Dívka, která se dotkla nebe

Dívka, která se dotkla nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448479/bmid_divka-ktera-se-dotkla-nebe-Xm4-448479.png 4 923 239

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

La Ragazza Che Toccava Il Cielo , 2013

Audrina
12.09.2019 3 z 5

Moje druhá kniha od Di Fulvia, bohužel mě ale nijak zvlášť nepřesvědčila. Přijde mi, že má zbytečně zdlouhavý úvod a naopak zbytečně urychlený závěr. Zároveň se v knížce vystřídá velké množství charakterů, žádný z nich ale nemá moc času na to, aby se pořádně rozvinul.

Jitty82
25.08.2019 5 z 5

Dokonale popsaná historie, místa i události té doby byly fascinující. Knížka mě natolik vtáhla do děje, že jsem s nedočkavostí „hltala“ stránku po stránce.
Odvaha a zbabělost, něha a krutost, láska a nenávist vás budou provázet po celou dobu čtení.
Mercurio a Giuditta se stali mými přáteli již po otočení několika stránek. Spolu s nimi jsem se naučila, že vždy má smysl se prát s osudem, byť by byl sebetěžší… vždyť naděje v lepší zítřky neumírá…

alice2741
21.08.2019 5 z 5

Velm8 zajimavy pribeh, precteny jednim dechem

viki77
20.07.2019 5 z 5

Krásný román plný napětí.

PetraBery
08.06.2019 4 z 5

Výpravný historický román z doby 16.století převážně z Benátek. Chudý chlapec, židovský „lékař“ a jeho dcera jsou hlavními postavami této knihy. Autor stejně jako v ostatních knihách dokáže popsat všechny radosti a strasti té doby, takže kniha je opravdu čtivá, nikde nedrhne a stále se něco děje. Jen se mi druhé dvě knihy líbily o něco víc, takže tentokrát za 4*.

Lindah
03.06.2019 3 z 5

Knizka se hezky cte,zajimave nastinuje atmosferu doby a pronasledovani Zidu. Jen nektere osudy jsou takove pohadkove,az nerealne..Dala bych 3,5hvezdicek,ale to nelze,tak 3. Lepsi prumer

whiolet
29.05.2019 4 z 5

Autor to se slovy umí, a vy se necháte unášet atmosférou starého Říma i špinavými Benátkami.
Příběh se mi líbil jen by knize neuskodilo trochu osekanejsi děj.

Kája95
25.04.2019 4 z 5

Prvních 150 stran bylo fakt utrpení a už jsem myslela, že knížku odložím. Pak se mi četlo celkem hezky a konec jsem se fakt začetla. Nic méně knížka mi přišla na podobné téma jako ta minulé ( chlapec, který rozdával sny) láska, touha po snu, chlapec který se od nuly vypracoval. Romantikům doporučuji.

Ivka14
12.04.2019

Fakt mě mrzí, že mě ta kniha nebaví, nemohla jsem se vůbec začíst. Třeba se k ní vrátím někdy jindy.

sarka0505
07.04.2019

Historický román plný dějových zvratů. Je zasazený do počátku 16. století, tedy do počínající renesance. Děj je vyprávěn ze dvou pohledů, první linie sleduje osudy chudého chlapce, druhá cestu muže, který se chlapci chce pomstít za to, že ho kdysi zmrzačil. Knihu jsem četla opravdu jedním dechem, benátské reálie přede mnou vystupovaly, jako bych tam byla také. Autor zobrazuje život především těch nejchudších vrstev, které se řídí zásadou urvi, co můžeš, případně musíš zabít dřív. Spravedlnost zde nemá místo, zájmy mocných a hlavně církve stojí nejvýše. Důležitá pro posun děje je ale i velká láska mezi hlavním hrdinou a židovskou dívkou. Oba na cestě za štěstím musí překonat spoustu překážek (vydírání, obvinění z čarodějnictví, nenávist křesťanů vůči Židům). No, mám štěstí, že jsem knihu četla hlavně ve chvílích, kdy jsem byla sama doma. Manžel i děti se mi smějí, když mi při čtení knížek tečou slzy a tady mi tedy opravdu tekly proudem...:-)

Tylinka
29.03.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila - začátek se trochu táhl ale pak měl děj spád a opravdu se špatně odkládala.
Hrozná doba, jsem ráda, že jsem jí nezažila.

Arwen777
23.03.2019 5 z 5

Krásná dobrodružná historická kniha. Děj je zasazen do Itálie 16. století, většina se odehrává v Benátkách. Ač je román poměrně rozsáhlý, nudit se nebudete. Naopak. Děj je svižný, napínavý, plný dramatických situací, takový historický thriller. Doplněno o romantickou lásku, samozřejmě i nenávist a zhrzenou ženu, která zosnuje pomstu. Konec je trochu pohádkový, ale to dílu neubírá na kráse. Moc se mi líbily dobové reálie, vykreslené životní podmínky tehdejších lidí, bída, rozdílný život chudiny a šlechty a život židů v té době. Připomnělo mi to staré dobrodružné příběhy, jen s větší dávkou akce. Doporučuji, pokud máte rádi dobrodružné romantické příběhy.

akrim13
21.03.2019 5 z 5

Krásný historický román

Alexxxka
20.03.2019 5 z 5

Druhá knížka od autora a přidávám ho do oblíbených. Pan Di Fulvio je spisovatel s velkým S a neskutečný vypravěč. Nevěřila bych, že historický román se mi bude takhle líbit. Obdivuji jak je celý příběh vystavěný. Každou postavu jsem měla před očima, příběh mě vytáhnul, cítila jsem pocity hlavních hrdinů. Je tam vše: přátelství, láska, nenávist, faleš, zoufalství, odpuštění a o tom, jak si jít za sny... Další plus nádherná obálka. A Mercuria si zamilujete :-) DOPORUČUJI!!!

knihovnička007
21.02.2019 4 z 5

Skvělá historická kniha odehrávající se na začátku 16.století v Římě, ale hlavně v Benátkách.
Příběh podvodníčka Mercuria, který se s přáteli na cestě do Benátek setká židovkou Giudittou a jejím otcem.
Nepřiklášlený, reálně popsaný život v tehdejší době. Nákazy, nemoci, živoření, stejně jako boj o moc v Benátkách v podsvětí.
Krutá doba, včetně tmářského chování, krutosti duchovních. Je šílené, čeho jsou lidi mezi sebou schopni.
A stačí jedna zhrzená žena...

Ticiana
19.02.2019 5 z 5

Úžasné. Spisovatel je supr vypravěč. V knížce se stále něco děje. Do poslední chvíle jsem čekala jak budou zakončený postavy. A dočkala jsem se. Postavy jsou vykresleny úplně detailně. Jejich vývoj, co je pohání a proč dělají to, co dělají. Jediná výtka jak uz jsem četla v jiném komentáři je, ze je to spis o Merciriovi. Plný počet hvězd. Kdybych mohla, dam i víc.

pavlinkaa
16.12.2018 5 z 5

Za sebe mohu říct, že je to nejlepší kniha od pana Di Fulvio.

Endy17
05.12.2018 4 z 5

Di Fulvio je znamenitým vypravěčem a ani tahle jeho kniha nesnižuje úroveň jeho děl. Historický román se trochu zvrtne ve své poslední čtvrtině, kdy pravděpodobnost některých událostí nelze přijmout ani při zamhouření obou očí. Prvku červené knihovny jsem se obával mnohem víc, tady trochu mate název knihy - za hlavního hrdinu bych označil spíš Mercuria.

Rosana
18.11.2018 5 z 5

NÁDHERA!!!

simona5111
16.09.2018 5 z 5

Krásný příběh, čte se jedním dechem