Divotvůrce

Divotvůrce https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351295/bmid_divotvurce-0OR-351295.jpg 4 700 145

Divotvůrce série

Magie je zrádná hra. Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc. První svazek napínavé série nabité triky, pastmi a neuvěřitelnými průpovídkami mluvícího veverčáka.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Spellslinger , 2017

DannyLady
01.07.2020 3 z 5

Na sérii jsem se dlouho chystala a musím říct, že zklamaná nejsem. V každé takovéto sérii jsou ti nejlepší a nejoblíbenější vždy ti s magií v krvi, ale Ferius Parfax je všechny převálcovala. Hned od první scény jsem si jí zamilovala. Kellen je výjimečný svou chytrostí a lstivostí, takže ani nepotřebuje superschopnosti, aby mohl být hlavním hrdinou série. A v momentě, kdy se na scéně objevil Reichis, bylo jasné, že to bude pořádná jízda.

Enny06
16.06.2020 5 z 5

Fantastická kniha. Kellen je outsider, Feriux je kámoška do nepohody a kočkoveverčák má rád lidské oči :D. Prostě boží !

8961
22.04.2020 5 z 5

Je to úplně Boží Normálně jsem se do něho a Feriux zamilovala. Jsou super dvojka, myslím že by to chtělo trochu ty obrázky ,ale i tak je to super, i bez obrázků ,můžete zapojit vlastní představu owo. Opravdu doporučuji, byla to knížka po které jsem v knihovně čapla jen tak a myslela jsem si že to bude kravina HOUBY. DOKONALOST .Přečtěte si určitě

monika011
11.04.2020 4 z 5

Konečně kniha, kde hlavní hrdina vyloženě není přeborník v nějakém oboru. Není nejkrásnější, nejstatečnější, nejchytřejší, zkrátka není nej. Konečně kniha, kde hlavní hrdina prostě je. Takový opravdový, skutečný. A o hodně více sympatičtější než všichni ti hrdinové, u kterých nám je jasno, že to v sobě prostě mají. Protože u Kellena celou dobu přemýšlíte, jestli to v sobě má. Tu odvahu, čest, magii. Jestli v sobě někde hluboko má opravdového může. To se mi na knížce líbilo - vývoj Kellena. Sledujeme, jak se z chlapce se stává muž a tolik mu držíme pěsti, aby to konečně vyšlo.

"Když si chceš vymyslet příběh, vždycky je nejlepší takový, kterému lidi uvěří."

A tak tu máme další kouzelný svět, kterého chceme být součástí víc než jen tím, že ho budeme číst. Proč? Protože lidé tu mají magii, na kůži mají vytetovaný kouzelný pásky, které se jim jednoho dne rozzáří. A nebo taky ne a to nás možná ještě více přitahuje. Také protože v lese jim běhají extra zábavný kočkoveverky, potuluje se tam jedna ironická zrzka a karty tam mají větší význam, než jaký se nám na začátku může zdát. Tohle všechno a ještě víc vám může Divotvůrce nabídnout.

lucakuca
28.03.2020 5 z 5

Čtivé! Hrdina outsider, zrzavá drsňačka a hoodně divný zvíře se smyslem pro humor. Kupodivu minimální romance. ,,Život je prokletí. Láska je lék." „Udělej to, co si myslíš, že by udělal muž, kterým se chceš stát.“

pleplova_reads
16.03.2020 5 z 5

Skvělé postavy, super příběh, celkově zajímavé prostředí. Hrozně se mi libí obálka, stejně tak u všech dalších dílů. Knihu jsem si užila a nemůžu se dočkat jak to celé bude pokračovat dál.

lubtich
22.02.2020 4 z 5

Ale jo, adekvátní četba. Svět se mi vcelku líbil, postavy kloudné (především uštěpačné poznámky té Ferius a Reichise byli famózní, hlavní postava taktéž dobrák vod kosti), trochu mi chyběl barvitější popis prostředí, takhlenc jsem vobčas netušil, v jaké sféře se děj nacházel. Jináč se kniha velmi pohodlně čte, byť kniha vypadá jako dvoumetráková bichle, tak stylistika knihy plynulosti četby dost napomáhala. Jsem četbou nasycen a spokojen. Jo a ještě jen, mám výtku ohledně variability těch jmen, ale to nebudu kafrat, to je dosti relativní lamentace :Dd

Kulivlad
20.02.2020 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto úžasné. Na knihu jsem párkrát narazila a rozhodla jsem si ji přečíst. Kniha je skvělé napsána a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh byl originální a napínavi. Kellena jako hlavního hrdinu jsem si zamilovala bylo fajn mít hrdinu, který všechno neumí a nezná.

marketakraketak
05.02.2020 4 z 5

Odpočinkové dobrodrůžo, co se nebudu bát dát číst svým synům. Těším se na další díly.

Jaehyun
09.12.2019 5 z 5

Úžasná kniha a hlavně originální! Už se těším až si koupím další díl.

Tridenti
26.11.2019 4 z 5

Abych se přiznala, před čtením této knihy jsem nečetla žádnou anotaci, žádnou recenzi ani doporučení. Spoléhala jsem se jen na úžasnou obálku a exotické jméno autora doufajíc, že tyto dvě věci mi zaručí příjemnou zábavu s poutavou a napínavou knihou se spoustou zvratů a akce.

Byl to pro mě takový skok do neznáma...
A vyplatilo se!

Kniha opravdu má co nabídnout. Nový svět, magii, romantické postavy, další magii, akci, zvraty, nedorozumění, boje, bájný zvířata a nakonec i jednoduchý hravý vtip, který mi připomíná Ricka Riordana. Bomba :)

béčko
24.11.2019 4 z 5

Všechny knihy žánrů fantasy, sci-fi apod... jdou obvykle mimo mě. Nenapadlo by mě si Divotvůrce přečíst. Dostala jsem se k tomu celkem náhodou - díky knižní štafetě a jsem za to neskutečně ráda.
Kniha Vás tak neskutečně elegantně dokáže vthánout do děje. Zkráka začnete číst a pokud se neodtrhnete na delší dobu, tak čtete a čtete až nakonec litujete, že jste dočetli. Střídá se jedna napínavá část za druhou.
Musím souhlasit s mnohla lidmi. Protože jsem si velmi oblíbila jak Freius tak i kočkoveveráka.
Kniha nebyla dokonalá, ale pro začátek mých fantasy knížek jsem spokojená.

Padfoot
03.11.2019 4 z 5

Kellen je pro mě neuvěřitelně osvěžujícím hrdinou. Nevím, po jak dlouhé době nečtu fantasy o hrozně talentované, ve všem skvělé a navíc hrozně krásné holce. Kellen je zvláštní maximálně tím, jak ztracený je případ. (Konečně postava, se kterou se můžu ztotožnit, žejo). Navíc je příběh plný akce. Rodinné drama a boj o přežití. A jako bonus sem ještě de Castell zvládnul propašovat střípky svojí filosofie a všechno to zabalil do dávky humoru v podobě naježené nadávající koule, co ráda jí oči. Jen právě Argosanská filosofie mi občas nedává úplně smysl (ale Kellenovi taky ne, takže možná je to schválně) a historie a uspořádání světa má někdy mezery. Zatím si tu odložím kupičku nadějí a do druhého dílu nebudu ani dutat. Protože tohle bude buďto dost velká jízda nebo móc velký zklamání.

„Udělej to, co si myslíš, že by udělal muž, kterým se chceš stát.“

knihomolkaXD
31.10.2019 5 z 5

Nejoblíbenější série! Ferius a Reichis mi přirostli k srdci.❤

NudeRose
04.09.2019 4 z 5

Z počátku mě kniha úplně nebavila. Hlavní hrdina sice zaujal tím, že vlastně vůbec není hrdina, ale jinak nic moc. No, ale pak nastal zvrat. Zajímavá osoba Ferius a později ještě zajímavější kočkoveverčák přidají ději to, co potřeboval.

Adele02
20.08.2019 4 z 5

Tohle bylo milé překvapení! Od začátku jsem se bavila. Ferius a kočkoveverčák jsou naprosto skvělí :D

Cometka
19.08.2019 5 z 5

Dávám plný počet, za mě skvělá YA fantasy. Autor si skvěle "pohrál" s příběhem a líbí se mi, že zde není jen jedna hlavní postava, ale rozvíjí se jich víc - jak padouši, tak klaďasové. Jsem zvědavá, jak vše dopadne a jdu hned na další díl. Rozhodně doporučuji!

Kikulka97
10.08.2019 3 z 5

Tolik skvělých věcí jsem o této knize slyšela, na besedě s autorem jsem byla a nu....tři hvězdičky.
Zajímavá fantasy s novým světem a úplně novým nádechem. Nevím, slyšela jsem o knížce samé dobré a rozhovor s autorem, co jsem zhlédla mě nadchl. Ale upřímně? Hlášky tam byly vtipné, kniha byla čtivá. Kočkoveverčák postava zajímavá. Ale dát tomu víc než tři hvězdičky? Tentokrát budu skoupá. Nedám. Třeba mě druhý díl přesvědčí.

lucygreen
30.06.2019 3 z 5

No čekala jsem víc, ale první díl byl hlavně o seznámení se světem a postavami. Kniha byla zajímavá a četla se docela rychle, další díly budou určitě lepší. Kočkoveverčák byl samozřejmě nej :).

Ivka14
30.05.2019 4 z 5

Krásný svět plný fantazie, kde každá postava je něčím specifická a moje nejoblíbenější je Kellen.