Divné počasí

Divné počasí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372451/bmid_divne-pocasi-5nC-372451.jpg 4 182 60

Co kdyby mrak, který vypadá jako UFO, byl opravdu UFO? Co kdyby fotoaparáty opravdu uměly krást duši? Co kdyby při dešti místo kapek začaly z nebe padat ostré střepy? Momentka, V nebi, Déšť a Nabito – čtyři mrazivé, důmyslně propracované povídky, v nichž hraje hlavní roli děsivé nadpřirozeno i neméně děsivá realita moderní společnosti – a také hrdinové z masa a kostí, kterým budete držet palce až do poslední chvíle.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Strange Weather , 2017

Anushka1
27.03.2020 4 z 5

Tři ze čtyř povídek se mi líbily. Nejvíce poslední "Déšť", která pojednává o smrtícím dešti a chování lidí v této neobvyklé situaci. Také povídka "Momentka" se mi velmi líbila spíš nádechem nadpřirozena. "Nabito" byl realisticky napsaný příběh o tom, když se nehlídá, kdo má jaké zbraně a jak s nimi zachází. No a povídka v "Nebi", pořád jsem čekala, co se z toho vyvine, jakou to bude mít pointu a nakonec se nic z toho nekonalo.

jarynek
04.02.2020 3 z 5

Těžko se mi hodnotí kniha jako celek. Zcela bez debat vyčnívá povídka Nabito. Potvrzuje, že dobře vykreslená stísněná realita může být více než jakákoliv hrůzyplná fikce. Autor se zde dobře "pohrabal" v mysli hlavního hrdiny a ukázal jakým nebezpečným nástrojem může být zbraň v kombinaci s narušenou (avšak zdánlivě zdravou) myslí. Bohužel zbytek povídek, které jsou čistou fikcí, nevyužily svůj potenciál. Především V nebi mělo skvěle našlápnuto a vyznělo to tak nějak neslaně nemastně. Déšť mi přišel dobrý nápad, avšak jednání jednotlivých postav mi nějak nesedělo a ne vždy mi přišlo konzistentní popisování důsledků střetu postav s následky deště. Momentka mi nepřišla špatná, ale v jiných kulisách jsem se již s něčím podobným setkal. Takže suma sumárum, rád jsem si přečetl, ale podruhé už bych se nevracel k celé knize.

evickakyticka
15.01.2020

Celkově mě čtení moc bavilo, mělo sice své mouchy, ale to je jen subjektivní pocit. Bližší popis u jednotlivých povídek.

PS: Joe je šikovný vypravěč, máme fajn nástupce.

KlariN
07.01.2020 4 z 5

Čtení temné, strhující a velmi aktuální. Zhusta kořeněno sarkastickým černým humorem. Čtyřnásobný úder na čtenářův solar plexus!

Ivett
26.12.2019 5 z 5

Přijde mi, že Hillovi povídky tolik nejdou, takže jsem byla trochu skeptická. Nakonec jsem se ale ke čtení odhodlala a jsem ráda, všechny byly povedené a bavily mne.

norrasun
02.10.2019 5 z 5

Povídky mám obecně ráda, a tahle čtveřice je opravdu povedená. Četlo se to samo.
"Každý prvek, který se stále opakuje, se nakonec promění v tapetu na pozadí, ať už jsou to květiny, anebo mrtvoly" - z povídky Déšť.

kapitan9556
29.05.2019 4 z 5

Po pravdě jsem trochu zklamán. Ze čtyř novel mi vlezli pod kůži pouze dvě. (Nabito, Déšť) Zbytek průměrný. Je vidět, že Hill je opravdu lepší v delších románech. Viz NOS4A2, nebo Rohy. Ohnivého muže jsem si nechal až nakonec, tak snad si zlepším chuť.

MatejSmehyl
19.05.2019 2 z 5

Nesuď knihu podle obalu. Já to udělal a hořce jsem litoval, neboť kniha pro mě neměla žádnou "přidanou hodnotu". Ani styl psaní mi nevyhovoval, pouze děj povídek oceňují kladně, proto hodnotím knihu na 40%.

Ayna
30.04.2019 5 z 5

Hill prostě umí.

Arwen777
22.04.2019 5 z 5

Čekala jsem dobré čtení a rozhodně se mi ho dostalo. 3 sci-fi či fantasy novely s neotřelými nápady a jeden brutálně reálný příběh o nebezpečí nošení zbraní. Momentka je naladěná do duchovna a zabývá se myšlenkou krádeže duše. V nebi je o nezvyklém úkazu na nebi, který rozhodně není přírodním jevem a doslova uvězní hlavního hrdinu. A Déšťˇ je novela se skvělým originálním nápadem a realistickým vylíčením světa a chování lidí po katastrofě. A Nabito bohužel není fantasy, ale realita s tragickým koncem. Jako člověk z Evropy nedokážu pochopit americký benevolentní přístup k nošení zbraně a následky vidím stejně tragicky jako Joe Hill. Novely byly bravurně napsané, s rychlým spádem a chytrou myšlenkou. Bavila jsem se dobře.

rasputin
25.03.2019 5 z 5

Nemám rád povídky. Vyjímkou jsou Ray Bradbury, S.King a Joe Hill. Někdo tu namítá, že povídky jsou bez konce, nebo jsou nedotažené. Možná jo, možná ne, záleží na vkusu a úhlu pohledu každého z nás. jisté je, že pokud berete jako cíl samotnou cestu, tak vám na nějakém konci zas až tak nezáleží. A že třeba u povídek "Nabito" nebo "Déšť" je to jízda.

Mili91
08.03.2019 4 z 5

Joe Hill opět ve skvělé formě. Novely s fajn protagonisty a velmi čtivým druhem vyprávění. Tak proč jen čtyři hvězdy? To kvůli hned první novele. Bezva se četla, ale rozuzlení mi přišlo jaksi uspěchané a nedokončené. Příběh vyšuměl poněkud do ztracena. Škoda, ale jinak pecka.

Rolada88
14.01.2019 5 z 5

Dobre povidky

C.Skilark
15.12.2018 5 z 5

Joe Hill v nejlepší formě. Skvělé náměty, skvěle provedené a se skvělými postavami. Co víc si přát.

Stanas513
14.12.2018 4 z 5

Z četby mám smíšené pocity. Víc než horor to připomíná fantasy. Ale dávám si další šanci, je to teprve druhá kniha od Joa Hilla, která se mi dostala do ruky.

callahanh
19.11.2018 4 z 5

Hill v sobě Kingova potomka zkrátka nezapře a každá jeho kniha dá na otce zavzpomínat. Nejinak tomu bylo i u sbírky povídek Divné počasí, která je ale dost nevyrovnaná. Jak už název napovídá, volně je propojuje počasí, které v každém z příběhů hraje větší, či menší roli. Suverénně nejlepší je druhá povídka Nabito, která je svižná, má nápad, atraktivní téma, je výborně vypointovaná a typicky kingovsky realistická a vyzněním beznadějná. Momentka je relativně zdařilá, i když jí chybí lepší závěr a není tak propracovaná. Závěrečný Déšť má skvělý námět, je čtivý, má zajímavou hrdinku a docela nečekanou pointu, jen mu chybí větší emoce a lepší závěr. Nejslabší je V nebi, která je magická, co se nápadu týče, tak nejoriginálnější, ale zdá se mi nedotažená, dlouhá, překvapivě nevýrazná a bez jakéhokoli rozuzlení. Divné počasí určitě stojí za přečtení, jen asi mohlo být celkově lepší a je na něm znát, že jednotlivé povídky psal autor několik let, během nichž se měnil jeho styl, nálady i názory. 70 %

Charmedka
18.11.2018 3 z 5

Pokud máte rádi uzavřené konce, tak moc nadšení zřejmě nebudete, protože pořádný konec nemá ani jedna. Na druhou stranu to u nich není ale na škodu a beru to spíše jako plus.

Dlouho jsem váhala, jak knihu vlastně hodnotit, zda třemi, nebo rovnou čtyřmi hvězdičkami. Divné počasí je povedené, čtivé a přelouskáte ho během dvou tří dnů. Nejsem zklamaná a Joe Hill se pro mě stává autorem, jehož sbírku chci mít rozhodně kompletní a každou jeho novou knihu budu nadšeně očekávat.

Přesto ale nakonec dávám tři hvězdičky, lepší tři a to z toho důvodu, že moje oblíbená povídková kniha Bazar zlých snů dostala čtyři a právě ta mi přijde lepší a nebylo by fér hodnotit stejně i Divné počasí.

babsi66
26.10.2018 3 z 5

Od autora jsem čekala trochu víc. Jediná povídka, která je záživná od první do poslední stránky, je "Nabito". Zbytek má sice dobrou pointu i slibný rozjezd, ale v průběhu jim dochází dech.

A ačkoli jsem u předešlých knížek autora nikdy neměla pocit, že by stylem připomínaly tvorbu jeho otce, tentokrát tomu tak bohužel nebylo. Což v kombinaci s výše uvedeným vytváří dojem, že 3 ze 4 povídek jsou jen ne zcela dobrou napodobeninou předlohy.

jiri77
26.09.2018 2 z 5

Po přečtení této povídkové knihy ,jsem byl celkem zklamán. Bavila mě celkem první povídka Momentka a druhá půle povídky Nabyto,u povídky Déšt' jsem ocenil dobrou postapokalyptickou atmosféru,jinak povídka V nebi u mě absolutně propadla. Celkově průměrná kniha s nějakými světlejšími momenty a dál u mě zůstává nejlepší kniha od Hilla ,,Černá krabice''.

kilometr
26.09.2018 1 z 5

Joe Hill má docela zajímavé nápady,které ale neumí dostatečně poutavě rozvinout.Potvrdil to i v těchto svých povídkách.Zatím syn tedy nekráčí ve šlépějích svého otce.20%.

povídky Kalifornie horory počasí lesby, lesbismus léto Colorado sci-fi

Část díla