Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/bmid_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 4 9368 2274

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Briv
04.07.2016 4 z 5

Narychlo jsem potřebovala čtení do letadla a tahle knížka byla první po ruce. Po chvíli čtení mě potěšilo, že hlavní postava není další super dokonalou hnězdou a supermankou. To nemám ráda. Rozhodně není skvělá ani dokonalá, ba naopak má docela dost osobních problémů, s kterými se potýká po celou dobu. Další osoby, které v průběhu knihy přibývaly, na tom byly podobně. Nemůžu říct, že bych si někoho vyloženě oblíbila, ale knížka má své kouzlo. Přečteno velmi rychle, stránky fajn ubývaly. Pro mě konec v ledasčem nečekaný a překvapivý - je zajímavé, jak životní osudy mohou zamávat vztahy.

Kraken126
03.07.2016 2 z 5

Knihu jsem si poslechl v audio podobě namluvenou 3 vypravěčkami a doplněné excelentní hudební kulisou. Hlavní hrdinka si sice nezískala mé sympatie, ale příběh je o životě a i takto může život vypadat, pokud člověk propadne závislosti na alkoholu či životním partnerovi. Kdybych si něco podobného nezažil na vlastní kůži, když moje opilá manželka rozbila dveře sekerou místnosti, kam jsem se před ní schoval, tak bych nevěřil, že taková situace může nastat. Bohužel může. Nicméně v mém případě se odehrál happy end, přežili jsme to, vzájemně jsme se nezabili a nyní máme pohodový vztah a máme se rádi.

denyjanostik
03.07.2016 3 z 5

Za mě spíše ne. Neříkám, že se nedala dočíst, to vůbec, ale nečíst ji o nic nepříjdu. Zajímavý nápad a zajímavé téma, ovšem např. u Zmizelé, je všechno na konec nějak 'logicky' vysvětleno a prostě je to do detailu propracované psycho. Tohle mi příjde spíš jako pohádka.

Peťulka3
02.07.2016 5 z 5

Pěkné s nečekaným koncem :) Jsem zvědavá na film :)

zuzana2599
02.07.2016 4 z 5

Kniha roku to pro mě nebyla, no ve svém žánru je to dobrá kniha. Ani Rachel, ani Megan či Anna mi nepřišly ani trošku sympatické, vlastně celá kniha měla ponurou tíživou atmosféru, no i přesto jsem byla zvědavá jak se všechno rozmotá a jak se děj blížil ke konci, tak rostlo i mé napětí a já četla s větší chutí. Psychothiller se vším všudy :-)

Jančislava
02.07.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila a nemám z ní pocit, že by připomínala Zmizelou. Asi ji k tomu lidé přirovnávají, protože se říká, že nic není takové, jaké se zdálo, ale to je u spousty knížek přeci. Toto přirovnání mi jen kazilo čtení. Děj se mi líbil i styl psaní. Občas jsem prožívala poopilecké úzkosti s hlavní hrdinkou, když jsem si vzpomínala, co jsem v mládí vyváděla :-) kolegyni se nelíbil konec, ale mě jo, asi že jsem od toho moc neočekávala. Některé mé teorie byly pravdivé, některé mylné a tak to má při čtení být. Knihu mi doporučila knihovnice, o žádné reklamě jsem nevěděla a tím se mi četla snáz, Já mohu doporučit.

Marisa
01.07.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala a překvapila

Martasek5
29.06.2016 5 z 5

Pro mě top kniha minulého roku! Velice nevěrohodné vyprávění hlavní hrdinky, napětí a skvělý konec. Určite po ni sahnu ještě jednou

Zuzana08
29.06.2016

Mé očekávání vystřídalo zklamání. Nemohu říct, že bych se vyloženě nudila, ale všechny tři ženy mi byly krajně nesympatické. Ano, závěr asi překvapující, ale jinak pro mě žádná sláva.

syrecken
29.06.2016 2 z 5

Myslela jsem si, že bude top, ale bohužel, není ke knize ani co říct. Nechápu vysoké hodnocení této knížky, za celou dobu mě bavilo cca 100 stránek.Velké zklamání.

booklover
28.06.2016 5 z 5

Překvapivě... kniha je dobrá, myslím, že se povedla. S postavami se těžko sžívá, ale jde to! (na rozdíl od Dokonalého Cizince, uff) Ke konci jim i fandím, ženám. Má to výbornou atmosféru anavíc skoro jako bych viděla film, jak svižně se dá kniha přečíst. Anglie, trochu thriller. Nenáročné čtení, ale rozhodně nic neztratíte! 4+

Andy.93
28.06.2016 2 z 5

Moc dobře nechápu poměrně vysoké hodnocení této knihy. Reklama dělá opravdu hodně.

Kniha mě prve zaujala - hlavní hrdinka alkoholička, údajně dle doporučení to má být skvělý thiller.

Když se ale začtete do knížky, zjistíte, že hlavní hrdinka je vám krajně nesympatická, stále se lituje, běduje. A děj vám nepřipomíná thiller, ale spíše psychologický román, a to velmi špatně propracovaný - slabý.

Knihu jsem dočetla, ale s obtížemi, jelikož mi bylo brzy zřejmé, jak to asi celé dopadne. Za mě zklamání.

Iny
27.06.2016 5 z 5

Kniha překvapila...Popravdě, ze začátku jsem měla problém se začíst, ale rychle jsem přivykla stylu psaní a "Dívka ve vlaku" mě pohltila....Přečetla jsem ji celou ve vlaku... :-) (nekecám, jezdím velmi často Ruda-Plzeň) ;-)

Supernova
27.06.2016 5 z 5

Tak tahle kniha ano. Vyplatilo se vydržet s násoskou Rachel až do konce. Ne že by mi to dalo velkou práci. Spíš mě hodně vytáčelo, že jsem musela chvílemi knihu odložit.

konicekbily
26.06.2016 3 z 5

Nezvykle napsaná kniha s psycho-alko-holkami mající hodně vyšinutý pohled na svět. Někde se děj vleče, je to dáno tím, že směřuje ve dvou časových rovinách ke dni D1, kdy se to zmizení událo a ke druhému dni D2, kdy je odhaleno, jak se vše seběhlo. Poměrně dobrá kniha, ale pouze jenom dobrá. Bestseller není otázkou kvality, ale mediálního zpracování potencionálních zájemců.

Melanka
24.06.2016 4 z 5

Vzhledem k žánru - napínavá a čtivá kniha, přestože všechny tři vypravěčky jsou k nesnesení. Čtení jsem si náramně užila.

Tea11
24.06.2016 2 z 5

Dobře se to čte, nebyla vyloženě žádná pasáž, kde bych knihu odložila, protože mě to vážně nebavilo. Ale jak to může být bestseller 2015 to vážně nechápu. Od prvních 50 ti stránek mi bylo jasné jak do dopadne takže jsem se musela k dočtení tlačit, že třeba "to dopadne jinak" , ale nic z toho. Naprosto nezáživné... Za mě jedna z nejhorších knih.

anavi2009
24.06.2016 3 z 5

Kniha byla čtivá, ale za mě rozhodně ne Kniha roku 2015. Konec tak moc překvapivý nebyl, od půlky jsem tušila, kdo to bude a ve druhé třetině se to potvrdilo. Vzhledem k tomu, jak se všude píše "překvapivý konec" jsem spíš čekala, že to fakt dopadne jinak než si myslím :) Hlavní postava nebyla úplně sympatická, vlastně žádná z tří vypravěček.. 3 hvězdy nicméně dávám za čtivost, poté co jsem se prokousala nezáživným začátkem mě to chytlo :)

Brace
22.06.2016 4 z 5

Zapletka příběhu "nevěra, lži, vražda" již byla popsána (zfilmována) nesčetněkrát. Ovšem, co z ní udělalo hit tentokrát je rozhodně postava hlavní hrdinky Rachel. Po tunách thrillerů s drsnými policajty či soukromými detektivy, působí postava nesympatické, zoufalé ochmelky jako příjemné osvěžení pro čtenáře. Rachel rozhodně nemůžete fandit, pořád si při četbě říkáte "panebože, ty seš kráva", máte radost pokaždé, když se znovu namete, a pak si uvědomíte, že přesně o tohle autorce vlastně šlo. Příběh knihy postupně gradoval, závěr byl napínavý, vrah až do odhalení nečekaný (osobně jsem i tipoval, že vražedkyně by mohla být sama Rachel, když byla v rauši a následně si nic nepamatovala). Rozhodně nemám zmáknuté všechny knihy za rok 2015, abych řekl, že Dívka ve vlaku byla skutečně ta nejlepší, ale ano, já se bavil, takže účel splnila.

akšuram37
22.06.2016 5 z 5

Na tuto knížku jsou odlišné názory - někomu se líbila, někomu ne. Mně osobně se líbila docela dost, rychle jsem se do ní začetla, i když začátek je takový o ničem. Opilá dívka jezdí ve vlaku tam a zpět a neví, co vidí, protože je neustále opilá... Autorka přesto dívku vystihla, naprosto perfektně. Děj se dával do pohybu a já se nemohla od knížky odtrhnout, dokud sem nebyla u konce. Vůbec bych nečekala, že se na konci stane, to, co se stane. Rozhodně nelituji, že jsem knížku přečetla :)