špatná. Ale ani vyjímečná. Takový průměr , když už není co číst.

evca7271
13.05.2016 4 z 5

moc pekne cteni

HankaMarek
26.11.2015

no nevím trochu tak napůl

niknikita
22.06.2015 4 z 5

Knihy Yoy Fieldingové se čtou lehce, ale to je známá věc. Tentokrát jsem se neubránila pocitům, které znám na vlastní kůži - tak trochu příběh ze života, naštěstí bez příliš dramatických zvratů a konců.

blanickaa1
04.12.2014 4 z 5

Celkem se mi kniha líbila. Nejsem milovnicí ženských románů, takže jsem uvítala, že v knize neprobíhala žádná obrovská lovestory. Takový skutečný život a trable tří žen.

Alysa
06.10.2014 3 z 5

Vůbec mi nepřišlo, že čtu knihu od J. Fieldingové. Kniha postrádala napětí, zvrat situace, nebyla v ní ani žádná pořádná zápletka a od začátku knihy bylo jasné, jak dopadne. Jsem lehce zklamaná, ale to jen proto, že jsem zvyklá na něco jiného. Být to má první knihy od Joy a nemít s čím srovnávat, jistě bych se na knihu dívala jinak.

Modrina
30.05.2014 3 z 5

Tahle knížka mě zaujala asi nejmíň. Jsem zmlsaná, autorka to umí líp. :)