Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/bmid_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 4 9368 2274

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

marketa4853
13.06.2016 2 z 5

Já upřímně nevím, co jsem čekala. Nemám moc ráda detektivky, ale přesto jsem si Dívku ve vlaku přečetla. V první půlce jsem se absolutně ztrácela. Nevěděla jsem kdo je kdo ani kdo s kým co dělá. Ačkoliv kniha byla psaná z pohledu více osob, troufám si tvrdit, že právě to byl kámen úrazu. Od knihy z edice světového bestselleru jsem čekala klidné a pohodové čtení, které mě překvapí. Ale překvapení se nekonalo. Až se kniha překulila na druhou půlku, četla se lépe. Ale upřimně? Příběh nic moc. Neurazil, nenadchl. V tomhle případě se výjimečně těším na film.

skableska
12.06.2016 4 z 5

Na to, jaké byly ohlasy, tak jsem čekala víc. Začátek se rozvíjel pomalu, ale poslední třetinu knihy jsem zhltla, ta měla spád. Ale každopádně doporučuju přečíst :-)

TheMajkee
12.06.2016 3 z 5

Od Dívky ve vlaku, knihy roku 2015, jsem tedy očekával trochu víc. Větší napětí a hlavně asi lépe vykonstruovanou pointu. Děj má totiž celou dobu docela dobré tempo a spád, ale finální a velmi nepřekvapivé rozuzlení to všechno zabije. Dívka ve vlaku nefunguje ani jako thriller, ani jako psychologický román, nebo chcete-li sonda do duše jedné alkoholičky. Postavy jednají nerealisticky, ale zase bych neřekl, že jsou vyloženě otravné. Se Zmizelou se Dívka ve vlaku ovšem nedá ani trochu srovnávat, nemá ani třetinu její gradace či kvalitní výstavby děje. Ale neznamená to, že by byla kniha naprostým odpadem. Čte se dobře, je oddechová. Ale nesmí se od ní očekávat víc než je schopná nabídnout.

monte
11.06.2016 3 z 5

Kniha roku 2015 ? Očekávala jsem více. Začátek zdlouhavý, konec napínavý

Selinute
11.06.2016 2 z 5

Ách jo, co jsem se na ni v knihovně načekala.. Téměř půl roku! Takový obrovský zájem. No, a pak jsem zase čekala, kdy se dostaví nějaké to Wow a ono nic.. A to nic až do konce. Tak nevím, tolik kladných komentářů.. Ale já jsem to prostě nemohla dát už od samého začátku! Knížka mě ničím nepřesvědčila, že je to kniha roku nebo dokonce Bestseller. Řekla bych, že mě doslova zklamala na celé čáře. Ještě že jsem si ji nekoupila.

Tess.96
10.06.2016 4 z 5

Koukám, že hodnocení knihy docela pokleslo od té doby, co jsem na profilu této knihy byla naposledy, ale asi to chápu. Kniha je psaná z pohledu postav a začátek je trošku pomalejší, protože se hlavní hrdinka Rachel musí vypovídat se svými problémy, které mi byli upřímně fuk, ale pak jsem s ní začala docela cítit a oblíbila jsem si jí. Naopak jsem celou knihu nesnášela Annu, bože, ta ženská mi opravdu pila krev a s koncem a celkově s výsledkem jsem byla hodně překvapená, jelikož jsem to opravdu nečekala. Takže, abych to shrnula je to napínavé čtení, bohužel ze začátku trošku nudnější, ale rozhodně se to číst dá a jsem hodně zvědavá na film.

Zebraz
10.06.2016 5 z 5

Všude na tuto knihu byla spousta reklam. A než jsem jí začala číst, přečetl jsem si pár komentářů, všechny byli špatné, nikomu se nelíbila. A i já ze začátku říkala, že nic moc, ale nemohla jsem přestat číst a nakonec jsem ráda že jsem jí vůbec četla.
Příběh je skvělí a jakmile se prokoušete začátkem tak nebudete chtít přestat číst. Tuto knížku může jedině doporučit a těším se až si jí koupím do vlastní knihovny, abych se k ní mohla jednou vrátit a půjčovat jí kamarádkám.
PS.: Hrozně ráda jezdím vlakem a tak celá kniha byla čtená pouze se vlaku. :-)

eva6354
09.06.2016 4 z 5

Hlavní hrdinku Rachel budete mít chuť vytáhnout z knihy ven a jednu jí plesknout. I přesto jsem s ní v průběhu děje začala sympatizovat a na konci jí vyloženě držela palce. Kniha mi nedala spát, dokud jsem nedočetla i poslední stránku. Můžu jenom doporučit!

LuccyS
09.06.2016 5 z 5

Za mně - ano, nejprve jsem si říkala: ,, Zase vím kdo to udělal od začátku knihy". Nicméně když jsem četla dále a dále, tak mně děj celkem rychle vtáhl a opravdu mně velmi překvapilo vyvrcholení. Jsem ráda že patří do mé knihovny.

tery3070
08.06.2016 5 z 5

Za mě palec nahoru! :) Moc se mi kniha líbila. Opravdu moc silný příběh.

Karou
08.06.2016 3 z 5

V celku zajímavá kniha, ovšem spíše oddechová. Dobře čitelná, ale jak tu již někdo zmiňoval nevryje se člověku do paměti a neposune ho nikam dál.

Layyen
08.06.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu kolik na tuhle knížku bylo reklam, byla fakt dobrá... Zezačátku člověk vůbec netušil co a jak s čím souvisí, ale postupně se to celý začlo proplejtat, a rozplejtat :) určitě jeden z nejzajímavějších kousků roku 2015...

řehi
07.06.2016 4 z 5

Přečteno téměř na jeden zátah! Po všeobecně vlažném přijetí jsem neměla přehnaná očekávní, a to bylo asi dobře! Dokonce i tu Rachel jsem si oblíbila. Za mě můžu rozhodně doporučit.

WereNee
07.06.2016 3 z 5

Příběh na pár hodin zaujme, ale bohužel (alespoň pro mě) nepatří mezi ty, které se vryjí do paměti a posunou člověka někam dál.

Terry.89
06.06.2016 5 z 5

Tentokrát se mi po přečtení knihy nedostalo zklamaní, jako tomu bylo u Zmizelé, která byla shodně označována jako Bestseller, právě naopak! Kniha je napinavá, plná nečekaných zvratů a kloček, děj je poutavý a samotný příběh vás pohltí. Samotné postavy se během děje děje překvapivě vyvíjí. Příběh je plný lží a polopravd, které se postupně rozplétají a nedají vám pokoj, dokud nepřečtete i tu poslední stránku! Kniha je jedna z nejpůsobivějších, jaké jsem zatím letos četla a jsem vážně moc zvědavá, na její filmové zpracování.

daPhytCZ
06.06.2016 4 z 5

Po delší odmlce jsem se vrátil ke čtení a naštěstí zrovna s touto knihou. Je psaná velmi čtivě, bez zbytečné vaty. Ze začátku mi tochu dělala problém orientace v ději (kapitoly vyprávěné různými postavami), ale rozhodně to takto napsané má smysl, hlavně v napínavém finále.

HDosoudilová
05.06.2016 3 z 5

Po knize jsem sáhla spíše ze zvědavosti a musím říct, že označení kniha roku má podle mě celkem neprávem. Zase takový zázrak to tedy rozhodně není, ale je pravda, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout neb jsem byla zvědavá, co bude dál. Myslím, že je příběh zbytečně moc natahovaný a zápletka dost přehnaná. Ovšem četla se dobře.

Mandy412
05.06.2016 3 z 5

Na to jaká byla k téhle knize propaganda, se mi nečetla moc dobře. Autorka skáče mezi postavami a příběh je často zbytečně natahován jako žvýkačka. Konec docela překvapil, pro mě je to průměr ke kterému se nebudu vracet, ovšem na filmovou verzi se těším.

Lokina
05.06.2016 4 z 5

Pro mě příjemné čtení :-) přesně psané pro zamračené odpoledne ;-)

Sumatra
05.06.2016 1 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem od Bleki, kniha mne velmi zklamala a označení Kniha roku je dle mého názoru naprosto nezasloužené. Oceňuji to, že je hlavní postava velmi nesympatická osoba popis alkoholika, který tak nějak spíše prohrává boj se závislostí je zajímavý, ale kniha jako celek je spíše nezajímavá, od bestselleru navíc označeného jako thriller jsem čekala mnohem víc. Souhlasím s tím, že jsme se dozvěděli velmi málo o jiných postavách, přitom byla kniha plná informací, které byly spíše nepodstatné a připadaly mi jako zbytečná výplň, která jen zpomalovala děj.
Takže abych to shrnula, kniha byla veliké zklamání, dočetla jsem ji hlavně z povinnosti, abych ji mohla odložit a nikdy se k ní nevrátit.