Temný prorok

Temný prorok https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1061/bmid_temny-prorok-a5O-1061.png 4 841 36

Divocí a zlí série

Ve třetím dílu Divokých a zlých pokračuje boj o ovládnutí světa. Na Patejla je uspořádán nesmiřitelný hon, takže sem tam ukápne i nějaká ta krev...

trudoš
16.04.2017 5 z 5

Divocí a zlí jsou v pořadí třetím románem Jiřího Kulhánka a z celkového pohledu také románem nejdelším. Koncepčně však nejméně vděčným, především pro zběsilý děj, který i přes vynikající spád a zábavné prvky postrádá to nejpodstatnější - vnitřní logiku. Ač první kniha tetralogii výborně nakopne a tempo neztrácí ani druhý a třetí díl, každý jeden z nich pouze klade otázky „co, kdo, proč a jak?“ a pokud možno ještě více zamotávají už tak komplikovaný vývoj událostí. Závěrečné Kříže pak sice předvedou makabrózní finále, ovšem nejasností vysvětlí jen minimum. A to zamrzí.
Na druhou stranu, celá ta krvavá odysea se čte jedním dechem, přičemž morbidní humor a šílená akce nepovolí stisk na čtenářově srdci po víc jak tisíc stran textu. Nemá smysl v tom pátrat po nějaké nadstavbě, nebo životním poselství, protože tohle se zde prostě nenachází. Ale jako velkolepě pojatá oddechovka, plná gejzírů krve, mozků a vnitřností všech možných národů a entit, to funguje skvěle. Inu, i muži mají své dny.

Meybe-
26.11.2016 5 z 5

Kult Kulhánek s velkým K... Divocí a zlí je série světového formátu. Napsat tohle někdo za oceánem tak je to už dávno zfilmované. Žádná stránka není zbytečná a celek je prostě strašná zábava. Jirka probral české Sci-fi z letargie a stal se králem pražského podsvětí a autorem jedné generace, která hledá v zákoutích antikvariátů jeho dílo, protože se stalo nedostatkovým zbožím a to prosím v době konzumu. Kult Kulhánek s velkým K...

nefernefer
02.10.2016 5 z 5

Je fakt, že tenhle díl je z celé série nejslabší. Ale přesto dávám plný počet, protože i když se v něm vlastně skoro nic nestalo, a kdyby ho autor vynechal, nikomu by nechyběl, tak jsem se stejně královsky bavila. Nad hláškami jako "Mrtvoly mi plavaly v patách a přes tělesné deficity jim to docela šlo ... Co jsem si všiml, byla na tom nejhůř beznohá, jednoruká, ohořelá mrtvola teroristky; přestože se snažila nejvíc ze všech, stále klesala. Takhle toho ironmana neuděláš, děvče." se prostě nejde nebavit :-))

OciVelkeZelene
17.07.2016 3 z 5

Tolik me to uz nebavilo

Jennkie
16.04.2016 3 z 5

Tady už jsem se začala trochu nudit po neustálých bojích a začala jsem více přeskakovat. Děj se stále zaplétá a někdy to vypadá, že to nikdy nebude mít konce. Všechno je nejasné a zmatené.

Covenant
02.02.2016 4 z 5

Tak Temný prorok u mě zaznamenal znatelný pokrok. Netuším jak se mu to podařilo, ale po dvojce jsem byl už jen zvědavý, co se s Patejlem stane a hle, díl je za mnou a já se skvěle bavil. Teď už nemá smysl polemizovat nad tím, zda-li dočíst poslední díl. A nyní tři momenty, které mě pobavily, nebo spíš, které jsem nebyl líný si poznamenat: 1) Nikde nikdo nebyl, až po mnoha desítkách metrů jsem natrefil na dva muže. Jeden zemřel pokojně, druhý se mi pokusil zabodnout nůž do hrudi, pak zemřel také pokojně; 2) „Prý tu v okolí viděli dva chodící mrtvé!“ zasyčel seržant. Syčel, protože právě předváděli takové to, jak jeden kryje druhého, první si kleká, třetí vyskakuje na stůl, všichni jsou v podřepu a všichni kolem sebe zběsile míří - a u něčeho takového se syčet prostě musí; 3) Jakmile první z davu uviděli mrtvolami posetou podlahu, začali ječet. Lidé vždycky ječí, když uvidí mrtvolu. A přitom mrtvoly jsou ten nejklidnější národ na světě.

Patapuf
30.08.2015 5 z 5

Nějak moc se za Patejlem hromadí mrtvoly, což by nebyl problém, kdyby opět nevstaly a nešly mu po krku... Každopádně třetí pokračování krvavé řeže stojí za to....

Terva
19.04.2015 5 z 5

Krev, akce, zombi, upíři, Bohové, láska a smrt. To vše v jednom příběhu.
Příběh třetí - TEMNÝ PROROK
Malá ochutnávka:
Abych nezapoměl. Tahle kniha se původně měla jmenovat PAN HODNÝ, ne TEMNÝ PROROK. Protože kdo je to Temný Prorok? Skutečný Temný Prorok? Jest-li že vy to víte, já tedy ne. Ale že jsem pan Hodný, toho už si doufám všiml každý.
Patejl

mitko
11.11.2014 4 z 5

Patejl sa rozhodol, že predtým ako vykoná svoju pomstu sa musí niekde poriadne vyzbrojiť. A tak podniká krvavú cestu do Nemecka a späť do Londýna. Takto krátko by sa dal napísať dej celej knižky. Oproti druhému dielu ustúpil príbeh akcii. Hlavne cesta do Nemecka bola správne Kulhánkovská, cesta trajektom je najlepšia časť celej knižky, kde Patejl strieľa ostrými hláškami a nábojmi. Po nákupe zbraní ale tempo opadá a cesta späť už nieje taká záživná. Prekvapil ale koniec kde prvýkrát (nie ale poslednýkrát) autor voľne prelína svety aj z druhých kníh. Hlavne kvôli druhej polovici pre mňa najhorší diel (ale stále vysoká kvalita).

tanuki
14.10.2014 2 z 5

Zatím nejhorší díl série, ve kterém se v podstatě nic důležitého nestane...cesta do Německa a zpět se jeví jako samoúčelná a poměrně nudná - dvouhvězdičková. Na Kulhánkových standardních pět hvězd se kniha dostává až v samotném závěru, ale pokud musím zůstat objektivní, tak předchozí balast ani ten skvělý konec nevyváží. Snad se závěrečná část povede lépe. Tato kniha příběh samotný nikam neposouvá. Teda posledních 50 stran ano, ale předchozích 200 je jen omáčka, navíc nijak zvlášť kulinářsky vydařená.

3DD!3
23.06.2014 5 z 5

Naštěstí nekončí strašlivým cliffhangerem jako vždycky a začíná se rýsovat konečná. Pan Hodný se po pobytu v regenerační rakvi dává na cesty a ty jsou vskutku plné hrůz a děsu. Nemrtví, fanoušci Kelly Family, zombie... + skvělá pasáž s nákupem zbraní. Potěší pomrknutí na CREW. A teď jdeme do finále...

wally
14.04.2014 4 z 5

Ze tří dosud přečtených dílů mi tento připadá nejlepší...jak tohle dopadne.... :-)

BaSiNi
08.09.2013 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé!!!!!!!!

xxiixxi
22.07.2012 4 z 5

Kniha opravdu zamotaná, takže pro mne to nebyla úplně vhodná volba na dovolenou, protože jsem stále musela přemýšlet, jak to s tím cestováním v čase vlastně je a kolik je paralelních světů. Přinesla spíše více otázek než odpovědí.

Vladislav
25.02.2012 3 z 5

Už si na Kulhánka pomalu zvykám,ale budu si muset dát ke čtení něco hodně oddychového až dočtu 4 díl

B U B U
03.01.2012 5 z 5

Ano, krvi je tam myslím dosť :) Patejl ako vždy uniká a pomocou priatelov sa mu to aj podarí. Mne sa celá séria páči, preto ich rada doporučím. Pobavia skvele.