Divné počasí

Divné počasí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372451/bmid_divne-pocasi-5nC-372451.jpg 4 182 60

Co kdyby mrak, který vypadá jako UFO, byl opravdu UFO? Co kdyby fotoaparáty opravdu uměly krást duši? Co kdyby při dešti místo kapek začaly z nebe padat ostré střepy? Momentka, V nebi, Déšť a Nabito – čtyři mrazivé, důmyslně propracované povídky, v nichž hraje hlavní roli děsivé nadpřirozeno i neméně děsivá realita moderní společnosti – a také hrdinové z masa a kostí, kterým budete držet palce až do poslední chvíle.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Strange Weather , 2017

Záhadný
11.09.2018 3 z 5

Za mě nejlepší poslední povídka.

Terka21
25.08.2018 5 z 5

Povídky se mi líbily. Nezapře se, ze je to syn S. Kinga.

Adhara
14.08.2018 3 z 5

Štvoricu príbehov v ich poradí by som ohodnotila asi takto: Slabý, silný, silný, slabý. A teraz podrobnejšie:

Prvý príbeh má dosť slabý nápad a aj štýl písania vo mne vyvolal dojem, že autor melie z posledného.

V druhej poviedke som sa síce spočiatku strácala v rozličných dejových linkách, ale potom sa pekne spojili. Príjemne prekvapil šokujúci záver v dobe, keď už by si čitateľ myslel, že to nabehne na staré klišé.

Tretia poviedka sa mi páčila najmä vďaka prepracovanej hlavnej postave a jej osobnému príbehu. Fantastická zložka sa mi rátala už menej, zvlášť jej rozuzľovanie. Záver mi pripadal príliš uťatý.

Posledná poviedka mala na môj vkus trochu priveľa extrémov. Každá postava mala úplne neskutočné meno a na jednu ulicu príliš veľa neobyčajných osobností. Lesbička, sektár, chlapec trpiaci upírskou chorobou, väzeň na úteku... bolo to až na pomedzí paródie.

VesmirnaOndatra
11.08.2018 4 z 5

Poviedky (i keď mne sa sem hodí skôr pomenovanie príbehy) civilne mysteriózne, kultivovane znepokojivé a fakt zábavné.

Ani si nepamätám, kedy som čítala tak dobre napísané postavy.

LadyCharlene
08.08.2018 5 z 5

Velmi povedená kniha, věřím, že to není má poslední zkušenost s autorem. Po přečtení knihy se mi všechny povídky zdají úžasné, i když divné počasí zde bylo v podstatě stále stejné, atmosféru knihy umocňuje fakt, že momentálně Zemi sužují stejná vedra jako hrdiny povídek. U Deště jsem se začala trošku bát, jak dlouho všichni čekáme na milosrdný déšť... Autor je skvělý vypravěč, rozhodně tato kniha není žádná oddychovka, je zde plno napětí, zvratů a houstnoucí atmosféry. Abyste se u této knihy zapotili, nemusí rtuť teploměru dosahovat tropické třicítky. Dejte pozor, přichází bouřka..

Gracian1964
24.07.2018 4 z 5

Po knihe som siahol hlavne preto, lebo ide o syna veľkého Kráľa, ale aj preto, lebo od syna už mám doma dve knihy, konkrétne Rohy a Oblek mŕtveho, tie sa mi celkom páčili, nuž som dal šancu aj tejto... Komentátori predo mnou často hodnotili jednotlivé poviedky, tak sa k nim pripojím, v podstate súhlasím s poradím. Tu je moje, na prvé miesto som zaradil Nabito, potom Momentky, Déšť a na koniec V nebi, lebo tá sa mi páčila z tých štyroch najmenej... Asi si dám aj niečo iné od Hilla, povedzem toho ospevovaného Ohnivého muža? Páčil sa mi štýl písania, ktorý mocne pripomína slávnejšieho otca, ale to patrí k veci, že?

FireOfFilth
18.07.2018 3 z 5

Tato kniha mě nalákala svoji anotací. Bohužel po její přečtení jsem dost zklamán, není to vyloženě špatná kniha, ale moje očekávání byla asi příliš vysoká.

První povídka Momentka má super nápad, i když pravděpodobně ohraný, každopádně mě přišel totálně nevyužitý potenciál.

Nabito ze začátku poměrně nudná záležitost, která se postupně rozvíjí a až se dostaneme ke konci, tak dostaneme něco neskutečného. Ano tuto povídku považuji za nejlepší.
Nakonec citace z tohoto příběhu: "Tak to vidíte. Kdybyste měla zbraň," řekl jí, "měl by tenhle příběh úplně jiný konec."

V nebi, další skvělý nápad, ale za mě zase dost nevyužitý.

Poslední povídka Déšť se mi také docela líbila, připomínala mi dost atmosféru Dnu trifidů. Ano tento příběh je postapo, a velmi slušné.

Přes větší zklamání tuto knihu doporučuji, hlavně kvůli povídce Nabito.
Celkové hodnocení 55%

Archa
16.07.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a dost mi připomínala díla jeho otce S.Kinga..

MichalHoráček
11.07.2018 4 z 5

První povídka "Momentka" mi celkem připomínala "Slunečního psa" od Kinga. Je vidět, že jsou příbuzní ;-)

Druhá povídka "Nabito" chvílemi jsme se v ní ztrácel, mohla být kratší, ale závěr velmi zajímavý. Žádný HappyEnd nečekejte....

Třetí povídka "V nebi" tak ta mě nebavila vůbec...

A poslední povídka "Déšť" pěkně svižná a trochu apokalyptická.

karinga
16.06.2018 3 z 5

Po skvělém románu Ohnivý muž, jsem se na další knihu Joe Hilla moc těšila. Čtveřice povídek mě nezklamala, snad jen kromě jedné (u čtení "V nebi" jsem se nudila a ani "pointa" to nezachránila). Zato Déšť byl pro mě skvostným apokalyptickým zakončením! Jo, to je můj šálek kávy. Momentka a Nabito sbírku hezky doplňují, jen si nejsem jistá, jestli si je po pár týdnech vybavím.

DennisMoore
31.05.2018 5 z 5

Joe Hill dál válí. Kdybyste si měli Divné počasí přečíst jen kvůli skvělé povídce Nabito, byla by sice škoda, že vynecháte ty ostatní, nicméně stejně byste neprohloupili.

barlow
28.05.2018 5 z 5

Z počátku pomalejší rozjezd, který mi evokoval Slunečního psa, ale nakonec skvělé příběhy. Především nabito u mě uspěl na jedničku.

Terva
18.05.2018 4 z 5

Bylo vlhko
a svět se mračil
pod víkem
zamračené oblohy.

POZOR, POZOR!!!! Uživatel Dan napsal ke všem povídkám obsahy, ale krutě ve všem SPOILERUJE!!!

Ke všem povídkám jsem napsal obsah, vložil komentář, malou ochutnávku, nějaký ten citát a všechny jsem samostatně ohodnotil nezávisle na knize. Vše najdete v sekci povídky u této knihy.

Úplně jsem zajásal, když jsem zjistil, že Joe Hill opět napsal knihu. Bál jsem se, že mi mistr King pomalu přestane psát a jeho syn Hill nezvládne jít v tátovo stopách. Opak je však pravdou. Trochu mě zklamalo, když jsem zjistil, že Divné počasí vlastně není knihou, ale sbírkou povídek. Respektive čtyřech povídek. S povídkama mám vždycky problém a nějak moc extra mě nelákají. Jenže, napsal to Joe a tak bych to koupil i kdybych předem věděl, že se jedná o povídky.

První povídka „Momentka“ mě celkem zklamala. Její obsah je profláknutý a už možná i někde použitý. Druhý příběh “Nabito“ byl bomba. Tedy spíš zbraň, ale obsahově to byla šleha. Nejlepší povídka z těch čtyř. Ani třetí příběh není špatný. Bohužel „V nebi“ mělo krásný začátek, dobrou myšlenku, ale čím víc jsem četl, tím víc mě to nudilo a nepřekvapovalo. Poslední, čtvrtý příběh „Déšť“ je postapo. Nebo spíš příběh začíná v den, který znamená pro lidstvo konec normálního života. Velmi povedená povídka.

Vybar jsem spoustu citátů, vložil je na profil Joa Hilla a přidal jsem i několik zajímavostí ohledně každé povídky. Asi nejzajímavější zajímavostí je sdělení, že všechny tyto povídky byly napsány ručně a ne na psacím stroji nebo počítači.

Citát: Žít rychle a nechat za sebou hezkou mrtvolu je sice mizerný cíl pro lidský život, ale docela dobrý plán pro příběh.

MartinSt
06.05.2018 4 z 5

Nějak jsem nevěděl, jaký žánr čekat. Všechny povídky jsou minimálně čtivé. Momentka - super nápad, ale nějak mě zklamala. Nabito - nejlepší z celé knihy. Nebe - naopak pro mě nepochopená a divná. Déšť - Super krátké postapo, které bych si dovedl představit i roztáhlé na celou knihu.

Knihomolová
01.05.2018 5 z 5

Divné počasí. To teda! Živoucí a svěží jako květnová rána, tíživé jako červnové dusno, spalující jako srpnové slunce, ostré jako říjnové vichry. Ale hlavně mrazivé... mrazivé jako únorové jasné noci, kdy čekáte na zastávce, bus nikde, stehna vás od mrazu pálí, oči slzí a cigáro nehoří. Vyhlížíte příslib tepla, ramena až na uších a jste napjatí, kdy už, kdy už konečně? Autobus konečně přijede. Vy nastoupíte. A díky teplu, které vás pohltí, usnete. Otrávený řidič vás vzbudí na konečné za městem. Vystupte si! A vás napadne jen... Do p.dele to neee...
Tak taková je tato kniha.
Táta je na tebe hrdej, co Joe?
A jestli vám to ještě nikdo neřekl, tak vám to říkám já: fotky berou duši. Po kouscích, jako když krysa ohlodává jablko. Ham

Shebastian13
24.04.2018 5 z 5

Kingovská krev se v synovi slavného spisovatele nezapře. Budoucí nástupce v kategorii hororů a sci-fi. Všechny čtyři povídky měly něco do sebe, odlišná témata - co měly společné ? Divné počasí přece :) Oceňuji, že i během některých scén v povídce "Nabito" se dokáže čtenáři zvedat žaludek a zároveň ho to dokáže rozesmát.. 5 hvězd.. jak v Sarajevu

iveta3689
15.04.2018 4 z 5

Momentka - smutné, ale s kouskem naděje. Snaha vyrovnat se se stárnutím a nemocí, byť je příčina jinde.
Nabito - dost skličující téma, zvláště po posledních událostech ve světě. Děsivé, jak je to jednoduché.
V nebi - ze začátku hodně napínavé, později spíše magické. Závěrečnou část bych přivítala trochu jinou, bez těch snových částí.
Déšť - zajímavé vykreslení společnosti po katastrofě.

smazenaryba
10.04.2018 4 z 5

Aj keby ostatné poviedky boli o ničom, kniha by stála za to už len kôli príbehu Nabito. Hnusný, mrazivý, realistický horor o rasizme, predsudkoch a hlavne o láske Ameriky k zbraniam. Toto je Hillova prvá skutočná rana do čierneho. Ani ostatné poviedky však niesu zlé, ba naopak, každá má niečo doseba a ponúkne výdatné zasýtenie hladu po klasickom "Kingovskom" nadprirodzene. Predovšetkým záverečný Déšť pôsobí ako Kingovský román zhustený do 100 strán.

Neviem sa dočkať, kedy Hill napíše svoj Cintorín domácich zvieratiek, alebo svoje To. Mám tušák, že to už dlho nepotrvá.

petrarka72
01.04.2018 5 z 5

Parádní jízda... Možná o tom, jak přijít o duši. (Jo, myslím pneumatiku.) Pro mne Momentka nejkingovštější, Nabito nejlépe pointováno, V nebi nejveselejší a Déšť bez posledních pěti stránek nejzábavnější (jasně že všechno má osobní příčiny - ale koho to zajímá?).

Oksalakka
18.03.2018 5 z 5

U které povídkové sbírky jsem naposled takhle řval blahem? No jo, u Černočerné tmy od Joeova tatínka :)

povídky Kalifornie horory počasí lesby, lesbismus léto Colorado sci-fi

Část díla