Dívka, která se dotkla nebe

Dívka, která se dotkla nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448479/bmid_divka-ktera-se-dotkla-nebe-Xm4-448479.png 4 923 239

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

La Ragazza Che Toccava Il Cielo , 2013

Baruš666
27.07.2021 1 z 5

Kniha sic na první pohled zajímavá a poutavá svým popisem Benátek 16 století který jsem si i užila ale to bylo to jediné co mě nutilo tu knihu stále dále číst, i přes to že nesnáším nedokončené čtení jsem ji nedočetla

gaaabi
09.07.2021 4 z 5

Odpočinkově pohádková knížka pro dospělé... pěkně psané a pro mě zajímavě podaná problematika syfilis, pěkně popsané reálie (miluji Benátky) a středověká atmosféra. Doporučuji.

Emartina
23.06.2021 1 z 5

Kniha mě nezaujala. Příběh byl pro mne špatně uvěřitelný, měla jsem dost co dělat, abych knihu dočetla. Zkusím jinou autorovu knížku, třeba se mi bude líbit víc.

prochajda
22.06.2021 3 z 5

....a pohádky je konec. Pěkný příběh, ale bohužel, nevím proč, mě moc nebavil. Nejvíc se mi líbila autorova kniha "Dítě, které v noci našlo slunce."

monika0356
31.05.2021 5 z 5

Já mám prostě tyhle knihy ráda...sice jsem si téměř jistá, že já bych v této době nepřežila ani minutu, je zajímavé si o tom přečíst.

marci8
26.05.2021 3 z 5

Kniha byla pěkná, ale ostatní 3 knihy od stejného autora se mi líbily více a byly napínavější. Jinak ale musím ocenit to, že zde nejsou stopy po drastických popisech, jako v ostatních knihách autora. Příběh je zajímavý a autor píše srdcem.

Ksyu
30.04.2021 5 z 5

Úžasná kniha. Román o lásce, přátelství, zradě a touze po pomstě. Benátky 16. století.

Adell-ka
19.04.2021 4 z 5

Tohle se mi líbilo moc. Rozjezd byl sice trochu pomalejší, ale zhruba ve třetině knihy mě příběh vtáhnul, soucítila jsem s hlavními hrdiny a mnohdy jim velmi rozuměla. Autorovi se navíc podařilo skvěle vykreslit Benátky 16. století a tehdejší mentalitu obyvatel a náladu ve společnosti. Jediné, co mi na knize trochu nesedělo, byla dějová linka Šimona Barucha, která jakoby do celkového příběhu nepatřila. Jinak ale krásný historický román, plný napětí, lásky i nenávisti, radosti i bolesti. I přes velký rozsah knihy a některé mírně rozvleklé pasáže knihu rozhodně mohu doporučit.

Szilvia1
08.04.2021 5 z 5

Od tohoto autora jsem četla druhou knížku,ale tahle byla lepší a děj byl mnohem lepší a konec krásný.

hanča34
16.03.2021 3 z 5

Tak 600 stran knihy jsem přečetla naposledy někdy v dětství, dlouhé popisy domů, oděvů, typů lidí. To už se mi nikdy nepodaří, takže můj šálek kávy to není. Ale dá se seznámit s postavami a pak číst jen pasáže, které mi připadají nosné. Touto cestou jsem šla a pochopila jsem vše.

Leona333
14.03.2021 5 z 5

Tento knižní příběh nás nejenom odmění dojemným závěrem, ale i velice pěkným popisem míst, zvyklostech tehdejších Benátek a jejich, nejenom jejich obyvatel. Za sebe hodnotím jako velice povedený, historický román.

zimolka
13.11.2020 4 z 5

Tato kniha se mě zdála ze všech čtyř co jsem četla nejslabší.Ale neznamená to ,že by byla špatná.

hanavka
08.11.2020 4 z 5

Chvilku po dočtení mám pocit, že jsem četla tři různé romány. Jeden o chudinské čtvrti v Benátkách, druhý o nelibosti k židům a třetí o chlapci, který se rozhodl změnit svůj osud. Všechny postavy a dějové linky se nakonec propojí a utvoří smysluplný obraz. Chvilkami mi přišlo, že jsou některé scény nadbytečné, ale v konečném důsledku jsme díky nim dostali ucelenější informace o každé postavě. Nejvíce mě zaujal Scarabello a líčení atmosféry v Benátkách. Uličky kolem Rialta se za těch 500 let sice změnily, ale davy lidí jsou tam pořád stejné :)
Za propracovanost příběhu a jistou lehkost, která se nese přes všech více než 600 stran, dávám 4 hvězdičky.

nakedangel
17.10.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha, která má své čestné místo v mé knihovně.

Nikusha
14.10.2020 3 z 5

Docela hezké čtení na odreagování, ale nic moc pro mně. Knihu jsem bohužel ani nedočetla. Za půlkou se mi to už zdálo nudné, utahané..

Datr1
03.10.2020 4 z 5

Je to v podstatě klasický román pro ženy, ale pěkně napsaný, hodně napínavý, zhruba od poloviny jsem se od něj nemohla odtrhnout, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.

Elapheg
26.09.2020 5 z 5

Nádherný název knihy, krásná obálka a nádherná kniha. Kniha Dívka, která se dotkla nebe mi naprosto vyrazila dech příjemným způsobem. Tak poutavě psaný historický román jsem už dloho nečetl. Ani chvíli jsem se nenudil, naopak příběh mě naprosto pohltil. Román nás zavádí do Říma a do Benátek v roce 1516. Autor naprosto brilantně propojil osudy snad 10 hlavních postav. Takže, ať už čtete příběh doktora Isacca di Negroponteho, který se stará o nemocné, či Mercuria, podvodníka se vším všudy, který je zamilovaný do Giuditty di Negroponte, nebo ať čtete o chudině dané doby, se kterou se život opravdu nemazlil, máte pocit, že se ocitáte opravdu v 16. století. Kniha je plná zvratů, neustále se něco děje a každému zde jde o život. Je zde také vyobrazena část inkvizice, kde je vidět, jakou moc tenkrát nad životem měla římskokatolická církev. Román mi poskytnul vše, co jsem si mohl přát. Lásku, nenávist, žárlivost, život podsvětí a chudiny dané doby, přátelství, lékařství té doby, ale i strach a bezmoc, to vše jsem prožíval s hlavními postavami a napjatě jsem četl dále, abych se dozvěděl, jak to nakonec se všemi dopadne. Máte-li jen trochu romantickou duši, tato kniha je pro vás jako dělaná. Ač se jedná o rozsáhlý román, nejsou zde prakticky hluchá místa, kniha je plná zvratů. Nechám ten příběh v sobě ještě doznít, dávám plný počet hvězd a knihu doporučuji všem romantickým duším.

Lindulinek
23.09.2020 5 z 5

Fantastická kniha. Rozjezd vlažný, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Už mám další knihu tohoto autora a nemohu se dočkat.

kaja77
05.09.2020 4 z 5

Bylo to celkem fajn čtení, takové odpočinkové....sice ten žid z Říma, který se změnil z původního mírného beránka na krvelačné monstrum, tak to jsem autorovi nebaštila :) jinak celkem čtivá pohádka

otesánek
01.09.2020 5 z 5

Poměrně vlažný rozjezd....až jsem si říkala ,že to nebyla šťastná moje ruka při výběru. Jenže pak se to začalo pomalu rozjíždět. Charakteristika postav....nevím kdo mi byl nejsympatičtější. Oni prostě měli všichni něco strašně špatného a něco, co to špatné vyvažovalo. Nenechte se otrávit začátkem. Netrvá to dlouho a nebudete vědět kdy přestat.