Do posledného dychu

Do posledného dychu
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423183/bmid_do-posledniho-dechu-mPR-423183.png 5 2870 2870

Šaty nasiaknuté krvou, viečka násilne zatvorené. Tak vyzerá mŕtve dievča v kontajneri. Detektív séfinšpektor Erika Fosterová je síce na mieste nálezu ako prvá, prípad však nespadá do jej kompetencie. No ani tento fakt ju nedokáže zastaviť. Erika sa okamžite vrhá do práce a veľmi rýchlo odhaľuje súvislosti s inou, štyri mesiace starou, nevyriešenou vraždou. Obe obete sa našli v rovnakom prostredí a zomreli tým istým spôsobom. Navyše si obe dohovorili schôdzku cez internet... Keď za podobných okolností zmizne ďalšie dievča, musia Erika Fosterová, Mossová aj Peterson konať čo najrýchlejšie. Koľko času im zostáva, kým sadistický vraj zabije aj toto dievča? Kto sa skrýva za falošnými profilmi na facebooku a láka naivné mladé ženy na schôdzku? A ako Erika chytí vraha, ktorý vlastne existuje len virtuálne?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Last Breath , 2017

ela1972
24.12.2020 5 z 5

Opět super

capricorn__
08.12.2020 odpad!

Dneska jsem chytil náladu zkritizovat téměř všechny knihy v sérii a u této se poněkud zdržím. Už jsem u předchozích knih stačil shrnout všechno, co mě štvalo, ale tady se zdržím u vraha samotného. Co jsem si všiml, všechny záporné postavy od Bryndzy jsou strašně, ale opravdu strašně hloupé. Člověk by jim skoro nevěřil, že takové činy umí provést tak, že je policie nemůže objevit. Tihle vrazi jsou strašná paka, abych pravdu řekl. Pro to, aby dokázali neustále kličkovat s policií, vymýšlet, jak jim utéct, jak se schovat, jak zahladit stopy, potřebují být sakra chytří, nebo snad ne? Tenhle vrah byl sice opravdu krutý a bezcitný, taky mu nechyběl těžký životní příběh, který je pro takové lidi typický, ale připadalo mi, že neumí ani do pěti počítat.

1bublina
07.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Jako vždy super a na konci napínavé, že knihu nejde odložit. Akorát mi vrtá hlavou jedna nesrovnalost. Na konci knihy Darryl drží brokovnici. Rozhodne se zabít, strčí si hlaveň do úst a stiskne spoušť. Erika pak zjistí, že má jen zraněné rameno..? Jak je to možné? Špatně jsem to pochopila nebo je to chyba v překladu? Klidně mi někdo napište zprávu a vysvětlete, prosím.
A druhá věc - nevěřím, že by se Beth podařilo odemknout zámek (dokonce tři zámky) bez předchozích zkušeností. Takže za to ubírám jednu hvězdu.

Olous1
22.11.2020 5 z 5

Já prostě Eriku Fosterovou miluju.Celá série je perfektní, jak styl tak i zápletka je geniální. Takže mi zbývá poslední díl. Jdu do něj. Všem doporučuji přečíst,fakt bomba.

Julayka
19.11.2020 5 z 5

Vyborna kniha. Ostatně jako všechny od tohoto autora!

AAndulka
12.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Za mě asi nejhorší díl ze série. Začátek vypadal velice slibně. Erika si dál řeší své soukromé záležitosti, i když v této knize asi ne tolik jako v ostatních. Ani mi nevadí, že prakticky od začátku známe pachatele, naopak se mi líbil jeho úhel pohledu. Ale zůstává zde spoustu nevyřešených věcí.

SPOILER: Jak například vrah dokázal s takovou chirurgickou přesností nechat ženy vykrvácet přes femoralni tepnu? Nebo ještě jedna vlastně identická PEC s farmou a červeným citroenem, který se na místě vyskytoval vždy v dobách únosů? Atp. I přestože pachatele známe, jeho touhu zabíjet v knize nikdo pořádně neosvětlil. Ano, šikana, ale jen lehká zmínka? ...

Jednoduše řečeno, kniha čtivá, zajímavá, ale za mě nejhorší díl ze série, což je ale určitě neodláká od dalšího dílu.

Mousí
06.11.2020 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, je zajímavá a čtivá. Je to v pořadí třetí kniha od tohoto autora a už se těším na další v pořadí. Doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi tento druh napětí.

Jani23
01.11.2020 5 z 5

Výborná kniha.

Mája777
31.10.2020 5 z 5

Tak tenhle díl byl hodně drsný. Tentokrát víme, kdo je protivníkem a sledujeme trnitou cestu Eriky a jejího týmu. Nebudu víc prozrazovat. Doporučuji k přečtení.
(31. 10. 20 - 24 927 - 57)

Venny345
25.10.2020 4 z 5

V dnešní době je převelice těžké narazit na kvalitní thriller či detektivku, které by nebyly plné klišé situací. A proto je vždy jistota sáhnout po Bryndzově sérii s Erikou! Jako jeden z mála si uchovává vysokou úroveň psaní a také vás dokáže udržet napnuté jako kšandy až do úplného konce.
Nehledě na to, že se při četbě i pobavíte nad ironií hlavních hrdinů. Vřele doporučuji číst originální verzi, je to jakási přidaná hodnota, která vám vykouzlí tu londýnskou atmosféru přímo i vás v pokoji. :)

išinda15
18.10.2020 2 z 5

S vidinou skvělé detektivky, dle hodnocení, jsem se vrhla na svou první knihu od R. Bryndzi. A tohle jsem fakt nečekala. I když se autor do ní "namontoval" co si doba žádá /kouření jako akt zoufalství, etnickou pestrost, homosexualitu/, to podstatné, co dělá dobrou detektivku jsem tam nenašla. U hlavní vyšetřovatelky jsem postrádala osobnost, důvtip, pro nějaký smysl pro humor se vůbec nenašel prostor.
Drsné vraždy servírované v řadě, podivný způsob vyšetřování s proplétajícími se pracovními vztahy mezi policisty, no taková obsáhlá slohovka na téma Superdetektivka.
Poněkud propracovanější se mi zdály části týkající se Darryla, i když alespoň z objasnění jeho jednání by asi šlo vytěžit víc. Proto jsem také vydržela číst do konce a i to zklamalo.
Kniha mi neseděla ani po jazykové stránce /opakující se slova, fráze/.
Jediný přínos: nyní vím, kde je femorální tepna.

saryk93
06.10.2020 5 z 5

Robertovy knížky se mi čtou hrozně dobře, je to přesně styl, co mám ráda a hlavně - na rozdíl od jiných autorů - vím, že mě konec nikdy nezklame. Super a už se těším na další knížku ze série :)

janina66
04.10.2020 5 z 5

Doslova přečteno do posledního dechu. Opět skvělé, napínavé se svižným dějem. I když vraha známe téměř od začátku, vůbec to neubírá na napětí. Kapitoly jsou krátké, tudíž vás to nutí číst dál a dál.

Warty
26.09.2020 4 z 5

Opět skvěle napsané, čtivé a napínavé až do konce.

Eleanor-ka
15.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo trošku netradiční, než na co jsme u Roberta Bryndzy zvyklí. Narozdíl od Dívky v ledu a Temných hlubin, je tento příběh podle mě opravdu děsivý a místy mě i mrazilo při pomyšlení, že se tohle skutečně běžně děje. Ne že by mě předešlé příběhy nešokovaly, tady mi chybělo rodinné tajemství, které vyústilo ve vraždu/zabití. Zde od začátku víme, kdo je sériový vrah a netrpělivě čekáme, až na něj spadne klec. Bohužel v tomto případě Erika a ostatní moc neváleli, vrah byl vždy o krok napřed a nebýt jeho pochybení, nikdy by na něj ani nepřišli a to mě mrzí. Protože zrovna tohoto parchanta jsem si strašně moc přála "vidět" viset!

Nicméně, jako vždy autor nezklamal. Jakmile se začtete, už se od knihy neodtrhnete.

Sammy.Boy
14.09.2020 5 z 5

Další trefa do černého! Tentokrát známe vraha už během několika prvních kapitol, ale to příběhu neubírá nic na ničem! Přibylo brutality a násilí, napětí se stupňuje a hlavní hrdinové se čtenáři dostávají pod kůži čím dál víc, stejně tak jako Bryndzovy knihy. Druhá polovina knihy přečtená na jeden zátah (vlastně téměř DO POSLEDNÍHO DECHU), takže spokojenost!

ydnac
04.09.2020 5 z 5

Bryndzovky :-) čtu všechny, děj je svižný, Erika mě baví. Jen tak dál :-)

stefi61
31.08.2020 5 z 5

Robert, to je vždy pecka
Přečteno rychlostí blesku :)

Címa
30.08.2020 5 z 5

Celá série o Erice Fosterové je vyborne napsaná, líbí se mi krátké kapitoly, kde se sleduje jak linie vyšetřovatelů, tak vraha i obětí. Velmi dobře čtivé, propracovaný příběh, fandím vyšetřovatelům v úspěšném dopadení vraha, jak kdybych je osobně znala. Už teď se těším na další knihu, je to dost návykové.

SilvieSisinka
30.08.2020 4 z 5

Mě se velmi zamlouvali krátké kapitoly v knize. Četlo se to krásně samo. Bylo tam všeho dost napeni, mnoho vražd. Super kolektiv vyšetřovatelů.