Do pekla a zpět

TOHLE JE ÚTĚK Z NEW YORKU VERZE MASO A KREV… Zřídit autonomní zónu, která funguje jako věznice pro ty nejdrsnější recidivisty, se může jevit jako dobrý nápad. I v roce 2028. Horší je, když vás pošlou, abyste z takového místa někoho vytáhli ven. Zvlášť když jste vládní zabiják známý pod jménem Strašák a úkoly jako záchranné operace obvykle nemáte v popisu práce. Navíc se přitom zapletete do hry tajných služeb, kde je každý postradatelný. A nejvíc ze všech právě vy. Povznášející dobrodružství, hrdinské činy, čestní muži větší než sám život… Ani náhodou! Tohle na stránkách této knihy skutečně nenajdete. Připravte se na brutální násilí, zrádné agenty, psychopaty, kanibaly a větší než malé množství krve. _________________ „Dokonalý hardcore, kdy není důležité zvítězit, ale přežít. Tahle nahláškovaná řežba vám pocuchá nervy!“ – PEVNOST...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471121/big_do-pekla-a-zpet-uwx-471121.jpg 4.374

Kniha Do pekla a zpět

palec

Čím dál lepší.

hanzmb

Zcela nadšený z Projít ohněm jsem se pustil i do této knihy. A nadšení mě neopustilo. A to jsem netušil, že to bude zase o Strašákovi a vlastně předsazený díl. Ono to ani nemusí být sci-fi. Nikdo neví, kam se za těch 6 let naše realita posune. Ale jak autor uvádí, nejhorší Gretino údobí už je minulostí, takže tak nejhůř nebude. Taky se mi líbil způsob na urychlení stavby dálnic - vodní děla a zastavení dotací. Je fajn, že pořádné drsárny z naší kotliny píší i mladší autoři, když Kulhánkovi a Kotletovi došel dech.

renefer

Moje první kniha od tohoto spisovatele, zdárná konkurence pana Kotlety. Líbily se mi hlášky spojené s televizní kulturou, ale další generace čtenářů už se na ně chytat nebude. A taky moc řezničiny, asi jsem nějak zútlocitněla nebo co. No doufala jsem v pokračování, akční návrat do New Yorku v dalším díle, ale konec je takové shrnutí, že už nedoufám.

SirChico

Do pekla a zpět je moje první setkání s Jakubem Hozou. Občas si trošku zariskuju a pořídím si náhodně knihu co na mě vykoukne z doporučení aniž bych si o té knížce cokoliv zjistil. A tentokrát to docela vyšlo. Jakub Hoza je docela dobrý učen Kulhánkovské školy (kterou teď silně okupuje Kotleta), takže se jedná o akcí nabytou knihu plnou krve, vražd a genocidy mírumilovných nácků a/nebo kanibalů. Je docela silně fascinována filmem Útěk z New Yorku, k čemuž se taky na několika místech hrdě hlásí. Ale kromě toho má autor docela dost svých nápadů a jako celek to působí docela jednolitě a uceleně. Je tam i trochu cítit hlubší motivace postav a pozadí trochu většího příběhu (což mi docela chybí u Kotlety). Taky se mi hodně líbilo přerušení hlavního příběhu a přesun do třetí osoby, moc to pomohlo zmírnit deus ex machina a vysvětlit konec (tohle mi zase chybí u Kotlety - zatím moc neumí konce). Jediné co bych mohl vytknout jsou občas až moc útržkovité segmenty v akčních scénách, neporazitelný hlavní hrdina a podivná rozpolcenost psychiky Strašáka (moc si neumím představit jak se chladnokrevný zkušený zabiják stará o teplo, pohodlí a duševní zdraví osoby, kterou zrovna potkal). Kromě toho jsem si tohle hodně užil. Ano je to trash sci-fi akce, ale je to dobře napsaná trash sci-fi akce. Určitě se podívám po jeho dalších knihách.

ctenar2846

Hrdina příběhu je takový ,,Český Rambo‘‘ (vlastním jménem podle všeho Ctirad) je elitní zabiják (krycím jménem Strašák). Jak sám říkal, s tím mu hodně pomohla rekvalifikace, dřív byl paleolontologem, bohužel pro nedostatek studijních grantů začal místo vykopávání mrtvoly vyrábět (jasně asi si dělal p***l když to tvrdil, ale co když ne???). Sakra tenhle chlápek byl prostě sympaťák hned od začátku, byl brutální, efektivní, vtipný a zase brutální. Navíc sypal z rukávu jednu legendární filmovou hlášku za druhou a tím u mě nahnal další body.
Kniha celkově je brak… ale opravdu velmi povedený. Děj valí a mrtvoly se vrší jedna na druhou, a tak to má být. Prostě rychlé odpočinkové čtení, kde nepřemýšlíte, jen se vezete a vlně akce.

biki
29.12.2021

Pár stránek mi trvalo než mi došlo, že děj časově předchází jiné autorově knize Projít ohněm. O to víc jsem si ji ale užila - akce stíhá akci, tečou hektolitry krve a mrtvol utěšeně přibývá (všechny z rukou Strašáka si smrt opravdu zasloužily), a to vše proloženo trefnými a vtipnými hláškami. Situace se samozřejmě neobejde bez několika zádrhelů, ale co to pro našeho hrdinu je, no ne? Od toho jsou přece hrdinové, a proto o nich tak rádi čteme.

Eyghon
12.12.2021

Je to prequel knihy Projít ohněm. Klidně to mohli vydat v opačném pořadí. Kvalita opět vysoká a komu se zdál hlavní hrdina "overpowered", tak Projít ohněm raději nečtěte :)

vlkodlaq
06.12.2021

Není to sci-fi, není to fantasy, není to ani nový Kulhánek, jak někteří tvrdí, je to taková akční dobrodružná beletrie, ale co musím uznat velmi čtivá a se slušným spádem. Ačkoliv tedy trvám na tom, že se o nového Kulhánka nejedná, rozhodně se na páně Hozu zaměřím a pouštím se do další jeho knihy.