Divná Jadie

Divná Jadie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24011/bmid_divna-jadie-24011.jpg 5 274 60

Autorka je speciální pedagožkou se zaměřením na děti, trpící selektivním mutismem, tedy chorobou, kdy dítě nedokáže promluvit, ale pouze v některém prostředí, například ve škole. Při přestupu z výzkumné kliniky do speciální třídy pro psychicky postižené děti ve škole v Pekingu se setkává s malou Jadií Ekdahlovou, u níž se objevuje právě toto onemocnění.Poměrně rychle a snadno překoná komunikační bariéru, ale náhle zjišťuje, že v životě malé Jadie je něco silně v nepořádku. Nevědomky utroušené zmínky o podivných zážitcích, satanistické symboly kreslené malou holčičkou, zvláštní zvyky a způsoby přivádí Torey k většímu zájmu o Jadii. Když objeví cosi jako past s použitím magie zobrazení, namířenou na sebe, začne jít do tuhého…... celý text

Literatura světová Romány Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Mladá fronta

Ghost girl , 1991

Damaj
06.10.2019 5 z 5

Drsná, šokující kniha. Od této autorky mi zbývá přečíst už jen Zvíře, ale zatím mohu říci, že tato byla nejlépe napsaná, byla tak napínavá, že jsem ji prostě musela dočíst a ano mně mo nevadilo, že jsou 3 hodiny v noci. Jen mě mrzí, že konec byl velmi rychlý, v posledních asi 10 stránkách. A jak to skutečně dopadlo, si mohu jen domýšlet. Nikdo za hnusné týrání nebyl odsouzen, nikdo vlastně ani neví, zda si to Jadie celé nevymyslela... Chápu, že je to skutečný příběh a takto vyšetřování skončilo, nikdo noc neví, o to víc celý příběh víc šokuje, že to takhle vyšetřovací orgány nechaly být. Jsem však ráda, že Jadie byla odejita z těch strašných hrůz, které se jí v rodině děly.

Bulldog
01.07.2019 5 z 5

Mě se prostě někdy nechce psát ani číst dlouhé recenze... a u některých knih opravdu stačí jen napsat...skvělé..

Krizovakri
03.05.2019 5 z 5

Drsný děj s šokujícími událostmi, který Vás nenechá knížku odložit. Avšak nezaručuji, že se Vám pak bude dobře spát. Každopádně se jedná o knihu, na kterou nezapomenu a možná by si zasloužila i filmovou adaptaci. Inspirace zkutečnou událostí přispívá k mrazení v zádech.

Šungitka
27.02.2019 5 z 5

Dobrý, drsný psychologický román.

Mngwa
29.12.2018 5 z 5

Stejně jako u ostatních knih od T. Hayden oceňuju úžasnou čtivost, humor a zaujetí pro popisovanou práci. Věřím tomu, že některé příběhy mají reálný základ, autorka skutečně pracuje v oboru. No prostě 5 hvězd, nejde jinak :) Každá její kniha mě naprosto vtáhne.

nadali
11.08.2018 4 z 5

Napínavá kniha do poslední stránky. Nicméně jako pro matku tří dcer to pro mě bylo drsné čtení.

cie
17.04.2018 5 z 5

Neuvěřitelné! A přesto možné! Úžasná kniha...obdiv autorce!

HedušKoč
14.04.2018 5 z 5

Tak tato kniha mě úplně dostala hrůzným činem páchajícím na dětech. Asi na ten příběh budu ještě dlouho myslet.

Nela.Rob
05.04.2018 5 z 5

Kniha, na kterou jsem náhodou narazila u tety v knihovně. Už po prvních pár stránkách si mě naprosto získala. Když jsem si jí přečetla hned podruhé, udělala na mě ještě větší dojem. Doporučuji!!
(Mimochodem, tetě jsem ji už nikdy nevrátila.)

Jája92
22.02.2018 4 z 5

Velice zajímavá kniha, která vás chytne a nepustí.

allyce
14.01.2018 5 z 5

Ztotožňuji se s komentářem KuroHaru, zcela vystihla můj názor.

KuroHaru
07.01.2018 5 z 5

Kniha je znepokojivá ze dvou důvodů: tím prvním je, že autorka popisuje skutečný případ, který zažila jakožto speciální pedagožka. Druhým důvodem je otevřený konec, který nabízí několik interpretací toho, co se malé Jadie skutečně přihodilo, přičemž jedna je znepokojivější, než druhá. Dnes už se asi těžko dozvíme, jak to doopravdy bylo.
Jinak musím knihu jednoznačně pochválit. Chytne a nepustí, čtivá již od první věty. Mám v plánu přečíst si od autorky také její další díla.

jarrmilla
11.11.2017 5 z 5

Velká síla.

lenkaabooks
22.08.2017 5 z 5

Nemohu jinak, pět hvězdiček. Kniha mně naprosto pohltila, tak moc jsem se bála aby se Jadie neuzavřela, aby s učitelkou mluvila. A když nakonec vtiskne lístek s poděkováním, dojalo mě to. Opět jde o malou speciální třídu narušených dětí, kam přichází učit Torey L. Hayden. A jedním z dětí je Jadie - dívka, která nemluví a pohybuje se v předklonu. Je to skutečný příběh zneužívaného děvčátka.

hamstergraf
06.05.2017 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem četl jako třetí od T. Hayden. Kamarádka, která mi slíbila půjčit něco od T. Hayden, se na mě vykašlala, a já jsem narychlo sehnal právě Divnou Jadii. Přečetl jsem ji na jeden zátah, doslova. Autorka velmi čtivě líčí neuvěřitelné a šokující zážitky malého děvčete. Člověk se nemůže od knihy odtrhnout, protože chce vědět, že všechno dobře dopadlo. Také jsou velmi dobře popsány autorčiny pocity, když na jedné straně cítí povinnost právě zjištěné skutečnosti o možném zneužití dívky hlásit policii, ale na druhé straně ví, že vše může být jinak... Prostě pochybnosti. To, jak si T. Hayden získala a pak udržela důvěru malé Jadie, je neuvěřitelně krásné. A asi jen díky tomu se pro tu dívku otevřela cesta k normálnímu životu.
T. Hayden je obdivuhodná žena. Kniha se mi, přes všechny hrůzy v ní popsané, líbila a všem ji doporučuji.

PolarBee
12.03.2017 4 z 5

Oproti ostatnim jejim kniham docela pokles, neco tomu chybi. Mozna to ani neni tim otevrenym koncem, jako prilisnym zakousnutim se do pripadu. Celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, ze autorka neco nerika.

Aveli
25.02.2017 5 z 5

Neni jednoduché se od téhle knížky otrhnout. Musím ale uznat, že některé části, ve kterých Jadie vypráví o tom, co se ji stalo, mě opravdu děsily. Torey vážně obdivuji, nechápu, jak to, že si vždy dokáže zachovat chladnou hlavu. Jsem ráda, že to s děvčaty takto dopadlo, ale je zvláštní, že se ani s odstupem času nepřišlo na to, jak to doopravdy bylo.

HáTa94
22.11.2016 5 z 5

Tak tohle byl hodně děsivý skutečný příběh. Z pasáží, ve kterých holčička mluví o tom, co prožívá, jsem měla husí kůži a v některých okamžicích mě ta malá dívka až děsila.
Vůbec si nedokáži představit, že bych byla na místě Torey. Je to, jako by autorka stála přivázána k páru koní a každý by táhl na jednu stranu. Na jedné straně povinnost nahlásit zneužití holčičky (ale kým???) a na straně druhé nedostatek důkazů a obrovské pochybnosti je-li to pravda nebo "jen" duševní problém dívky. Nedivím se, že to trvalo tak dlouho, protože stačilo udělat malý krůček vedle a Jadie by Torey přestala úplně věřit a mohla se vrátit ke své mlčenlivosti. Tím by byly všechny naděje (nejen) na její budoucí normální život pohřbeny.
Za to, že Torey "hon za duchy" zvládla, má můj obrovský obdiv.

lea735
05.11.2016 5 z 5

Kniha je čtivá , ostatně jako všechny knížky Torey. Tohle je pátá kniha Torey, kterou mám přečtenou , Začala jsem číst šestou její knihu Sebranka. Musím napsat , že Torey obdivuji a hluboce před ní smekám onen pomyslný klobouk. Ona tu práci dělá s láskou , s rozumem, citem.Při svém vzdělání a zkušenostech mohla dělat jen výzkumnou činnost, které se sem tam také věnuje. Přistihla jsem se , že už po této knize beru fakt , že děti z její , jak ona sama píše- odpadní třídy nemají čisté oblečení , občas jim nějaký kus oblečení zcela chybí, nejsou učesané , umyté , škola jim vše zajišťuje , jako normální věc. To jak je rodiče dokáží týrat, mne překvapuje neustále. Torey, díky.

Sighisoara
29.09.2016 5 z 5

Poslední kniha od Hayden, kterou jsem neměla přečtenou, a kterou jsem navíc nemohla nikde sehnat, až jsem si nakonec musela pomoct internetem : )...přečteno v rekordním čase cca za 4 hodiny. Hrůzný příběh!